شهروز دل افکار: چراغ تئاتر حتی با 10 تماشاگر باید روشن بماند

به گزارش مجله گوگل ایرانی، تسنیم/ شهروز دل افکار کارگردان نمایش اتول سورون اعلام کرد که چراغ تئاتر هرگز نباید خاموش گردد و باید مانع از فراموش شدن این هنر ارزشمند شویم.

شهروز دل افکار: چراغ تئاتر حتی با 10 تماشاگر باید روشن بماند

شهروز دل افکار کارگردان نمایش اتول سورون درباره این اثر گفت: این نمایش نوشته باقر سروش است که درباره یکی از شاهان دربار ناصری است که برای اولین به به فرانسه می رود، ماشینی را می بیند و برای اولین بار با این پدیده آشنا می شود. وقتی به ایران برمی شود یک اتومبیل سفارش می دهد و برای همین خورد و خوراک ندارد و مدام خواب اتول را می بیند، وقتی هم که اتول می رسد خانه اش را تبدیل به یک گاراژ می نماید. در این نمایش به گونه ای با شاه و اتومبیل شوخی شده است.

وی درباره دشواری های تمرین تئاتر در شرایط کرونا اضافه نمود: ما به طور آنلاین هم تمرین کردیم که البته شرایط خیلی سختی بود، امیدوارم این روزها و این گرفتاری ها به زودی تمام شود. می توانم بگویم پیش از ورود کرونا به ایران، بچه های تئاتر به شکل کج دار و مریز زندگی خود را جلو می بردند بنابراین باید از این هنر حمایت شود وگرنه تعطیل می شود و افراد به دنبال کارهای دیگر می فرایند که این موضوع خیلی ناراحت نماینده است. باید در نظر داشته باشیم که عده ای از این طریق زندگی خود را می چرخانند. جشنواره تئاتر فجر از تئاتری ها به نوعی حمایت می نماید. اگر جشنواره تئاتر فجر هم برگزار نمی شد و کار نمی کردیم شرایط خیلی بدتر بود. باید به هنرمندان یاری شود تا بتوانند زندگی خود را تامین نمایند.

این کارگردان شرح داد: در این شرایط کرونایی همه مشاغل به فعالیت خود ادامه می دهند حتی رستوران ها هم باز هستند اما هرگاه شرایط کمی سخت است، به سرعت فعالیت تئاتر و سینما متوقف می شود در این میان تئاتر بسیار مظلوم و مهجور مانده است و هیچکس به آن یاری نمی نماید. با این وجود برگزاری جشنواره تئاتر فجر یاری می نماید تا شاید بتوان به طریقی از این دوران سیاه گذر کرد.

دل افکار شرح داد: چرخ حیات تئاتر باید بچرخد، چراغش روشن باشد و تماشاگر دوباره به سالن تئاتر برشود. هرگز دوست ندارم چراغ تئاتر خاموش باشد حتی اگر 10 تماشاگر هم در یک سالن تئاتر باشند، باز هم امیدوارنماینده است اما این شرایط با یاری دولت می تواند بهبود بخشید.

منبع: همگردی
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1455

به "شهروز دل افکار: چراغ تئاتر حتی با 10 تماشاگر باید روشن بماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهروز دل افکار: چراغ تئاتر حتی با 10 تماشاگر باید روشن بماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید