کوشش برای تهیه نقشه راه گردشگری معلولان

به گزارش مجله گوگل ایرانی، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارشات منتشر گشته، کوشش برای تهیه نقشه راه گردشگری معلولان صورت می پذیرد.

کوشش برای تهیه نقشه راه گردشگری معلولان

حمید شهبازی، عضو هیأت مدیره انجمن فرهنگی، ورزشی و گردشگری معلولان به عنوان اولین انجمن تخصصی گردشگری معلولان درباره اقداماتی که در این انجمن پیرو تسهیل روند سفر معلولان در کشور بیان نمود: در کشورمان باید مناسب سازی ها برای سفر معلولان تعیین و تعریف شده باشد اینکه یک معلول کجا می تواند برود و از چه امکاناتی به تنهایی می تواند استفاده کند. ارتباط این جامعه با دانش بنیان ها چگونه باشد و چطور از فضای مجازی برای تهیه نقشه راه استفاده کنیم.

شهبازی که همکاری در بخش تهیه نقشه راه و استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان را در انجمن پاراتور به عهده دارد، گفت: ما در جلساتی با مسئولان مختلف به این نتیجه رسیدیم که باید نقشه راهی برای سفر معلولان تهیه گردد تا اگر فعالیتی انجام می گردد، هماهنگی بین ان جی اوها و مسئولان رده های بالا را برای این حرکت بوجود آورد.

شهبازی بیان نمود: ما در حال حاضر ظرفیت های خوبی داریم. با وجود تحریم ها، شرکت های دانش بنیان کارهای بزرگی نموده اند و می توانند برای جامعه ما در مسئله تهیه تسهیلات یاری بزرگی نمایند. بعضی از این شرکت ها از حالت استارت آپ درآمده و محصولشان را فراوری نموده اند. به عنوان مثال، دستگیره هایی فراوری شده که اگر معلول آنها را در جایی مثل دیوار بگذارد، به راحتی می تواند بلند گردد یا تکیه گاهی برای آنها باشد. در این صورت حتی اگر آن مکان مناسب سازی نشده باشد؛ معلول با در اختیار داشتن آن دستگیره می تواند خودش مشکلش را حل نماید.

وی اضافه نمود: یا رمپ های قابل انتقال بدون کوچکترین دخالت در بنا فراوری شده که به راحتی میتوان از آن استفاده کرد. منظور این است که یا این وسایل فراوری شده که میتوان امکاناتی را در جایی که مناسب سازی نشده بوجود آورد یا از قبل مناسب سازی ها صورت گرفته باشد.

وی درباره اینکه آیا تا کنون با این شرکت ها درباره در اختیار گذاشتن محصولاتشان صحبت شده یا نه گفت: ما در حال مذاکره هستیم و تازه می خواهیم اولویت ها را تعیین کنیم. قبل از همه اینها مشکل آن بود که طرح ها و برنامه های ما روی ساختار منطقی قرار نداشت که بتوانیم اولویت کارمان را برای شرکت های دانش بنیان تعریف کنیم. در آخرین تصمیم قرار شد نقشه راهی تدوین و مسائل را اولویت بندی کنیم.

شهبازی گفت: اگر می بینیم در جایی مثل شهر یزد برای سفر معلولان مناسب سازی هایی صورت گرفته است، به این موضوع پی می بریم که معلولان هم بحساب آمده اند آن هم در شهری که برای جابجایی یک خشت آن باید مجوزهای زیادی گرفت.

منبع: همگردی
انتشار: 18 بهمن 1401 بروزرسانی: 18 بهمن 1401 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 2169

به "کوشش برای تهیه نقشه راه گردشگری معلولان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای تهیه نقشه راه گردشگری معلولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید