خبرنگاران زیست فناوری و ایستادن بر قله صادراتی دانش بنیان ها

به گزارش مجله گوگل ایرانی، تهران- خبرنگاران- 60 درصد صادرات شرکت های دانش بنیان مربوط به فعالان حوزه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

خبرنگاران زیست فناوری و ایستادن بر قله صادراتی دانش بنیان ها

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگاران از ستاد توسعه زیست فناوری، صادرات محصولات دانش بنیان با فناوری به دلیل نقش تاثیرگذار بر ایجاد ارزش افزوده و ارزآوری، برای اقتصاد ملی کشورهای در حال توسعه بسیار با اهمیت تلقی می گردد.

در ایران تعداد 300 شرکت دانش بنیان آمار رسمی صادرات دارند که این تعداد شرکت رکورد صادراتی هم داشته اند.

محصولات زیست فناوری بیشترین آمار صادرات را برای کشور رقم زده اند که می توان گفت 60 درصد صادرات دانش بنیان کشور برای این حوزه است.

روسیه، ترکیه، هند، چین، عراق از جمله کشورهایی هستند که صادرات به آنها صورت می گیرد.

کانال های صادراتی مرکز تعاملات بین الملل، متشکل از رایزنان فناوری، شرکت های مدیریت صادرات و کارگزاران تجاری برون مرزی است و به عنوان سه بازوی اجرایی و تسهیل نماینده صادرات شرکت های دانش بنیان محسوب می شوند.

همچنین باید گفت راه اندازی 23 کارگزار صادراتی در کشورهای خارجی با هدف توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان، گامی برای تسهیل در فرایند رشد صادرات دانش بنیان در ایران به حساب می آید.

20 کارگزار در بیش از 18 کشور مستقر هستند و به واسطه این کارگزاران، خدمات صادراتی به شرکت ها ارائه می گردد که بتوانند در آن کشور محصولات خود را عرضه نمایند.

یافتن شریک تجاری و بازاریابی محصولات شرکت های دانش بنیان در کشور هدف، مهم ترین مأموریت کارگزاران صادراتی مرکز است.

در این راستا سه کارگزار صادراتی در ترکیه و آذربایجان، 2 کارگزار صادراتی در روسیه، 2 کارگزار صادراتی چین، افغانستان، کنیا، مالزی، 2 کارگزار صادراتی در اندونزی، عراق، سوریه، لبنان، عمان، هند، اقلیم کردستان، ازبکستان، بلاروس و انگلستان از سوی معاونت علمی مستقر می باشند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 خرداد 1400 بروزرسانی: 17 خرداد 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1609

به "خبرنگاران زیست فناوری و ایستادن بر قله صادراتی دانش بنیان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زیست فناوری و ایستادن بر قله صادراتی دانش بنیان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید