برنامه ریزی در فوتبال غلط است، خط دفاع استقلال ضعف های زیادی دارد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، شاهین بیانی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به شرایط آبی های تهران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: استقلال به دلیل اشتباه داوری، شکست برابر الاهلی را پذیرا شد. مصدومیت همواره برای هر ورزشکاری وجود دارد اما در فوتبال ما این اتفاق بیشتر از حد استاندارد رخ می دهد. عوامل اصلی این مصدومیت ها شامل حرفه ای بودن بازیکنان، بازی های پی درپی و طولانی و زمین های بی کیفیت استادیوم است البته در خصوص میلیچ هنوز متوجه نشدم که مصدوم بوده یا به دلیل مسائل اقتصادی، حاضر به بازی برابر الأهلی نشده است. در مجموع آرزو می کنم مصدومان استقلال هر چه زودتر به شرایط آرمانی بازگردند تا دست مجیدی برای انتخاب بازیکن خالی نباشد.

برنامه ریزی در فوتبال غلط است، خط دفاع استقلال ضعف های زیادی دارد

بیانی با انتقاد از عملکرد سازمان لیگ و انجام 8 بازی در 29 روز برای تیم استقلال اضافه کرد: متأسفانه برنامه ریزی فوتبال ما غلط است چرا که یکباره برای یک بازی ملی آسان 20 تا 25 روز لیگ را تعطیل نموده و می خواهیم در یک ماه، آن موقع از دست رفته را جبران کنیم. اگر برنامه ریزی صحیح باشد، این اتفاق هرگز نخواهد افتاد. آبی پوشان باید از اول تا 29 اسفند 8 بازی پیاپی را انجام دهند و هر هفته دو بازی برگزار گردد. مطمئناً این موضوع به بازیکنان فشار مضاعفی می آورد و می تواند باعث مصدومیت های دیگر هم گردد.

کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال در خصوص عملکرد خط دفاعی آبی پوشان گفت: انتقاد زیادی به خط دفاع استقلال وارد است. در ملاقات برابر الأهلی از چشمی انتظار بیشتری می رفت که در دقایق ابتدایی، تکل خشنی را بر روی بازیکن حریف نزد و باعث کارت دریافت نگردد. وقتی یک بازیکن در دقایق ابتدایی کارت می گیرد، دیگر نمی تواند بازی همیشگی خود را انجام داده زیرا نگران آن است که کارت دوم را بگیرد و از زمین اخراج گردد. در خصوص دانشگر هم باید بگویم انتظار بیشتری از این بازیکن داشتم. در گل دوم الأهلی برابر استقلال، بازیکن حریف به راحتی آب خوردن، او را جای گذاشت. مدافع باید همواره هوشیار باشد، فاصله خود را با بازیکن حریف حفظ نموده و اجازه ندهد به راحتی، حریف او را کنار بگذارد. کادر فنی استقلال به جز تمرینات ویژه ای که برای مدافعان انجام می دهد، باید از لحاظ روحی و روانی آنها را آماده کند تا دچار اشتباه نشوند.

وی در خصوص ملاقات روز یکشنبه آبی پوشان برابر سبزپوشان ذوب آهن اصفهان در هفته بیست و یکم لیگ برتر گفت: ذوبی ها همواره مقابل استقلال بازی خوبی انجام داده اند و مطمئناً نمی خواهند از تهران دست خالی برگردند. آبی پوشان هم باید برای این ملاقات با یک ریکاوری خوب، خود را آماده نموده تا بتوانند سه امتیاز این بازی را از آنِ خود نموده و موقعیت خود را در جدول بهبود ببخشند البته آرزو دارم که مصدومان تیم هم به این ملاقات برسند.

بیانی درباره عملکرد فرهاد مجیدی بیان نمود: مجیدی آغاز خوبی داشت، تیمش در مقابل پرسپولیس بازی خوبی انجام داد و چند بازی را با موفقیت به خاتمه رساند اما به دلیل اینکه نفرات اصلی را در اختیار نداشت، مقابل الأهلی تن به شکست داد. در مجموع عملکرد مجیدی قابل دفاع بوده و امیدوارم بتواند با پیروزی برابر ذوب آهن، بردهای خود را در لیگ برتر و قهرمانان آغاز کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 784

به "برنامه ریزی در فوتبال غلط است، خط دفاع استقلال ضعف های زیادی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی در فوتبال غلط است، خط دفاع استقلال ضعف های زیادی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید