بهره برداری از درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام در بیمارستان ابوذر

به گزارش مجله گوگل ایرانی، درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام در کلینیک ویژه تخصصی، آموزشی درمانی بیمارستان بچه ها ابوذر اهواز بهره برداری شد تا امیدها برای درمان بچه ها به این نارسایی مادرزادی در خوزستان زنده گردد.

بهره برداری از درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام در بیمارستان ابوذر

به گزارش مجله گوگل ایرانی به نقل از ایرنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در این آیین گفت:با راه اندازی درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام در بیمارستان ابوذر، از اعزام بچه ها مبتلا به این نارسایی به استان های دیگر جلوگیری می گردد.

فرهاد ابول نژادیان با بیان این که نظام سلامت مستلزم حمایت است اعلام کرد: دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای ارایه خدمات درمانی بیشتر در خوزستان کوشش خواهد نمود تا هزینه های درمانی مردم کاهش یابد.

وی با تقدیر از دست اندرکاران راه اندازی درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام که با یاری خیران به انتها رسید، از رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که به گفته وی پیگیری زیادی برای راه اندازی این درمانگاه انجام داده تقدیر کرد.

در این آیین اعلام شد برای راه اندازی و تجهیز درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام در طبقه سوم کلینیک ویژه تخصصی، آموزشی درمانی بیمارستان بچه ها ابوذر اهواز 15میلیارد ریال اعتبار دولتی و مردمی هزینه شده است.

تاکنون درمانگاه های تخصصی لب و کام در شیراز، اصفهان، تهران و همدان راه اندازی شده است. والدین نوزادان و بچه های که با شکاف لب و کام رو به رو هستند در تغذیه، گفتار، دندان و فک، شنیداری و اختلال در آرایش ظاهر فرزندان خود با مشکلاتی دست و پنجه نرم می نمایند.

از تعداد بچه ها خوزستانی که با نارسایی و اختلال در لب و کام روبه رو هستند اطلاع دقیقی در دست نیست.

دکتر کلانتر هرمزی فوق تخصص جراحی که اصالت رامهرمزی دارد همراه تیم پزشکی هر از چند ماهی برای اعمال جراحی رایگان لب و کام بچه ها و نوزادان به خوزستان سفر می نماید. هزینه درمانی نوزادان مبتلا به شکاف لب و کام بسیار سنگین است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 590

به "بهره برداری از درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام در بیمارستان ابوذر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام در بیمارستان ابوذر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید