بازگشت آرپی چی زن استقلال به خانه!

به گزارش مجله گوگل ایرانی، محمود فکری یکی از نمادهای استقلال بعد از انقلاب است. نزدیک به 400 بار برای استقلال بازی نموده، از رکوردداران کاپیتانی در استقلال و شهرآورد هاست، دو گل در این ملاقات حساس زده و با آبی ها سه بار لیگ را برده، سه بار جام حذفی را و انبوهی عنوان دیگر ...

بازگشت آرپی چی زن استقلال به خانه!

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

خبرنگاران؛ احسان محمدی- استقلال در زمین گل آلود انزلی زیر فشار بود، محمود فکری مدافع این تیم بعد از درگیری با بازیکن ملوان صورتش را به داور نشان داد تا بگوید بازیکن حریف به به او ضربه زده است. عادل فردوسی پور اما در برنامه 90 دوشنبه شب نشان داد که محمود فکری خم شد، از روی زمین گل برداشت و به صورتش مالید.

این فقط یک نمونه از کارهایی است که از محمود فکری در خاطره ها مانده است. درست مثل دعوای مشهورش با علی دایی بازیکن وقت سایپا که هر دو را به کمیته انضباطی کشاند یا شوتی که استقلالی های دو آتشه می گویند از میدان آزادی شلیک کرد و ساشا ایلیچ هر چقدر به بدنش کش داد به آن نرسید تا یکی از زیباترین گل های تاریخ شهرآورد تهران به ثمر برسد یا مشاجره هایش با داورها، چشم درشت کردنش وسط دعواها و تکل هایی که زمین را شخم می زد و ....

محمود فکری بدنش آنقدر محکم بود که مهاجمان حریف سعی می کردند با او تنه به تنه نگردد. هیچ آدم عاقلی به دیوار بتنی تنه نمی زند. او حالا سرمربی استقلال تهران است. چند وقتی است که با آن بازیکن جنجالی فاصله گرفته، یک مربی متین و موقر و کت و شلوارپوش است که کوشش می نماید یک برند جدید از خودش ارائه کند.

جدایی اش از نساجی قائمشهر شبیه کندن یحیی گل محمدی از شهرخودرو بود. سال پیش وسط نیم فصل در حالیکه مدیرعامل شهرخودرو ناراضی بود جدا کردند و به پرسپولیس آوردند. آن روزها استقلالی ها نوشتند این رفتار قرمزها جوانمردانه نیست و تحت فشار مقامات انجام شده و حالا و در خاتمه فصل همین اتفاق برای استقلالی ها رخ داد. قائمشهری ها از فکری دلگیر هستند که تیم را اینطور ترک کرد.

نساجی اولین باشگاهی بود که او فوتبال حرفه ای را از آنجا شروع نموده است. سال 72 با یک قرارداد 500 هزار تومانی از همانجا به استقلال سکوموروخوف رفت و حالا با قراردادی که عددش معلوم نیست به استقلال آمد. با شقیقه هایی سفید در 51 سالگی. او در لیگ برتر جانشین فرهاد مجیدی شد. یکی دیگر از ستاره های استقلال که قهر و آشتی هایش دل طرفداران را هم آزرد. آبی ها از استراماچونی و الکس نوری به محمود فکری رسیدند. درست مثل قرمزها که از برانکو و کالدرون به یحیی رسیدند و البته الان راضی و مسرور هستند و حتی آنها که روزهای اول گل محمدی را ناتوان و ترسو خطاب می کردند و می گفتند مرد بازی های عظیم نیست حالا دوست دارند همه آلزایمر بگیرند و آن حرف ها یادشان برود!

مقایسه دو نفر البته دستکم روی نیکمت منطقی نیست. یحیی وقتی به پرسپولیس آمد که در ذوب آهن و نفت و تراکتور و صبا تجربه و عملکرد قابل قبولی داشت. جام حذفی را دو بار برده بود اما تعداد حضورهای فکری روی نیمکت در لیگ برتر به زحمت دو رقمی می گردد.

با این همه او پسر استقلال است. وقتی به دلیل کرونا گفت که اگر بازی ها برگزار نگردد باید پرسپولیس را به عنوان قهرمان معرفی نمایند، بعضی در فضای مجازی به او فحاشی کردند، این هم از ابتذال عصر حاضر است که یک نوجوان 13 ساله به خودش حق می دهد به محمود فکری که 13 سال پیراهن استقلال را پوشیده، رکورددار بازی و کاپیتانی و ... است بگوید بی تعصب!

او البته نیامده با نقدهایی روبه رو شده است، کسانی که هنوز رویای بازگشت استراماچونی را در سر دارند و هر گزینه داخلی را غاصب جایگاه او و نسخه تحمیلی وزارت ورزش برای نابودی استقلال می دانند، می گویند فکری به درد نمی خورد. البته کسانی هم هستند که با نگاه فنی و بررسی عملکرد فکری در نساجی بر این باورند که تاکتیک او و نوع نگاهش به فوتبال بعید است به یاری استقلال بیاید و این نشستن روی نیمکت فرهاد مجیدی و استراماچونی ممکن است حتی تصویر روشن گذشته اش به عنوان یک مدافع- هافبک پرقدرت و خستگی ناپذیر که به کسی باج نمی داد را هم مخدوش کند.

محمود فکری یکی از نمادهای استقلال بعد از انقلاب است. نزدیک به 400 بار برای استقلال بازی نموده، از رکوردداران کاپیتانی در استقلال و شهرآورد هاست، دو گل در این ملاقات حساس زده و با آبی های پایتخت سه بار لیگ را برده، سه بار جام حذفی را و انبوهی عنوان دیگر دارد. شاید او همان فرشته نجاتی باشد که استقلال را بعد از سال ها به جام برساند و این تلخی را از کام شان پاک کند. چه کسی می داند؟ فوتبال هیچ تضمینی ندارد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1172

به "بازگشت آرپی چی زن استقلال به خانه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت آرپی چی زن استقلال به خانه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید