جزیره ییتیگران، جزیره استخوان و جمجمه

به گزارش مجله گوگل ایرانی، جزیره ییتیگران، جایی است که استخوان نهنگ های دریایی شما را احاطه کرده اند.

جزیره ییتیگران، جزیره استخوان و جمجمه

استخوان های نهنگ های دریایی نزدیک به 60 سال پیش توجه دنیا را به خود جلب کردند، با این وجود اطلاعات ناچیزی راجع به آن ها موجود است. شما در جزیره ی ییتیگران (Yttygran Island)، حدودا 51 مایل (82 کیلومتر) از ساحل آلاسکا (Alaska) فاصله دارید، راستای که با استخوان های جمجه، مهره ها و دنده ها معین شده است. این استخوان ها عمود و مستقیم در زمین قرار گرفته اند. اگر این راستا ترسناک را ادامه دهید در آخر به یک زمین مسطح خواهید رسید که یک گودال مربع شکل پر از جمجمه در آن وجود دارد. باستان شناسان معتقد هستند که جادوگران در بالای این چاله های مربع شکل پر از گوشت و استخوان ها به مراسم خود مشغول می شده اند.

مردمی که این مکان مرموز و ترسناک را ساخته اند مدت هاست که خود از دنیا رفته اند و سوال های بی پاسخی را برای همیشه برای ما به جا گذاشته اند. هدف از این آثار ترسناک چیست؟ بر اساس برخی اندیشه های امروزی، این زمین به احتمال زیاد یک مکان مقدس مشترک بین قبایل سرخ پوست ها بوده است. این استخوان ها مربوط به قرن چهاردهم هستند، زمانی که به علت سردی بسیار زیاد هوا، آن ها دچار کمبود مواد غذایی شده بودند. شاید این زمین مشترک برای شکارچیان و ماهیگیران برای به اشتراک گذاشتن شکار های خود و یا برای حل اختلافات بوده است. شاید آن ها اینگونه راستای را برای رسیدن به یک مکان مقدس که تشریفات مذهبی و قربانی های خود را انجام می داده اند، معین کرده اند.

این حدس و گمان ها راجع به این مکان مرموز همیشه در فکر ها بودند ولی بومیان این منطقه ادعا داشته اند که این یک مکان مقدس یا مرموز برای تشریفات مذهبی نبوده بلکه یک قصابی بوده است. یک مکان عمومی که شکارچیان شکار های خود را برای تقسیم و بخشش به دیگران به این مکان می آورده اند.

منبع: کجارو / curiosity.com
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1956

به "جزیره ییتیگران، جزیره استخوان و جمجمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره ییتیگران، جزیره استخوان و جمجمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید