واگذاری تراکتور، به نام هوادار به کام نماینده!

به گزارش مجله گوگل ایرانی، در حالی که هواداران تراکتور نگران آینده و فرایند واگذاری تیم مورد علاقه شان هستند اما نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این ماجرای برای مطرح کردن خودشان استفاده کرده اند.

واگذاری تراکتور، به نام هوادار به کام نماینده!

به گزارش خبرنگاران، حدودا سه سال و نیم پیش بود که باشگاه تراکتورسازی به محمدرضا زنوزی واگذار شد. آن زمان اغلب هواداران تراکتور راضی بودند و این انتقال را کلید رسیدن به عناوین مختلف می دانستند. با این حال دیری نپایید که پرشورها متوجه شدند به سمت سراب در حال حرکتند و این جهت انتهایی ندارد. حالا دوباره همان قصه های فصل 97-96 در حال تکرار شدن و تراکتور در آستانه واگذاری نو قرار گرفته است.

هواداران و کنندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی از ابتدای فصل خواهان واگذاری باشگاه تراکتور به مس سنگون ورزقان به عنوان یکی از زیرمجموعه های شرکت ملی مس ایران بودند و هستند. این خواسته پس از نتایج ضعیف تراکتور در لیگ برتر به اوج خود رسید تا این که طی هفته گذشته جلسات متعددی پیرامون آن با حضور کنندگان آذربایجان شرقی، وزیر صمت و کننده شرکت ملی مس برگزار گشت.

با این حال این جلسات بیشتر از این که برای آینده باشگاه تراکتور دستاورد داشته باشد، به فرصتی برای دیده شدن کنندگان مجلس تبدیل شد. از یک طرف هر کدام از کنندگان آذربایجان شرقی در این مدت تلاش کرده اند که انتقال مالکیتی تراکتور به مس سنگون را به نام خودشان ثبت کنند و از سوی دیگر کنندگان کرمان در صدد مخالفت با این انتقال برآمدند. حالا چرا این جلسات بیشتر شبیه به کمپین های تبلیغاتی شده است؟

همه کنندگان آذربایجان شرقی در حالی از قطعی شدن انتقال مالکیت تراکتور به مس سنگون صحبت می کنند که راه زیادی تا نهایی شدن آن مانده است. هیچ کدام از این کننده ها نمی گویند که چه برنامه ای برای توافق مالی با محمدرضا زنوزی، مالک فعلی باشگاه دارند، چرا که نه زنوزی و نه کنندگانش در این جلسات حضور نداشتند. در ادامه به نکاتی از آخرین صحبت های دهقانی، کننده ورزقان راجع به انتقال مالکیت تراکتور اشاره می کنیم.

این کننده مجلس در ابتدای گفت وگوی رادیویی اش می گوید که از شنبه (دیروز) شرکت ملی مس مالک باشگاه تراکتور و ماشین سازی است اما در ادامه معین می شود که راه زیادی تا نهایی شدن این انتقال مانده و نه تنها کوچکترین مذاکره ای با زنوزی نشده، بلکه خودشان هم باشگاه تراکتور را ارزش گذاری نکرده اند.

دهقانی حتی صحبت هایی انجام می دهد که بیشتر از این که به فرایند مذاکرات با زنوزی کمک کند، جنبه قلدری و تبلیغاتی دارد. او در واکنش به این سوال که اگر زنوزی 1000 میلیارد تومان برای واگذاری تراکتور طلب کند، چه برنامه ای دارند، می گوید: این اجازه را به زنوزی نمی دهیم. مگر با این فرمان می توان مذاکرات را جلو برد؟

با این اوصاف باید فکری به حال فرایند شلخته واگذاری باشگاه تراکتور شود تا حداقل سه سال دیگر دوباره اتفاقات امسال تکرار نشود و پرشورها در پی جایگزینی مالک نو نباشند. تا به امروز باشگاه تراکتور در ماجرای واگذاری اش شبیه به گوشت قربانی بوده و هرکس در پی سهمی از انتقال آن است تا خودش را مطرح کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1929

به "واگذاری تراکتور، به نام هوادار به کام نماینده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری تراکتور، به نام هوادار به کام نماینده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید