چرا شجاع به تیم ملی دعوت نمی گردد؟

به گزارش مجله گوگل ایرانی، اولین بازی رسمی تحت راهنمایی مارک ویلموتس هم از راه رسید اما خبری از شجاع خلیل زاده در این لیست نشد که نشد.

چرا شجاع به تیم ملی دعوت نمی گردد؟

با اینکه پرسپولیس با 6 سهمیه بیشترین تعداد ملی پوش را نسبت به تیم های لیگ رجحان دارد اما دعوت نشدن شجاع خلیل زاده به تیم ملی باعث تعجب پیشکسوتان و طرفداران پرسپولیس و البته کارشناسان فوتبال شده است.

وقتی ویلموتس جایگزین کارلوس کی روش در رأس کادر فنی تیم ملی شد بسیاری بر این گمان بودند که دوران دوری شجاع از تیم ملی که به شش سال رسیده بود سرانجام یافته و سرمربی جدید با در نظر دریافت خصوصیات فنی این بازیکن و روند مثبتش طی فصول اخیر حتماً او را دعوت می نماید اما این اتفاق رخ نداد.

بار اولی که ویلموتس لیست داد طبیعی بود بدون شناخت از بازیکنان، همان نفرات جام ملت ها و لیستی شبیه لیست آخر کی روش را دعوت کند که نبودن شجاع در آن لیست اصلاً تعجب برانگیز نبود اما بار دوم هم خلیل زاده به لیست تیم ملی نرسید تا معین گردد انگار بازگشت به تیم ملی برای او طلسم شده است. حتی در این بین ویلموتس تعدادی از بهترین های لیگ برتر و لیگ یک را جهت محک در اردویی سه روزه دعوت کرد که در آن لیست هم نام خلیل زاده دیده نمی شد!

حالا نزدیک به سه ماه از حضور ویلموتس در ایران و ایجاد کادر فنی جدید تیم ملی می گذرد اما در این سه ماه شجاع دعوت نشده و انگار دیده هم نشده است. این در حالی است که خلیل زاده هم در تمرینات و بازی های پیش فصل آماده ترین بازیکن پرسپولیس بوده و هم در دو مسابقه برگزار شده بهترین و آماده ترین مدافع پرسپولیس نشان داده است.

عملکرد خلیل زاده طی یک سال گذشته آنقدر مثبت بوده که سیدجلال حسینی در مصاحبه ای بارها به اینکه حق شجاع بوده تا بهترین مدافع لیگ در فصل گذشته انتخاب گردد اشاره نموده بود اما هم در آن جشن نام شجاع اعلام نشد هم اینکه وقتی لیست تیم ملی بیرون آمد از او دعوت به عمل نیامد.

در دوران کی روش معین بود که او به خاطر یک مصاحبه از مدافع مازنی سرخ ها ناراضی است و شجاع را دعوت نمی نماید اما معین نیست چرا بعد از تغییر کادر فنی تیم ملی هم خلیل زاده که آماده ترین بازیکن پرسپولیس به حساب می آید جایی در لیست تیم ملی ندارد. در این شرایط البته خلیل زاده چاره ای ندارد جز اینکه به روال طبیعی فوتبالش در پرسپولیس ادامه دهد و منتظر گوشه چشم کادر فنی تیم ملی باشد اما دعوت نکردن از او تبدیل به ماجرایی پیچیده شده که ظاهراً هیچ کس دلیل اصلی آن را نمی داند.

دعوت نشدن شجاع به تیم ملی حالا تبدیل به مهم ترین و بزرگترین علامت سؤال در اردوی پرسپولیس شده و تقریباً هیچ مربی و بازیکنی جواب قانع نماینده ای برایش ندارد تا جایی که بعضی مشکوک شده اند که نکند بحث غیر فنی دلیلی این ماجراست و پرخاشگری های شجاع باعث شده به مربیان فعلی تیم ملی توصیه نمایند او را دعوت نکند؟

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 304

به "چرا شجاع به تیم ملی دعوت نمی گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا شجاع به تیم ملی دعوت نمی گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید