حکمرانی مجازی، دستور کره جنوبی به اپل و گوگل برای اصلاح فروشگاه های آنلاین

به گزارش مجله گوگل ایرانی، کره جنوبی از اپل و گوگل خواسته تا حداکثر اواسط اکتبر برنامه های خود برای تبعیت از قانون تازه این کشور در ارتباط با فروشگاه های آنلاین خود را منتشر نمایند.

حکمرانی مجازی، دستور کره جنوبی به اپل و گوگل برای اصلاح فروشگاه های آنلاین

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از رویترز، کره جنوبی به تازگی قانونی را وضع نموده که بر اساس آن تمام فروشگاه های آنلاین عرضه نماینده نرم افزارهای تلفن همراه و غیره باید از وادار کردن برنامه نویسان و توسعه دهندگان به استفاده از ابزار پرداخت داخلی خود خودداری نمایند.

اپل، گوگل و شرکت های مشابه آنها از دریافت حق کمیسیون از برنامه نویسان و هم وادار کردن آنها به استفاده از سیستم های پرداخت درون برنامه ای خود سود کلانی می برند. اما این عملکرد انحصاری موجب اعتراض هزاران برنامه نویس و شرکت فناوری در دنیا شده و بعضی دولت های دنیا هم نسبت به این موضوع اعتراض نموده اند.

اپل و گوگل هنوز در واکنش به این موضع گیری کره جنوبی اظهارنظر رسمی نداشته اند. کمیسیون ارتباطات کره جنوبی به زودی دستورالعملی را اجرا می نماید که با اصلاح قانون تجارت مخابرات این کشور همراه خواهد بود. بیشتر قوانین نو از اواسط سپتامبر به اجرا گذاشته شدند. انتظار می رود ظرف شش ماه آینده پیش نویس دستورالعمل یادشده آماده اجرا گردد.

https://www.reuters.com/technology/apple-google-asked-turn-skorea-compliance-plans-by-mid-october-2021-09-29/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 مهر 1400 بروزرسانی: 25 مهر 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1793

به "حکمرانی مجازی، دستور کره جنوبی به اپل و گوگل برای اصلاح فروشگاه های آنلاین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکمرانی مجازی، دستور کره جنوبی به اپل و گوگل برای اصلاح فروشگاه های آنلاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید