سلامتی و پزشکی

موها و حقایق هفت گانه

اغلب افرادی که سابقه خانوادگی دارند یا به سوءتغذیه شدید دچارند، به دلیل ژنتیک و کمبود آهن و پروتئین به ریزش مو مبتلا می شوند اما دیگر افراد، زیاد به ریزش و نازکی مو دچار نمی شوند. سوءتغذیه با تخلیه پروتئین که سازنده بلوک های سلولی همه بدن است موجب...

30 شهریور 1400

8 پیشنهاد یک کارشناس آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس

تهران (پانا) - یک کارشناس تعلیم و تربیت الزامات بازگشایی مدارس را برشمرد و تاکید کرد تاثیری که محیط مدرسه و جو همکلاسی ها در روحیه و اجتماعی شدن دانش آموزان دارد با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست.

29 شهریور 1400

کلیه زیستی مصنوعی که جایگزین دیالیز می گردد

محققان دانشگاه کالیفرنیا نمونه اولیه یک کلیه زیستی مصنوعی را فراوری نموده اند که بدون احتیاج به هر گونه دارویی کار می نماید و می تواند جایگزین دیالیز گردد.

28 شهریور 1400

تعداد مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان به 250 نفر رسید

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با افزوده شدن 250 مورد نو کرونا در سیستان و بلوچستان طی 24 ساعت گذشته تعداد مبتلایان به این ویروس در استان به 121هزار و 342 نفر رسید.

25 شهریور 1400

چرا جامعه ما از بی اعتمادی رنج می برد؟

زندگی امروز- در کشور ما، اعتماد همچون بسیاری از امور اجتماعی دیگر، محل توجه قرار نمی گیرد و، چون محل توجه نیست راه برای گفتگو هم بسته شده است. یک فیلسوف آلمانی تبار امریکایی که در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم زندگی می کرد، ادعایی کرده که بیراه نیست.

23 شهریور 1400

گلودرد دایمی می تواند نشانه سرطان باشد!

گلودرد به خودی خود به سرطان حنجره ربطی ندارد. اما این مطالعه برترین شواهد تا به امروز را برای تقویت توصیه های فعلی و ارجاع دادن بیماران مسن تری که صدای آن ها برای مدتی طولانی خشدار است فراهم می نماید.

19 شهریور 1400

صاحبان مشاغل در این استان می توانند اعتبار گواهی واکسن افراد را شناسایی کنند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از نارسیتی، از 13 سپتامبر مکان های مختلف در بریتیش کلمبیا از جمله رستوران ها، باشگاه ها، سالن های ورزشی و محل رویدادها از مراجعین گواهی واکسن کرونا دریافت می کنند.

19 شهریور 1400

زمان ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری دانشگاه الزهرا (س) اعلام شد

ثبت نام پذیرفته شدگان ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری در دانشگاه الزهرا (س) در روز های 15 و 16 شهریورماه انجام می گردد.

14 شهریور 1400

شرایط اجاره روزانه خانه در تهران ، شرکت اتاقک

به جرات می توان گفت که تهران مشهورترین شهر ایران در حال حاضر است که تمامی ایرانیان با این شهر به اسم مرکز کشور آشنا هستند. حدود یک پنجم جمعیت کشور در تهران زندگی می نمایند و مابقی ایرانیان هم تجربه حضور در تهران را دارند یا حداقل با مراکز مهم این شهر آشنا...

14 شهریور 1400

این گزینه های غذایی مسکن انواع دردها هستند!

بعضی از بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی همواره با التهاب همراه هستند. معمولا یکی از رایج ترین درمان ها برای برطرف التهاب، همان استفاده از داروهای غیراستروئیدی است. اگرچه استفاده از این داروها در برطرف التهاب مفید است، اما دارای عوارض جانبی بوده...

8 شهریور 1400

حمله وحشتناک تمساح غول پیکر به یک غواص

غواصی که از ناحیه سر مورد حمله یک تمساح قرار گرفته بود با خوش شانسی از مرگ نجات یافت.

5 شهریور 1400

نسخه ای اعجاب انگیز برای دوری از افسردگی

مطالعه ای تازه نشان می دهد یک ساعت زود بیدار شدن احتمال ابتلا به افسردگی را 23 درصد کاهش می دهد.

5 شهریور 1400

ساکنان ایستگاه فضایی بین المللی چگونه در برابر کرونا محافظت می شوند؟

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده است که ساکنان ایستگاه فضایی بین المللی چگونه در برابر ویروس کرونا محافظت می شوند، این مطلب را بخوانید.

4 شهریور 1400

ربات فوق العاده ای که از درون بدن انسان ها تصویر برداری می نماید

به تازگی، یک ربات هوشمند فراوری شده است که از درون بدن انسان فیلم برداری می نماید.

2 شهریور 1400

به کار گیری سقف کناف با جلوه های نورپردازی برای زیبا سازی منازل

یکی از جلوه های زیبابخشی که می توانید در منازل مسکونی خود از آن بهره ببرید؛ استفاده از سقف کناف می باشد که با توجه به طرح ها و مدل های مجذوب کننده و بی نظیری که از آن ها امروزه به اسم هنر معماری نوین یاد می گردد؛ به زیباسازی منزل و دیزاین برتر و آرامش بخش...

25 مرداد 1400

بعضی داروها موجب کاهش تاثیر واکسن های کرونا می شوند

به گفته محققان، بسیاری از افراد داروهای سرکوب نماینده سیستم ایمنی مصرف می نمایند که می تواند موجب کاهش تاثیر و کارآمدی واکسن های کووید 19 گردد.

24 مرداد 1400

وزیر بهداشت: در سربالایی پیک پنجم کرونا هستیم

وزیر بهداشت با اشاره به پر شدن تخت های بیمارستانی در شهر های شمالی کشور از انجام واکسیناسیون کرونا برای همه گروه های آسیب پذیر و گروه های سنی در خطر اطلاع داد.

23 مرداد 1400

فعالیت 800 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان

ساری- مدیرکل تعاون مازندران از فعالیت 800 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان اطلاع داد و توضیح داد که شاهد کمترین تنش کارگری هستیم.

22 مرداد 1400

شایع ترین سوالات مردم درباره واکسن کرونا

یک اپیدمیولوژیست درباره شایع ترین سوالات و شایعات درباره تزریق واکسن کرونا که این روز ها در فضای مجازی دست به دست می گردد، شرح داد.

20 مرداد 1400

تصاویری از مراحل پیوند صورت 16

خبرگزاری مهر: ریچارد لی نوریس که در یک حادثه شلیک گلوله در سال 1997 مجروح شد، اکنون با انجام عمل جراحی پیوند صورت پس از 15 سال به راحتی می تواند بدون نگرانی از نگاه های خیره مردم در خیابانها قدم بزند.

17 مرداد 1400
تعداد: (405)