بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان برتر دانشگاه ها تسهیلات اعطا می کند

به گزارش مجله گوگل ایرانی، بنیاد ملی نخبگان در چارچوب برنامه توسعه فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور، تسهیلاتی را به دانشجویان برتر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور اعطا می کند.

بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان برتر دانشگاه ها تسهیلات اعطا می کند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، بنیاد ملی نخبگان در چارچوب برنامه توسعه فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور، تسهیلاتی را به دانشجویان برتر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور اعطا می کند.

این نهاد ذیل طرح توسعۀ فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی 1402-1401 (طرح شهید وزوایی) و در چارچوب برنامه توسعه فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور، تسهیلاتی را به دانشجویان برتر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور اعطا می کند.

مهم ترین نکات برای ثبت درخواست بهره مندی از این برنامه به شرح زیر است:

دانشجویان هر یک از دانشگا ها و مراکز آموزش عالی کشور که واجد شرایط مذکور در شیوه نامه توسعه فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی 1402-1401 هستند، می توانند درخواست خود را از طریق سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان اقدام کنند.

فرایند ثبت نام آن دسته از متقاضیانی که در حال حاضر دانشجو هستند، از هفدهم خرداد ماه آغاز می شود و لازم است این دانشجویان اطلاعات و مستندات خود را به همراه تصاویر مربوط، در سامانه سینا بارگذاری یا به روزرسانی کنند.

ثبت نام دانش آموختگان دانشگاه ها که در مهرماه سال جاری در دوره های تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری تخصصی در یکی از دانشگاه های کشور به عنوان دانشجوی نوورود مشغول به تحصیل خواهند شد نیز از هفدهم خرداد ماه آغاز می شود و لازم است این افراد اطلاعات و مستندات خود را به همراه تصاویر مربوط، تا مهلت تعیین شده در بند 4، در سامانه سینا بارگذاری یا به روزرسانی کنند و همچنین پس از پذیرفته شدن در دانشگاه، اطلاعات مربوط به محل تحصیل خود را تا پانزدهم مهرماه در سامانه بنیاد ملی نخبگان درج کنند تا در صورت برگزیدگی، از پشتیبانی های بنیاد بهره مند شوند.

زمان ثبت نام دانشجویان نوورود دوره های پایه دانشگاه ها شامل دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری حرفه ای و دکتری تخصصی پیوسته، متعاقباً اعلام خواهد شد.

بر اساس رویۀ اجرایی تدوین شده، مقرر شده است آخرین معدل متقاضیان، میانگین نمرات تا پایان نیم سال اول سال تحصیلی 1401-1400 در نظر گرفته شود.

بنیاد ملی نخبگان پس از بررسی اولیه درخواست ها و بر اساس ظرفیت سالیانه و با هدف تسریع در اطلاع رسانی به متقاضیان برای برنامه ریزی و انجام فعالیت های مورد نیاز برای بهره مندی از پشتیبانی های دانشجویی، نتیجه اولیه پذیرش متقاضیانی که بالاترین امتیاز از مجموعه فعالیت های آموزشی، پژوهشی، فناورانه و فرهنگی را در مقایسه با سایر افراد کسب کرده اند (صرفاً از طریق سامانه بنیاد ملی نخبگان) اعلام خواهد کرد.

با توجه به این که نتایج اولیه صرفاً بر اساس مدارک ادعایی مندرج در سامانه سینا اعلام خواهد شد، قویاً تأکید می شود متقاضیان، با مطالعه دقیق شیوه نامه و راهنما های مرتبط، از بارگذاری اطلاعات نامعتبر و نامربوط در سامانه خودداری کنند.

در صورتی که در هر مرحله از بررسی ها تعیین شود که متقاضی، آگاهانه اطلاعاتی نامعتبر و خلاف واقع بارگذاری کرده است، علاوه بر محرومیت از این تسهیلات، از سایر تسهیلات و حمایت های بنیاد، محروم و عدم صداقت وی به مراجع ذی ربط، اعلام می شود و حق پی گیری موضوع به صورت حقوقی نیز برای بنیاد محفوظ خواهد بود.

در بخش ثبت مدارک مربوط به افتخارات در سامانه، برای جلوگیری از درج اشتباه افتخار یا مستندات نامربوط، لازم است متقاضیان قبل از درج افتخار مورد نظر، راهنمای مربوط به آن را مطالعه کنند.

اکیداً توصیه می شود متقاضیان دقت لازم را در تکمیل اطلاعات و بارگذاری آن ها در سامانه سینا، بکار بندند؛ زیرا پس از تأیید درخواست در سامانه، امکان اصلاح اطلاعات نادرست وجود ندارد و در صورت اثبات درج اطلاعات خلاف واقع، متقاضی از فهرست مشمولان بنیاد حذف خواهد شد.

بنیاد ملی نخبگان بعد از اتمام بررسی پرونده ها در بنیاد های نخبگان استانی و بر اساس امتیاز نهایی، نتیجه نهایی بررسی درخواست متقاضیان را اعلام خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 2052

به "بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان برتر دانشگاه ها تسهیلات اعطا می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان برتر دانشگاه ها تسهیلات اعطا می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید