افشای قصد آمریکا برای سرکوب اعتراضات با جنگنده های اف-15 در کالیفرنیا

به گزارش مجله گوگل ایرانی، بعضی منابع خبری از آماده باش شماری از جت های اف-15 ارتش آمریکا در کالیفرنیا برای ترساندن مخالفان و سرکوب شورش ها خبر دادند.

افشای قصد آمریکا برای سرکوب اعتراضات با جنگنده های اف-15 در کالیفرنیا

به گزارش گروه بین الملل حبرگزاری فارس، یک روزنامه آمریکایی شنبه به نقل از بعضی نظامیان از آماده باش جنگنده های اف-15 برای مقابله با موج ناآرامی ها ناشی از محدودیت های کرونا در ایالت کالیفرنیا اطلاع داد.

به نوشته لس آنجلس تایمز چهار عضو گارد ملی کالیفرنیا گفته اند که هم اینک جنگنده های اف-15 سی برای انجام ماموریت داخلی در حالت آماده باش هستند. به گفته این منابع، از این جنگنده ها برای ایجاد رعب و وحشت و متفرق کردن جمعیت با پرواز در ارتفاع پایین استفاده می گردد.

این منابع گفتند که استقرار جنگنده F-15، در فرسنو برای ترساندن معترضان، استفاده نامناسب از ارتش علیه غیرنظامیان ایالات متحده خواهد بود. یکی از این نظامیان گفت: این یک دستور کاملاً غیرقانونی است که باعث رسوایی ارتش می گردد. انتشار این خبر نگرانی بعضی قانونگذاران آمریکایی را نیز به همراه داشته است.

این در حالی است که یکی دیگر از اعضای گارد ملی کالیفرنیا درج اطلاعات مربوط به استفاده F-15 برای سرکوب شورش ها را تکذیب کرد. این مقام نظامی گفت: از هواپیماهای خود برای ترساندن غیرنظامیان استفاده نمی کنیم.

به نوشته این روزنامه، ارتش آمریکا از این نوع جنگنده ها علیه مردم افغانستان و عراق استفاده کرد.

خشونت پلیس آمریکا در کشتن رنگین پوستان نیز موجب بروز تنش و ناآرامی های گسترده در ایالت های مختلف این کشور شده است.در تصاویری که درست چند روز بعد از اعلام حکم مامور قاتلِ جورج فلوید رنگین پوست آمریکایی که او را با روش فشار بر گردن به قتل رسانده شد منتشر شده است. در این تصویر پلیس میشیگان دیده می گردد که بعد از ضرب و شتم وحشیانه یک جوان سیاه پوست، او را تا دم مرگ با همین روش می برد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1601

به "افشای قصد آمریکا برای سرکوب اعتراضات با جنگنده های اف-15 در کالیفرنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای قصد آمریکا برای سرکوب اعتراضات با جنگنده های اف-15 در کالیفرنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید