لزوم حرکت دانشگاه ها به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی، گسترش خدمات فناورانه فکری و معنوی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به جامعه

به گزارش مجله گوگل ایرانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر لزوم فعالیت جدی در حوزه علوم انسانی و اسلامی گفت: دانشگاه باید بیش از پیش در این حوزه حرکت نموده و به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی گام بردارد.

لزوم حرکت دانشگاه ها به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی، گسترش خدمات فناورانه فکری و معنوی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به جامعه

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کالج های کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با اشاره به شیوع ویروس منحوس کرونا، گفت: در دنیا ویروس ها مرتب فراوری می شدند و جامعه دنیای همیشه در معرض ویروس ها بود و جریان علم بهنگام و بموقع پاسخ لازم را در اختیار دنیا قرار می داد، اما در زمان شیوع ویروس کرونا این اتفاق نیفتاد.

وی اضافه کرد: اگر این ویروس دست ساز بشر باشد، نشان می دهد که چگونه اخلاق حرفه ای نتوانسته جامعه علمی را در رهبری علم دنیای یاری کند.

دکتر طهرانچی با تأکید بر اهمیت ایجاد تمدن نوین اسلامی، گفت: مواردی که به عنوان اصول موضوعه در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به آنها اشاره شده ازجمله پژوهش، اخلاق، اقتصاد، شفافیت، عدالت و... بسیار حائز اهمیت هستند و دانشگاه ها باید برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی، تمام کوشش خود را به کار برند.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه امروز غرب در مقابل هجمه ویروس کرونا به هم ریخته است، توضیح داد: آنچه تمدن غرب برای رسیدن به دنیای با آسایش، آرامش و رفاه وعده داده بود، یک وعده تهی بیشتر نبود. درسی که از این اتفاق می گیریم این است که دانشگاه باید همیشه زنده باشد و برای نیازهای جامعه در حوزه های سخت و نرم پاسخ های سریع ارائه کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر لزوم فعالیت جدی در حوزه علوم انسانی و اسلامی گفت: دانشگاه باید بیش از پیش در این حوزه حرکت نموده و به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی گام بردارد.

وی در ادامه با قدردانی از زحمات ابراهیم چیرانی گفت: در زمان مدیریت دکتر چیرانی شاهد یک تغییر ریل در دانشگاه بودیم، ایشان همچنین انضباط اقتصادی را سرلوحه کار خود قرار داده بود. دکتر دوستار، سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دارای تجربه های مدیریتی بسیار خوبی است و در این حوزه صاحب سبک است که امیدوارم در انجام امور خود پیروز باشد.

وی با تأکید بر اهمیت اعتماد مردم به دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: افزایش دانشجویان نشان از اعتماد مردم به دانشگاه دارد، این اعتماد باید روز به روز با انجام خدمات مطلوب افزایش یابد. دانشگاه آزاد اسلامی باید با گسترش خدمات فناورانه فکری و معنوی به جامعه یاری کند.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در جوار دریا و جنگل قرار گرفته، گفت: باید از این دو موهبت الهی استفاده نموده و مطالعات جدی و عمیقی در این زمینه صورت گیرد تا دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در زمینه های گردشگری، کشاورزی و ... فعالیت جدی تری داشته باشد.

وی در انتها اعلام کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی اخلاق محور است و به دنبال ترویج سبک زندگی اسلامی، ایرانی و رسیدن به دانشگاهی کارآفرین و مهارت محور است.

4127/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 961

به "لزوم حرکت دانشگاه ها به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی، گسترش خدمات فناورانه فکری و معنوی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به جامعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم حرکت دانشگاه ها به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی، گسترش خدمات فناورانه فکری و معنوی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به جامعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید