رونمایی از 11 شیء نفیس باستانی در موزه شوش

به گزارش مجله گوگل ایرانی، به مناسبت 28 اردیبهشتماه روز جهانی موزه از 11 شیء نفیس مربوط به سدههای نخستین دوران اسلامی که در حفاری های باستانشناسی در شوش کشف شده بودند برای اولین بار رونمایی و این اشیا در موزه شوش به نمایش گذاشته شدند.

رونمایی از 11 شیء نفیس باستانی در موزه شوش

به گزارش مجله گوگل ایرانی به نقل از روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، بیژن حیدریزاده امروز شنبه 28 اردیبهشتماه 98 با اعلام این خبر اضافه نمود: این اشیا پیش از این در انبارهای اشیاء ساماندهی شده بودند که پس از طی مراحل حفاظت و مرمت، به مناسبت روز جهانی موزهها در محل موزه شوش به نمایش گذاشته شدند.

او ادامه داد: همچنین طی هفته جاری و به مناسبت هفته میراث فرهنگی، رونمایی از یک قطعه نقاشی مربوط به دوره هخامنشی که از کاخ اردشیر کشف شده است انجام خواهد شد.

مدیر پایگاه میراث جهانی شوش با بیان اینکه تاکنون از این اثر رونمایی نشده و فقط در گزارشهای باستانشناسی به آن اشاره شده است اضافه نمود: این نقاشی توسط کارشناسان پایگاه میراث جهانی شوش مرمت، استحکام بخشی، تثبیت و آماده شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امروز (28 اردیبهشتماه) به مناسبت روز جهانی موزهها، بازدید برای بازدیدکنندگان از موزه و محوطه میراث جهانی شوش رایگان است گفت: برنامههای آموزشی مختلفی نیز در مناسبتهای مختلف در دستور کار پایگاه میراث جهانی شوش است که به همین دلیل برنامههای بازدید دانشآموزان و دانشجویان در طول سال و به ویژه در هفته میراث فرهنگی در نظر گرفته شده است.

حیدریزاده شرح داد: پایگاه میراث جهانی شوش از سال گذشته تاکنون در راستای برنامههای آموزشی خود تعامل خوبی با دانشکده باستانشناسی شوش برقرار کرده و برنامههای متنوعی را در موزه و سالن جانبی موزه شوش (سالن معرفی و اطلاع رسانی) برای دانشجویان برگزار کرده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 167

به "رونمایی از 11 شیء نفیس باستانی در موزه شوش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از 11 شیء نفیس باستانی در موزه شوش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید