رییس کمیته فنی شیرجه: رسیدن به شرایط ایده آل سخت است، امیدوار به کسب سهمیه المپیک هستیم

به گزارش مجله گوگل ایرانی، امید حدیقی گفت: شیرجه روهای ما قبل از شیوع کرونا شرایط خوبی داشتند اما اکنون یکسالی است که تمرین ندارند و آماده شدن و رسیدن به شرایط ایده آل سخت است.

رییس کمیته فنی شیرجه: رسیدن به شرایط ایده آل سخت است، امیدوار به کسب سهمیه المپیک هستیم

رییس کمیته فنی شیرجه در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص شرایط تمرینات تیم ملی اظهار کرد: بعد از شیوع کرونا ملی پوشان ما دیگر تمرین داخل آب نداشتند و تمریناتشان در سالن بدنسازی بود. خواستیم شرایطی را فراهم کنیم تا با تعداد محدود و با انجام تست pcr و حفظ پروتکل های بهداشتی تمرینات داخل آب داشته باشند.

حدیقی در ادامه گفت: مستعدان این رشته و نفراتی که در مسابقات قهرمانی آسیا هند شرکت داشتند را به اردو دعوت کردیم و تمرینات شروع شده است. البته اردو نیست و تنها آنها برنامه تمرینی دارند که روزهای زوج به استخر می آیند و بعد می فرایند.

وی گفت: با حمایت فدراسیون و مجوزهای لازم توانستیم رده های سنی را به تمرینات بیاوریم. در حال حاضر کیومرث اصلانی، شایان حسینی، سام واژیر ، محمد مقدسی و محمد جمشیدی که در تهران هستند به اردو دعوت شده اند. البته شیرجه روهای دیگری هم از شهرستان ها داریم که به دلیل نداشتن اسکان نمی توانیم آن ها را در اردو داشته باشیم. نه تنها ما بلکه در هیچ رشته ای امکان دریافت خوابگاه وجود ندارد. افشین عزیززاده و مسعود وکیلی هم هستند که فعلا نمی توانیم در اردوهای تیم ملی آنها را داشته باشیم.

وی در ادامه در خصوص حمید کریمی یکی از شانس های کسب سهمیه در این رشته گفت: او تقریبا دو ماهی است که تمریناتش را دنبال می کند. کریمی بورسیه کازان روسیه بود و برای ورودی المپیک تلاش می کند. اکنون تمریناتش را صبح و بعد ازظهر در استخر آزادی دنبال می کند.

رییس کمیته فنی شیرجه در ادامه در خصوص شانس کسب سهمیه المپیک گفت: مجتبی ولی پور و حمید کریمی برای شانس کسب سهمیه المپیک تمرین می کنند و به شدت پیگیر کسب سهمیه هستند. آنها تلاش می کنند اما شرایط سخت است. می گویم سخت چون زمانی که کرونا نبود شرایط خوبی داشتند اما اکنون یکسالی است که شرایط تمرینی ندارند. آماده کردن و رسیدن به شرایط ایده آل سخت است. باید ببینیم با این فرایند تمرینی به کجا خواهند رسید. امیدوارم بتوانیم در این دوره سهمیه المپیک را بعد از سالها کسب کنیم.

وی در خصوص شروع لیگ شیرجه در اسفند نیز گفت: قرار شده است لیگ شیرجه از 12 تا 14 اسفند یعنی در سه روز انجام شود. این مسابقه را پیش بینی کردیم و اگر اتفاق خاصی نیفتد و کرونا اجازه بدهد برگزار خواهیم کرد. از باشگاه ها خواستیم نفرات برتر و تیم خود را معرفی کنند. امیدواریم مسابقات این رشته انجام و برای ورزشکاران انگیزه ای شود. این اولین و آخرین مسابقه در سال 99 خواهد بود و می خواهیم در حداقل زمان حداقل مسابقه را داشته باشیم.

حدیقی در انتها گفت: قرار است در روز اول مسابقات لیگ ورزشکاران تمرین داشته باشند. آنها هیچ تمرینات آبی نداشتند و تنها در سالن بدنسازی تمرین کرده اند. می خواهیم یک تا یک و نیم روز تمرین داشته باشند و شرایط برابر باشد. البته این اتفاق قرار است در سایر رشته های آبی هم انجام شود. آیین نامه مسابقات ابلاغ شده و مسابقات به احتمال زیاد در اسفند انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1389

به "رییس کمیته فنی شیرجه: رسیدن به شرایط ایده آل سخت است، امیدوار به کسب سهمیه المپیک هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس کمیته فنی شیرجه: رسیدن به شرایط ایده آل سخت است، امیدوار به کسب سهمیه المپیک هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید