خودکفایی در فراوری واگن مسافری تا ماه های آینده ، شهرداری ها در طرح اقدام ملی مسکن همکاری ندارند

به گزارش مجله گوگل ایرانی، وزیر راه و شهرسازی گفت: در سال 99 علاوه بر جلوگیری از واردات و حمایت از فراوری داخل، جشن خودکفایی فراوری واگن باری را برگزار کردیم و در ماه های آینده جشن خودکفایی فراوری واگن مسافری و لکوموتیو را برگزار خواهیم کرد.

خودکفایی در فراوری واگن مسافری تا ماه های آینده ، شهرداری ها در طرح اقدام ملی مسکن همکاری ندارند

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما با اشاره به اقدامات صورت گرفته این وزارتخانه در سال 99 درخصوص آخرین شرایط راه ها گفت: تردد جاده ای بین استانی و در سطح کشور نسبت به سال گذشته با افزایش چشمگیری روبرو شده و این رشد را در سفر با وسیله نقلیه عمومی اتوبوس، قطار و هواپیما نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به راحتی می توان شاهد بود.

وی اضافه نمود: در این زمینه و براساس اطلاعات پلیس راهور تردد در شهرهای قرمز و نارنجی کاهش و در سایر مناطق کشور با رنگ بندی های آبی و زرد تردد افزایش داشته است.

اسلامی بیان نمود: از مسافران برای خروج از شهرهای قرمز و نارنجی با وسیله نقلیه عمومی (اتوبوس، هواپیما، کشتی و قطار) حتما تست کرونا گرفته می گردد و در صورت منفی بودن تست اجازه سوار شدن نخواهند داشت، نیروهای هلال احمر در 31 سرانجامه مرزی فعال کشور مستقر هستند و از مسافران تست کرونا گرفته می گردد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در نوروز سال جاری افزایش نرخ بلیت ها را شاهد نبودیم، گفت: هیچ افزایش قیمتی در بلیت ها صورت نگرفت تنها در بحث اتوبوس این تغییر قیمت رخ داد که بعد از ایام نوروز آن را به حالت قبل باز خواهیم گرداند.

وی اضافه نمود: سال ابتدایی ورود کرونا همه کسب و کارها آسیب جدی دیدند ولی با کوشش ما سال جاری هیچ کسی در حوزه حمل و نقل بیکار نشد.در بحث حمل و نقل زمینی با استفاده از 60 درصد ظرفیت ناوگان، 100 در صد دستور العمل های بهداشتی رعایت می گردد.

افتتاح 900 کیلومتر بزرگراه در سال 99

وزیر راه و شهرسازی بیان نمود: در سال 99 حدود 900 کیلومتر بزرگراه افتتاح کردیم و حدود 300 کیلومتر دیگر هم آماده افتتاح و بهره برداری است.سال گذشته رونق فراوری و جهش فراوری را در حوزه ریل داخلی داشتیم.

وی شرح داد: ما سعی کردیم در بخش حمل و نقل فراوری نماینده و مصرف نماینده را در حالت متعادل نگه داریم و این در حالی است که در سال 99 بسیاری از بخش های حمل ونقلی با مسائل و آسیب های بسیار زیادی روبرو شدند که توانستیم با حمایت های لازم بخشی از این مسائل را برطرف کنیم.

اسلامی با بیان اینکه در سال 98 که سال رونق فراوری بود در بحث فراوری اقلام وزارت راه شهرسازی ما سعی کردیم پروژه های عمرانی که نیمه تمام مانده بودند را فعال کنیم، اضافه نمود: یکی از این پروژه ها کنار گذر شرقی اصفهان بود که یک پروژه 30 ساله بود که پیشرفت فیزیکی آن تنها 42 درصد بود که در مدت زمان یک سال نیم آن را در ماه گذشته به بهره برداری رسانیدم همچنین پروژه غدیر هم یکی دیگر از پروژه های عمرانی بود که چندین سال نیمه تمام مانده بود که با حمایت و جدیت پیگیری ان را به بهره برداری رساندیم و اجرا و اتمام چنین پروژه های در طول این سال ها بی سابقه بود.

وی اضافه نمود: در سال های گذشته سامانه های ریلی و واگن های باری از خارج از کشور تأمین می شد، ولی در سال 98، تعداد 778 واگن باری، مسافری و لوکوموتیو با توان نیروی داخلی ساخته شد و در سال 99 این رقم از یک هزار و 15 واگن عبور کرد.

جشن خودکفایی فراوری واگن های مسافری در راه است

وزیر راه و شهرسازی گفت: در سال 99 علاوه بر جلوگیری از واردات و حمایت از فراوری داخل، جشن خودکفایی فراوری واگن باری را برگزار کردیم و در ماه های آینده جشن خودکفایی فراوری واگن مسافری و لکوموتیو را برگزار خواهیم کرد؛ سال گذشته توانستیم در حوزه راه ها و بهبود شرایط حمل و نقل رکوردهای جدیدی را به لحاظ عملیات اجرایی در کشور ثبت و ضبط کنیم.

محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه در سال 1400 افتتاح چندین پروژه آزاد راهی را در دستور کار خود قرار داده ایم ،گفت: آزاد راه اصفهان-شیراز بخشی از آزاد راه حرم تا حرم و بخشی از آزاد راه مراغه هشترود را سال جاری به بهره برداری خواهیم رساند.

قوانین متضاد مهم ترین چالش وزارت راه و شهرسازی است

اسلامی با بیان اینکه قوانین متضاد مهم ترین چالش وزارت راه و شهرسازی است، بیان نمود: دستگاه نظارتی نباید وارد تشخیص مدیریتی گردد و فقط به طرح سوال بپردازد.

وزیر راه و شهرسازی به ادامه فرایند توقف پروازهای تهران-لندن اشاره نمود و گفت: این پروازها همچنان لغو هستند.

پایدارسازی فراوری مسکن، مهم ترین اقدام وزارت راه و شهرسازی در سال 99

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شرایط مسکن و اقدامات انجام گرفته با تاکید بر اینکه پایدارسازی فراوری مسکن با ایجاد اصلاحات در آیین نامه ها و شیوه نامه ها، ثبت نام گسترده از مردم و عرضه زمین در همه شهرهای دارای متقاضی مهم ترین اقدام وزارت راه و شهرسازی در سال 99 بود، گفت: سال گذشته سامانه جامع املاک و اسکان را فعال کردیم و در پرتو این سامانه حدود یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی خالی شناسایی و به سازمان امور مالیاتی کشور معرفی گردید و موجب افزایش عرضه به بازار و کاهش حدود 25 درصدی قیمت مسکن شد.

اسلامی از تحویل اولین واحدهای مسکن ملی اطلاع داد و گفت: با تحویل این واحدها در فروردین ماه و بسته شدن طرح اقدام ملی مسکن تا سرانجام سال، بازار مسکن بهبود خواهد یافت. از لحاظ فنی هیچ دلیل برای افزایش قیمت مسکن وجود ندارد بلکه باید به سمت ثبات و بعد کاهش نرخ هم حرکت کنیم.

وی اضافه نمود: متاسفانه بازارهای ایران تحت تاثیر جو سیاسی و روانی قرار می گیرند و سال جاری نیز سال انتخابات است.

عدم همکاری شهرداری های کشور با طرح اقدام ملی مسکن

وی در ادامه به شعار سال جاری که سال فراوری، پشتیبانی و مانع زدایی ها اشاره نمود و گفت: ما در بحث مسکن در بخش مانع زدایی ها احتیاج داریم شهرداری ها بخشی از موانعی که در این حوزه ایجاد نموده را برطرف نمایند و در بحث طرح اقدام ملی مسکن رویه دیگری را در پیش بگیرند.

اسلامی بیان نمود: در بحث طرح اقدام ملی مسکن شهرداری بسیاری از شهر های کشور به دلیل همکاری نکردن موجب تاخیر در تحویل و اجرایی شدن واحد های مسکن شده اند.

اسلامی شرح داد: با توجه به شعار سال جاری ما سعی نموده ایم مسکن مردم را در اولویت قرار دهیم و با تسهیل کردن فرایند خانه دار شدن بتوایم بخشی از این شعار را به مرحله اجرایی برسانیم. مهم ترین اقدام در این حوزه شهرسازی است که با تسهیل و تسریع در ارائه مجوز توسط شهرداری بتوانیم گشایشی در حوزه ایجاد کنیم.

وی در ادامه به فرایند تسریع در پرداخت تسهیلات بانکی در حوزه مسکن اشاره نمود و گفت: طی جلساتی که با همتی رئیس کل بانک مرکزی برگزار کردیم مقرر شد یک بسته 20 هزار میلیاردی برای جهش فراوری مسکن آماده کنیم و در پرداخت تسهیلات سایر بانک ها هم علاوه بر بانک مسکن همکاری لازم را انجام دهند

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: سهم هر بانک در این بخش تعیین است و با اعتباراتی که در این حوزه به بانک ها تخصیص می یابد به استناد بانک ها و وزارت اقتصاد و همچنین با ایجاد صندوق زمین و مسکن تسهیلات مسکن با همان نرخ های رایج به متقاضیان پرداخت گردد.

اسلامی بیان نمود: خوشبختانه در این مدت بانک مسکن همکاری لازم را داشته است، اما امیدواریم با ابلاغ این دستور العمل فرایند سرعت پرداخت تسهیلات مسکن افزایش یابد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1533

به "خودکفایی در فراوری واگن مسافری تا ماه های آینده ، شهرداری ها در طرح اقدام ملی مسکن همکاری ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودکفایی در فراوری واگن مسافری تا ماه های آینده ، شهرداری ها در طرح اقدام ملی مسکن همکاری ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید