سلامتی و پزشکی

محیط زیست گلستان: مردم از جابه جایی لاشه پرندگان مهاجر خودداری کنند

خبرنگاران/گلستان در پی تلف شدن شماری از پرندگان مهاجر در سواحل بندرترکمن، اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان در اطلاعیه از مردم خواست، در صورت مشاهده هرگونه تلفات پرندگان از هرگونه تماس و جابه جایی این لاشه ها جداً خودداری کنند و مراتب را در سریع ترین زمان...

15 فروردین 1399

تحلیل سیاست های فقرزدایی در ایران در برنامه پایش

به گزارش خبرنگاران، افزایش اعتماد مردم به نهاد مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) و در پی آن افزایش سرمایه اجتماعی به همراه شفاف سازی منابع درآمدی این نهاد و نحوه هزینه آن برای فقرا و نیازمندان از جمله مسایلی است که در برنامه پایش درباره آنها بحث می شود.

15 فروردین 1399

ورزشی که عمر شما را طولانی می نماید

نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد بازیکنان ورزش گلف با خطر کمتر مرگ زودرس روبرو هستند و می توانند به سلامت خود در دوران سالمندی یاری نمایند.

13 فروردین 1399

مخالفت شدید صدر با تظاهرات ضد دینی به اسم آزادی

رهبر جریان صدر ضمن انتقاد شدید از تظاهرات ضد دینی به نام آزادی، گفت، اجازه نمی دهد عراق به کشوری برای افراط یا تفریط تبدیل گردد.

12 فروردین 1399

شنای پروانه بهترین فیلم منتقدان شد

شنای پروانه، روز صفر و لباس شخصی آثار برتر مجمع منتقدان سینمای انقلاب شدند.

10 فروردین 1399

ابر بارانش گرفته و پرستاری که زیاد می دانست

تجربیات او در حمایت از سینمای هنری کاملا قابل تأمل است؛ او در سال های اخیر به تنهایی چراغ سینمای مستقل ایران را در جشنواره های بزرگ سینمایی روشن نگه داشته است.

6 فروردین 1399

بلندگوی خبرهای تلخ نباشید

گاهی خبرهای بد همه ما را محاصره می کنند؛ انگار راه فراری وجود ندارد. بعد از آتش سوزی مهیب استرالیا، عزادار سقوط هواپیما می شویم، چند روز بعد از خبر سقوط، چیزهایی را در مورد شیوع ویروس خطرناک کرونا در برخی کشورها می شنویم و کمی بعد در کانال های خبری صحنه...

4 فروردین 1399

خبرنگاران پویش اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ایلام با شعار خانه پایگاه سلامت جامعه

ایلام - خبرنگاران - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: پویش اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان ایلام برای مقابله با ویروس کرونا، با شعار خانه پایگاه سلامت جامعه فعالیت خود را شروع نموده است و به صورت گسترده در فضای مجازی به فراوری محتوا خواهد پرداخت....

27 اسفند 1398

ام اس و آلزایمر در کمین ساکنان نزدیک خیابان های اصلی

مطالعات جدید محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا نشان می دهد زندگی نزدیک خیابان های اصلی احتمال ابتلا به زوال عقل، پارکینسون، آلزایمر و ام اس را افزایش می دهد و در مقابل زندگی در نزدیکی فضای سبز در برابر انواع بیماری های عصبی اثر محافظتی دارد.

25 اسفند 1398

چگونه چین و چروک پوست را کاهی دهیم

اگر آلفالیپوئیک اسید به طور موضعی مصرف گردد باعث کاهش چین و چروک پوست و درمان زخمگاهها می گردد.

24 اسفند 1398

احتمال تعویق بازی نمایندگان ایران درلیگ قهرمانان آسیا

به گزارش خبرنگاران، ویروس کرونا در حالی در ایران شیوع یافته است که دو هفته از رقابت های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا سپری شده است. تیم های ایرانی در دو هفته گذشته و همچنین مرحله مقدماتی، مسابقاتشان در عراق، کویت، قطر و امارات برگزار شده است و ملاقات سوم آنها...

17 اسفند 1398

صادرات 570 میلیون دلاری گیاهان دارویی

لرستان مشاور وزیر و مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته 570 میلیون دلار صادرات گیاهان دارویی داشته ایم که تنها 400 میلیون دلار آن متعلق به یک استان بوده است.

13 اسفند 1398

متقاضیان مجوز کافه کتاب باید کتاب فروش باشند

حسن پور از انتشار آئین نامه صدور مجوز کافه کتاب ها در آینده نزدیک اطلاع داد و با بیان اینکه 60 تا 70 درصد فضای کافه کتاب باید به عرضه کتاب اختصاص داشته باشد، گفت: نباید فراموش کنیم هدف، افزایش ویترین کتاب در کشور است نه ایجاد فرصت برای استفاده دیگران از...

13 اسفند 1398

فواید روغن زیتون برای مو

استفاده از روغن های گیاهی و محصولات طبیعی به داشتن بدنی سالم و ظاهری جذاب کمک می کند. با ما همراه شوید.

11 اسفند 1398

تمام ورزشکاران آزمایش کامل پزشکی می شوند، از برنامه عقب نیستیم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان نصرالله سجادی گفت: دستور جلسه امروز در سه مورد بود که اولی شامل تمام فعالیت هایی که تا به امروز برای اعزام کاروان ایران به المپیک اجرا شده از جمله ثبت نام تیم ها بود.

8 اسفند 1398

پیدا شدن گردشگران گمشده در جنگل های آستارا

خبرنگاران/گیلان شماری از گردشگران که در جنگل های بندر مرزی آستارا گم شده بودند، توسط مرزداران هنگ مرزی شهرستان نجات یافتند.

6 اسفند 1398

دانشگاه خواجه نصیر 150 نفر از رانندگان اتوبوسرانی تهران را تحت آموزش قرار داد

مجری طرح شبیه ساز رانندگی گفت: دانشگاه خواجه نصیر بعد از چند دوره پایلوت 150 راننده اتوبوس را تحت آموزش قرار داد.

4 اسفند 1398

چالش های مادران دارای بچه ها معلول

نخستین تجلی فشارهای روانی حاصل از وجود فرزنـد معلول بر بخـش هـای ضـعیف جسـمانی و روانـی والـدین است برای مثال، لکنت زبانهای خفیـف دوران کـودکی والدین ممکن است مجدداً شاخص گردد؛ همچنین سر دردها، اضطراب، بی حسی دست و پا، احساس فشار و سنگینی در سینه و...

2 اسفند 1398

دانشجویان جامعه اسلامی علوم پزشکی زابل در نماز آدینه بیانیه پخش کردند

دانشجویان جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی زابل امروز نمازجمعه زابل و هامون بیانیه ای در مورد ایرادات لایحه بودجه 99 صادر و پخش کردند.

27 بهمن 1398

مارکوس اورلیوس؛ فاتح یا متخاصم ایران؟

ملاقات اخیر مقامات ایران و ایتالیا، در موزه کاپیتولین و امضای ده ها تفاهم نامه میان دو کشور، در کنار مجسمه مارکوس اورلیوس امپراتور مشهور دوران طلایی روم، بعضی نقدها را در پی داشت.

22 بهمن 1398
تعداد: (105)