مرگ کامل مرورگر معروف که اینترنت را با لوگویش شناختیم!

به گزارش مجله گوگل ایرانی، زومیت نوشت: مایکروسافت امروز مرورگر اینترنت اکسپلورر را به اجبار از بیشتر رایانه های شخصی مجهز به ویندوز 10 حذف می نماید.

مرگ کامل مرورگر معروف که اینترنت را با لوگویش شناختیم!

نسخه 11 اینترنت اکسپلورر هیچ وقت به عنوان مرورگر اصلی ویندوز 10 شناخته نشد و درواقع می توان آن را نسخه قدیمی مایکروسافت اج درنظر گرفت. به هرحال مرورگر مذکور به طور پیش فرض روی سیستم عامل ویندوز 10 ارائه شد و حتی پس از خاتمه به روزرسانی های امنیتی در ژوئن 2022، در بیشتر نسخه های این سیستم عامل دردسترس باقی ماند. به هرحال این شرایط امروز تغییر خواهد نمود زیرا اسناد پشتیبانی مایکروسافت نشان می دهد این شرکت با به روزرسانی نو اج، مرورگر اینترنت اکسپلورر را در بیشتر نسخه های ویندوز 10 به طور کامل غیرفعال می نماید و کاربران نیز به استفاده از اج راهنمایی خواهند شد.

به گزارش ArsTechnica، همه نشانک ها و داده های مرور کاربران به طور اتوماتیک از اینترنت اکسپلورر به اج منتقل می شوند و کادری برای نمایش این موضوع به افراد نمایش داده خواهد شد. بدین ترتیب با کلیک روی هریک از نمادهای اینترنت اکسپلورر، مرورگر اج به طور اتوماتیک باز می گردد.

مایکروسافت در ویندوز 11 هیچ نسخه ای از اینترنت اکسپلورر را ارائه نداده است و بنابراین اگر از نوترین سیستم عامل دسکتاپ این شرکت استفاده می کنید، تغییری مشاهده نخواهید کرد.

مرگ کامل اینترنت اکسپلورر به چند مرحله احتیاج دارد. براساس سند پشتیبانی مایکروسافت، این مرورگر در ویندوز سرور و نسخه های کانال خدمات توسعه یافته (LTSC)، نسخه های اینترپرایز و IoT ویندوز 10، ویندوز 7 و ویندوز 8 همچنان دردسترس باقی خواهد ماند.

موتور رندر MSHTML به عنوان بخشی از حالت سازگاری اینترنت اکسپلورر در مایکروسافت اج ارائه می گردد و این ویژگی حداقل تا سال 2029 پشتیبانی خواهد شد. مایکروسافت یک سال قبل از خاتمه دادن به پشتیبانی از حالت اینترنت اکسپلورر به کاربران هشدار خواهد داد و شاید اواخر دهه جاری پایان این پیر خسته دنیای مرورگرها برای همواره به خاک سپرده گردد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 بهمن 1401 بروزرسانی: 26 بهمن 1401 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 2173

به "مرگ کامل مرورگر معروف که اینترنت را با لوگویش شناختیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ کامل مرورگر معروف که اینترنت را با لوگویش شناختیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید