10 فرودگاه پرتردد جهان

به گزارش مجله گوگل ایرانی، فرودگاه های شلوغ دنیا کدامند؟

فرودگاه های هر کشور علاوه بر حمل و نقل مسافران داخلی در در درون مرزهای کشور، میزبان مسافران خارجی میز می باشند و به نوعی نقطه آغاز سفرهای خارجی افراد همین فرودگاه ها می باشند. هر چه تراکم بخش خارجی فرودگاه ها بیشتر باشد نشان دهنده این است که آن کشور از محبوبیت بالایی نزد گردشگران خارجی برخوردار است. کشورهای پیشرفته دنیا خطوط هوایی خوب و پیشرفته ای در اختیار دارند. ما در این مطلب قصد داریم به پرترددترین فرودگاه های دنیا نگاهی انداخته و شما را از آنها مطلع نماییم.

10 فرودگاه پرتردد جهان

1. فرودگاه بین المللی هارتسفیلد

این فرودگاه در جنوب شهر آتلانتا واقع شده است و سالیان متمادی عنوان پر رفت و آمدترین فرودگاه دنیا را از نظر تعداد مسافر و تعداد پروازهای صورت گرفته از آن خود داشت. این فرودگاه مرکز اصلی پروازها در جنوب شرقی آمریکا بوده و دارای 207 گیت برای پروازهای داخلی و خارجی می باشد.

2. فرودگاه بین المللی او هر شیکاگو

این فرودگاه بزرگ که در 27 کیلومتری شهر شیکاگو واقع شده است یکی از پر رفت و آمدترین فرودگاه های دنیا از نظر تعداد پرواز بوده و چهارمین فرودگاه بزرگ از نظر تعداد مسافر می باشد. از فرودگاه شیکاگو به بیش از 200 مقصد در دنیا پرواز وجود دارد. نام این فرودگاه از نام یکی از خلبانان آمریکایی کشته شده در جنگ دنیای دوم، گرفته شده است.

3. فرودگاه بین المللی توکیو، هانه دا

هانه دا یکی از فرودگاه های اصلی شهر توکیو است که پر رفت و آمدترین فرودگاه بین المللی ژاپن و پنجمین فرودگاه بزرگ دنیا از نظر تعداد مسافر می باشد. هانه دا، فرودگاه اصلی شرکت های خطوط هوایی ژاپن و هواپیمایی ژاپن می باشد.

4. فرودگاه هیترو، لندن

این فرودگاه در 14 کیلومتری غرب لندن واقع شده است و یکی از پر رفت و آمدترین فرودگاه های قاره اروپا و ششمین فرودگاه بزرگ دنیا از نظر شمار مسافران محسوب می شود. هیترو مرکز اصلی پرواز های شرکت بریتیش ایرویز می باشد.

5. فرودگاه بین المللی پکن

این فرودگاه در فاصله 20 کیلومتری از مرکز کشور چین یعنی پکن واقع شده است و پر رفت و آمدترین فرودگاه این کشور و دومین فرودگاه بزرگ از نظر شمار مسافر در دنیا می باشد. این فرودگاه مرکز اصلی پروازی هواپیمایی ایر چاینا می باشد.

6. فرودگاه بین المللی لس آنجلس

این فرودگاه بزرگ که در استان کالیفرنیا قرار گرفته است از جمله مهمترین و بزرگترین فرودگاه های کشور آمریکا می باشد. شرکت های بزرگی همچون آمریکن ایرلاینر، دلتا ایرلاینز، دلتا ایرلاینز و . . . مرکز پروازهای شان را فرودگاه لس آنجلس قرار داده اند.

7. فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

فرودگاه هنگ کنگ از بزرگترین فرودگاه های شرق آسیا بوده و ارتفاع کمی از سطح دریا دارد. به دلیل وقتی از بالا به آن نگاه کنید متوجه زیبایی فوق العاده آن خواهید شد. این فرودگاه به بیش از 150 مقصد در دنیا پرواز داشته و حدود 90 شرکت هواپیمایی در آن رفت و آمد دارند.

8. فرودگاه شارل دوگل ، پاریس

فرودگاه اصلی شهر پاریس شارل دوگل نام دارد که در 25 کیلومتری این شهر واقع شده است. این فرودگاه به افتخار شارل دوگل، ژنرال فرانسوی که در جنگ های دنیای اول و دوم شرکت داشت و پس از آن به رییس جمهور فرانسه شد، نام گذاری شده است.

9. فرودگاه بین المللی دبی

این فرودگاه که فاصله چندان با کشورمان ایران ندارد، پر رفت و آمدترین فرودگاه دنیا از نظر جابه جایی مسافران بین المللی بوده و سومین فرودگاه بزرگ دنیا از نظر شمار مسافرین نیز محسوب می شود. در این فرودگاه بیش از 140 شرکت هواپیمایی به بیش از 270 مقصد در دنیا پرواز های شان را اداره می کنند.

10. فرودگاه بین المللی دالاس فورت ورث ، تگزاس

فرودگاه دالاس که در استان تگزاس واقع شده است از پر رفت و آمدترین فرودگاه های دنیا از نظر تعداد پرواز و دهمین فرودگاه بزرگ دنیا از نطر تعداد مسافر می باشد. این فرودگاه، مرکز اصلی پرواز های آمریکن ایرلاینز بوده و به بیش از 200 مقصد در سراسر دنیا پرواز دارد.

منبع: الی گشت
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1937

به "10 فرودگاه پرتردد جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 فرودگاه پرتردد جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید