شکست دارا خسروشاهی یا دورخیز برای موفقیت های آینده؟ ، کاهش چشمگیر رشد اوبر در سال 2018

به گزارش مجله گوگل ایرانی، سال 2018، نخستین بار طی دوران ریاست دارا خسروشاهی است که رشد اوبر کاهش یافته است. این کاهش رشد به معنای عدم درامد اوبر نیست اما به نظر می رسد رشد اوبر نسبت به سال 2017 کمتر است. اما آیا این به معنای شکست خسروشاهی است یا دورخیز او برای موفقیت های آینده؟

شکست دارا خسروشاهی یا دورخیز برای موفقیت های آینده؟ ، کاهش چشمگیر رشد اوبر در سال 2018

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، نمی توان انکار کرد که دارا خسروشاهی طی دوران ریاست خود در اوبر بسیاری از مسائل اساسی شرکت اوبر را از میان برداشته و تلفات این شرکت را کاهش داده است، افرون بر این ها روند آهسته و پیوسته رشد را ادامه داده است. با همه این ها سرعت رشد اوبر مثل گذشته نیست.

به نظر می رسد اوبر برای سال 2019 برنامه هایی ویژه دارد و بر همین اساس برنمه هایی خاص را در سال 2018 پیاده نموده است. اوبر در کوشش است خود را نه تنها در حوزه تاکسی های انلاین، بلکه در حوزه حمل و نقل شهری، رانندگی خودران،دوچرخه سواری، اسکوتر و ماشین های پرنده محک بزند و همه این حوزه ها سودآوری طولانی مدتی برای اوبر خواهند داشت.

اما شاید کمی گیج کننده باشد وقتی بدانیم بر اساس گزارش های داخلی اوبر، عایدی سالانه سال 2018 این شرکت حدود 11.3 میلیارد دلار بوده است که نسبت به سال گذشته 43 درصد افزایش یافته است.

سیستم های پیش پرداخت به رانندگان نیز با رقم 50 میلیارد دلار افزایش یافته است، اما با وجود این که رشد این کشور در بعضی از استانداردها قوی است اما رشد عمومی عبور نسبت به سالهای گذشته کند شده است. درامد کلی اوبر در سه ماهه چهارم سال گذشته به 3 میلیارد دلار رسید که 25 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

اما این شرایط برای کارکنان اوبر نگران کننده نیست به خصوص اگر بدانند که قرار است در سال 2019 شاهد توسعه انواع دوچرخه، اسکوتر و زیرساخت هایی مثل زیرساخت خودرو پرنده باشد.بر این اساس بسیاری از افراد معتقدند فشار فعلی به اوبر در واقع مقدمه و دورخیزی است برای موفقیت های ایده های قدرتمند دارا خسروشاهی طی سال های آینده.

منبع: انتخاب
انتشار: 5 دی 1401 بروزرسانی: 5 دی 1401 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 2144

به "شکست دارا خسروشاهی یا دورخیز برای موفقیت های آینده؟ ، کاهش چشمگیر رشد اوبر در سال 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست دارا خسروشاهی یا دورخیز برای موفقیت های آینده؟ ، کاهش چشمگیر رشد اوبر در سال 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید