اجماع نظر داخلی و خارجی بر سر خاتمه مشروعیت منصور هادی در یمن

به گزارش مجله گوگل ایرانی، یک وبگاه خبری در یمن نوشت با سقوط پایتخت نمادین دولت منصور هادی حالا دیگر چه برای یمنی ها و چه خارجی ها مثل روز روشن است که مشروعیت منصور هادی تمام شده و پنج سال جنگ فقط کشتار و آوارگی برای یمن به ارمغان آورد.

اجماع نظر داخلی و خارجی بر سر خاتمه مشروعیت منصور هادی در یمن

به گزارش گروه بین الملل مجله گوگل ایرانی، تحولات اخیر در شهر عدن که با سرنگونی موجودیت رسمی دولت منصور هادی از سوی شورای انتقالی جنوب همراه بود منجر به اجماع نظر داخلی و خارجی بر سر خاتمه مشروعیت عبد ربه منصور هادی شده است، زیرا دیگر جز بر مناطق محدودی که نیروهای وابسته به آن حضور دارند هیچ کنترلی بر مناطق شمال و جنوب یمن ندارد در حالی که دولت آن هم در هتل های ریاض در تبعید به سر می برد.

وبگاه الخبر الیمنی با ذکر مقدمه بالا در یادداشتی با عنوان اجماع داخلی و خارجی بر سر خاتمه مشروعیت منصور هادی نوشت: اتفاق نظر بر سر خاتمه مشروعیت منصور هادی پس از گذشت پنج سال از حمله ائتلاف سعودی-اماراتی به یمن با ادعای کوشش برای بازگرداندن دولت وی حاصل شد، زیرا حالا که نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی دولت منصور هادی را در استان عدن، پایتخت آن سرنگون کردند، عمر مشروعیت این دولت به سر آمد.

این یادداشت به اظهارات عبدالناصر المودع، تحلیلگر سیاسی یمن اشاره نمود که می گوید: مشروعیت منصور هادی پس از سقوط عدن به دست شورای انتقالی جنوب که مورد حمایت امارات است دیگر ارزشی ندارد، زیرا تا حالا هم دولت منصور هادی موجودیت نمادین در عدن داشت و آنجا را تحت کنترل نداشت. حالا که ائتلاف همین موجودیت نمادین را هم از میان برداشت.

الخبر الیمنی اضافه نمود: این عقیده را حسین البهام نویسنده یمنی در یادداشتی برای روزنامه عدن الغد عنوان کرد و گفت: امارات تیر خلاص را به سمت دولت منصور هادی شلیک کرد.

این وبگاه خبری تاکید نمود: این فقط نظر دو فعال و یا تحلیلگر سیاسی نیست. چیزی است که خود دولت منصور هادی هم آن را درک نموده است، اما از بیان آن خجالت می کشد.

یحیی ابوحاتم، مشاور وزیر دفاع دولت منصور هادی هم در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: حوثی ها دیگر نیازی به ریشه کنی دولت منصور هادی ندارند شورای انتقالی این ماموریت را به بهترین نحو انجام داد.

احمد بلحاف، رئیس کمیته اطلاع رسانی تحصن مسالمت آمیز در المهره تاکید نمود: ائتلاف عربی همه قدرت تصمیم گیری را در طول مدت گذشته از دولت منصور هادی گرفت و آنچه امروز رخ می دهد، نتایج آن است.

الخبر الیمنی نوشت: نویسندگان عرب حوزه خلیج فارس و حامیان ائتلاف عربی هم به این قضیه واقفند. از جمله آنها انور الرشید، یک روزنامه نگار است که در توئیتر نوشت: دولت منصور هادی خاتمه یافت و نه در شمال و نه در جنوب جایی ندارد.

در خاتمه این یادداشت آمده است: دیدگاه مذکور مطابق با نظرات بیان شده در رسانه های خارجی است که در آن تأکید می گردد که توجیهات ائتلاف برای مداخله در یمن با کودتایی که علیه دولت منصور هادی در عدن با پشتیبانی امارات انجام شد از بین رفت و در مقدمه این توجهیات قطعنامه 2216 شورای امنیت(قطعنامه حمایت شورای امنیت از تجاوز عربستان به یمن) است که به اعتقاد وبگاه المانیتور با تحولات فعلی در یمن دیگر نامتناسب است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 355

به "اجماع نظر داخلی و خارجی بر سر خاتمه مشروعیت منصور هادی در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجماع نظر داخلی و خارجی بر سر خاتمه مشروعیت منصور هادی در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید