سرانجام عملیات نجات در کوه های تهران؛ تعداد جانباختگان به 12 نفر رسید

به گزارش مجله گوگل ایرانی، تعداد جانباختگان برف، کولاک و بهمن ارتفاعات شمال تهران به 12 نفر رسید. هلال احمر می گوید مفقودی دیگری وجود ندارد و به همین دلیل عملیات جست و جو متوقف شده است.

سرانجام عملیات نجات در کوه های تهران؛ تعداد جانباختگان به 12 نفر رسید

فرمانده یگان کوهستان پلیس پیشگیری پایتخت از سرانجام عملیات جست و جو در ارتفاعات تهران اطلاع داد و گفت: در مجموع پیکر 12 کوهنورد پیدا شد که هویت همگی آنها هم معین است.

سرهنگ محمد مقدسی با بیان اینکه امروز پیکر دو تن دیگر در ارتفاعات کلکچال کشف شده است، گفت: اسامی این دو کوهنورد که با همدیگر نسبت فامیلی هم دارند (پسرعمو) افسل ثابت قدم فرزند پرویز متولد 62 و مهدی ثابت قدم فرزند تراب متولد 74 است.

این در حالی است که پیشتر هلال احمر جانباختن یازده تن را تائید نموده بود. احتمالا این اختلاف آماری به دلیل جانباختن یکی از مصدومین در بیمارستان است. با این حال هلال احمر نیز سرانجام عملیات جست و جو را خاطرنشان کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران بیان نمود: با توجه به حساسیت کار پس از آنالیز های لازم توسط نیرو های عملیاتی، در هیچ کدام از مناطق کوهستانی شمال تهران، مفقودی دیگری وجود ندارد و عملیات جست وجو و نجات به سرانجام رسید.

شاهین فتحی ادامه داد: از تمامی هموطنان به ویژه کسانی که علاقه مند به انجام ورزش کوهنوردی هستند، درخواست داریم قبل از عزیمت به کوهستان ها حتماً آب و هوای منطقه را چک نمایند تا شاهد اینگونه حوادث تلخ نباشیم.

براساس گزارش ها حدود 150 نیروی عملیاتی جمعیت هلال احمر استان تهران همراه با یک فروند بالگرد که 9 سورتی پرواز را انجام داد، در سه روز متوالی در عملیات جست وجو و نجات حوادث کوه های شمال تهران حضور داشتند.

اعلام اسامی جانباختگان

سرهنگ محمد مقدسی فرمانده یگان کوهستان پلیس اسامی این جانباختگان را به این توضیح خاطرنشان کرد:

محمد محمدی فرزند حسین

هادی بهادری

یحیی انصاری فرزند جواد

اشکان رضوایی نراقی فرزند بهروز

کوروش کاشفیان فرزند احمد

اصغر کنعانی فرزند احمد

امیرهوشنگ سرآبادی

علیرضا قاضی زاهدی

افسل ثابت قدم فرزند پرویز متولد 69

مهدی ثابت قدم فرزند تراب متولد 74

اسماعیل جلیله وند

سید مصطفی فاطمی شغل دندان پزشک

منبع: فرارو
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1381

به "سرانجام عملیات نجات در کوه های تهران؛ تعداد جانباختگان به 12 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام عملیات نجات در کوه های تهران؛ تعداد جانباختگان به 12 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید