جنجال مرغ سوخاری گیاهی

به گزارش مجله گوگل ایرانی، مصرف میلیاردی مرغ به شکل سوخاری و کنتاکی و البته تمایل بعضی گیاهخواران به تکرار تجربه خوشایند خوردن مرغ سوخاری یک شرکت بریتانیایی را به فکر فراوری مرغ سوخاری گیاهی انداخت. محصولی که البته با انتقاد روبرو شد.

جنجال مرغ سوخاری گیاهی

اولین مرغ سوخاری ساختگی و گیاهی با استخوان هایی مصنوعی وارد قفسه های سوپرمارکت های بریتانیا شد. این اتفاق، اما جنجال هایی را برانگیخت، زیرا بعضی از وگان ها (گیاهخواران) می گویند که این محصول غذایی کمی بیش از حد واقعی است.

یک چوب نیشکر سخت نقش استخوان ران مرغ را به عهده گرفته و جک فروت به علت بافت و طعمی که در دهان دارد به یکی از پایه های اصلی محصولات گوشتی مصنوعی تبدیل شده است. شرکت مبدع این غذا معتقد است که عناصر گوشتی که در خوراک های حیوانی بسیار ذاتی به نظر می رسند را می توان هم از نظر طعم، هم از نظر تجربه و هم از نظر تأثیر بهبود بخشید.

اگرچه بعضی از مشتریان از ورود چنین محصولی به بازار صنایع غذایی شگفت زده شده اند، اما بعضی نیز انتقاد نموده و معتقدند وگان ها با تجربه خوردن چیزی که بیش از حد آن ها را به یاد گوشت می اندازد، ناامید می شوند.

پیش از این نیز همبرگر های آبدار و تن ماهی بدون ماهی به بازار عرضه شده بود و این جک فروت چیکن تازه که از ترکیب جک فروت، قارچ، هویج و بعضی ادویه ها و گیاهان مخفی ساخته شده اولین غذای گیاهی شبیه خوراک های حیوانی نیست.

رئیس شرکت بیف بلوم باروز، اذعان داشت که بعضی از وگان ها ممکن است از واقع گرایی این محصول آزرده شوند، اما این شرکت مصمم است دوستداران گوشت را از وسوسه خوردن مرغ واقعی دور کند؛ او گفت: ما می خواهیم محصولی بسازیم که نه تنها برای کره زمین بهتر است، بلکه می تواند به مردم نشان دهد که محصولات غیر گوشتی می توانند تجربه ای مشابه ایجاد نمایند.

سالانه میلیارد ها ران مرغ سوخاری خورده می گردد؛ تنها در آخرین هفته مسابقات فوتبال آمریکایی 350 میلیون مرغ مصرف می گردد. همین امر باعث شده اشتیاق زیادی برای جایگزینی محصولات وگان وجود داشته باشد و این اتفاق تغییر بزرگی ایجاد خواهد نمود.

مترو

منبع: فرادید
انتشار: 31 مرداد 1401 بروزرسانی: 31 مرداد 1401 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 2086

به "جنجال مرغ سوخاری گیاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال مرغ سوخاری گیاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید