هشدار ذوالنوری به نمایندگان مجلس

به گزارش مجله گوگل ایرانی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت حق انتخاب و نصب مدیران اجرایی را دارد، ورود نمایندگان در مشخص مصادیق و تحمیل آن ها به دولت با فلسفه تفکیک قوا سازگاری ندارد و غصب حق دولت است.

هشدار ذوالنوری به نمایندگان مجلس

به گزارش مهر، مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در واکنش به بعضی فشار های سیاسی به وزارت کشور برای انتخاب استانداران، گفت: معتقدم قوه مجریه و قوه مقننه دو حیطه کاری جدا از هم هستند. کار مجلس وضع قانون و نظارت است.

وی ادامه داد: دولت حق انتخاب و نصب مدیران اجرایی را دارد، ورود نمایندگان در معین مصادیق و تحمیل آن ها به دولت با فلسفه تفکیک قوا سازگاری ندارد و غصب حق دولت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در ابتدای دولت سیزدهم وزارت کشور فرمی را در اختیار مجامع استانی گذاشت که گزینه های مورد نظرشان را برای استانداری را به اسم پیشنهاد به وزارت کشور معرفی نمایند.

ذوالنوری گفت: نمایندگان استان قم هیچ گزینه ای را به وزارت کشور برای استانداری معرفی نکردند، معتقدم این کار تالی فاسد دارد. اگر گزینه مطلوب ما را نصب ننمایند هر زمانی که انتقادی مطرح کنیم این شائبه پیش می آید که قصد کارشکنی داریم اگر گزینه مطلوب ما را نصب نمایند به محض اینکه انتقادی را مطرح کنیم می گویند پیشنهاد خودتان بوده است.

وی توضیح داد: اما نمایندگان اگر احساس کردند دولت می خواهد گزینه ای را نصب کند که فاقد شرایط مورد نظر است و عدم صلاحیتش ثابت شده است از باب نظارت می توانند سوال نموده و یا شرح بخواهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بنابراین نمایندگان نمی توانند در کار دولت دخالت نموده و یا فشار سیاسی اعمال نمایند که فلان گزینه را به اسم استاندار منصوب کند، اما اگر گزینه نابابی منصوب شد، می توانند سوال و یا اعتراض نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1782

به "هشدار ذوالنوری به نمایندگان مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار ذوالنوری به نمایندگان مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید