بازآفرینی چهره کوروش کبیر با هوش مصنوعی

به گزارش مجله گوگل ایرانی، بازسازی چهره تاریخی کوروش کبیر با هوش مصنوعی همه را شگفت زده کرد. در تصویر زیر که با کیفیت بسیار بالا نیز منتشر شده است، چهره کوروش کبیر براساس عکس هایی که پیش تر از آن چاپ شده، ساخته شده است. در ادامه تصویر بازسازی شده چهره کوروش کبیر پادشاه ایرانیان را ببینید:

بازآفرینی چهره کوروش کبیر با هوش مصنوعی

کوروش بزرگ یا کوروش کبیر، بنیان گذار و نخستین شاه شاهنشاهی هخامنشی بود که در بین سال های 559 تا 529 پیش از میلاد، بر نواحی گسترده ای از آسیا حکومت می کرد.

کوروش در استوانه خود که در بابل کشف شده، خودش را فرزند کمبوجیه، شاه بزرگ انشان، نواده کوروش، شاه بزرگ انشان، نواده چیش پیش، شاه بزرگ انشان، از خانواده ای که همیشه پادشاه بوده است معرفی می کند.

در بهار سال 539 پیش از میلاد، کوروش آهنگ تسخیر بابل را کرد و وارد جنگ با بابل شد. به گواهی اسناد تاریخی و عقیده پژوهشگران، فتح بابل بدون جنگ بوده است.

استوانه کوروش پس از شکست دادن نبونعید و تصرف بابل، نوشته شده و به منزله سند و شاهد تاریخی پرارزشی است. در سال 1971 میلادی، سازمان ملل متحد استوانه کوروش را به همه زبان های رسمی سازمان منتشر کرد و بدلی از این استوانه در مقر سازمان ملل در شهر نیویورک قرار داده شد.

منبع: تکراتو

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1402 بروزرسانی: 3 مرداد 1402 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 2235

به "بازآفرینی چهره کوروش کبیر با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازآفرینی چهره کوروش کبیر با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید