یک بیماری کشنده در کمین افراد سیگاری

به گزارش مجله گوگل ایرانی، تنگی نفس، سرفه خشک و مزمن و احساس خستگی از علائم بیماری فیبروز ریه است که از هر 10 آمریکایی 9 نفر از این موضوع بی اطلاع هستند.

یک بیماری کشنده در کمین افراد سیگاری

بیماری فیبروز ریه بیماری کشنده ای است که افراد سیگاری در معرض آن قرار دارند. انجمن فیبروز ریوی در آمریکا اظهار داشت: افرادی که سابقه استعمال سیگار دارند یا مصرف کننده سیگار هستند در معرض ابتلا به بیماری ریه موسوم به فیبروز ریه هستند این درحالیست که بسکمک از آنان از این تهدید اطلاعی ندارند.

بیش از 200 هزار نفر در آمریکا به این بیماری مبتلا هستند و درمانی برای آن وجود ندارد. تحقیق اخیر انجمن فیبروز ریوی در آمریکا نشان میدهد: بیش از 80 درصد افراد سیگاری با بیماری فیبروز ریه آشنایی ندارند که این موضوع نگران کننده است، زیرا این افراد بیشتر در معرض این بیماری هستند.

تنگی نفس، سرفه خشک و مزمن و احساس خستگی از علائم بیماری فیبروز ریه است که از هر 10 آمریکایی 9 نفر از این موضوع بی اطلاع هستند.

کارشناسان این مرکز تاکید دارند که هیچ وقت برای کنار گذاشتن مصرف سیگار دیر نیست. خودداری از مصرف سیگار میتواند سلامت عمومی را تقویت کرده و کیفیت زندگی را در هر سنی با کمک افزایش ظرفیت ریه که در حفظ سطح اکسیژن خون ضروری است، بهبود دهد. همچنین خودداری از مصرف دخانیات میتواند التهاب در مجاری هوایی را کاهش دهد.

استعمال سیگار تنها عامل اصلی بیماری فیبروز ریه نیست. از دیگر فاکتور های خطرزا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

قرار دریافت در معرض آلاینده هایی از جمله آزبست، سیلیس، گرد و غبار ذغال سنگ، بریلیوم و گرد و غبار فلزات سخت.

افزایش سن؛ چرا که این بیماری بیشتر در افراد بالای 60 سال مشاهده میشود.

سابقه خانوادگی بیماری بینابینی ریه.

منبع: فرادید
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1449

به "یک بیماری کشنده در کمین افراد سیگاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک بیماری کشنده در کمین افراد سیگاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید