شناسایی 7 هزار هکتار زمین مازاد برای ساخت مسکن ملی

به گزارش مجله گوگل ایرانی، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از شناسایی حدود هفت هزار هکتار از اراضی مازاد در اختیار دستگاه های دولتی اطلاع داد و گفت: سازمان ملی زمین و مسکن به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی، زمین های مازاد دستگاه ها را در اختیار خواهد گرفت.

شناسایی 7 هزار هکتار زمین مازاد برای ساخت مسکن ملی

به گزارش برنا از سازمان ملی زمین و مسکن، علیرضا فخاری در گفت وگوی تلویزیونی در شرح اهمیت تفاهم نامه مشترک همکاری بین سازمان ملی زمین و مسکن و سازمان ثبت اسناد کشور اضافه نمود: این تفاهم نامه در خصوص قانون حدنگار است که براساس آن به طور طبیعی نسبت به شناسایی اراضی مربوط به دولت و سایر دستگاه ها اقدام خواهد شد و این امر می تواند نقش پشتیبان و تسریع کننده در شناسایی اراضی دولتی داشته باشد که در مراحل بعدی این اراضی به وزارت راه و شهرسازی منتقل خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: آنچه که تا به امروز به عنوان اراضی مورد احتیاج اجرای طرح نهضت ملی مسکن از اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی صورت پذیرفته، حدود یک میلیون و 450 هزار واحد است که هیچ بخشی از این مقدار از زمین های در اختیار سایر دستگاه ها نیست.

وی ادامه داد: دستگاه های مختلف در سال های قبل زمین هایی را در اختیار گرفته اند و این امر موکول به جانمایی، ساخت و بهره برداری این اراضی بود که متاسفانه در طول این سال ها این اتفاق صورت نپذیرفته و اراضی در حال حاضر در اختیار این دستگاه ها است.

فخاری اضافه نمود: ماده 10 قانون جهش فراوری مسکن ناظر بر چگونگی بازگشت این اراضی به وزارت راه و شهرسازی است که ان شاء الله بتوانیم از این اراضی در ساخت نهضت ملی مسکن بهره بگیریم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه از حدود هفت هزار هکتار اراضی شناسایی شده، حدود 500 هکتار آن در مراحل جاری برای تغییر کاربری و تثبیت نهایی برای اجرای طرح نهضت ملی است، خاطر نشان کرد: این اراضی در مرحله انتقال اسناد به نام سازمان ملی زمین و مسکن است.

تفاهم نامه مشترک میان وزارت راه و شهرسازی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در راستای اجرای قانون جامع حدنگار امروز(شنبه) به امضاء طرفین رسید.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1401 بروزرسانی: 23 مرداد 1401 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 2082

به "شناسایی 7 هزار هکتار زمین مازاد برای ساخت مسکن ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 7 هزار هکتار زمین مازاد برای ساخت مسکن ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید