مشکل تامین پارکینگ ساختمان جدید پلاسکو حل شد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، شورای عالی شهرسازی در مصوبه ای، مشکل تامین پارکینگ برای ساختمان جدیدالاحداث پلاسکو را حل کرد.

مشکل تامین پارکینگ ساختمان جدید پلاسکو حل شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوبه این شورای عالی در خصوص استماع گزارش بنیاد مستضعفان پیرامون پروژه ساختمان پلاسکو و معین تکلیف آن را به شهردار و استاندار تهران ابلاغ کرد.

در این مصوبه آمده: شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ 99/2/8، پیرو مصوبات مورخ 95/12/2 و97/10/24 خود گزارش بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در خصوص میزان پیشرفت پروژه پلاسکو را استماع و به شرح زیر تصمیم گیری کرد:

1. شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با تمرکز بر ابعاد مختلف پروژه پلاسکو، ضرورت تأمین معادل واحدهای تجاری آسیب دیده و یادمان شهدای آتش نشان در ساختمان جدید الاحداث را مد نظر داشته و بنا بر ضرورت انطباق اقدامات اجرایی با پروانه ساختمانی بر تسریع در فرآیندهای قانونی اخذ پروانه تاکید می کند.

2. نظر به تخریب قهری ساختمان پلاسکو، لزوم تثبیت حقوق مکتسبه و ضرورت تأمین پارکینگ از یک طرف و عدم امکان تأمین پارکینگ مطابق ضوابط طرح تفصیلی در ساختمان جدیدالاحداث و نیز عدم امکان استفاده از فضای باز مجاور ساختمان بنا بر ثبت ملی اراضی و ممنوعیت های میراثی وضع شده توسط وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همسو با سیاست های کاهش و کنترل حضور خودرو در بافت مرکزی شهر تهران مقرر می گردد: پارکینگ مورد توافق بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و شهرداری تهران موسوم به پروانه توسط بنیاد مقاوم سازی و ایمن سازی شده و به عنوان پارکینگ مورد نیاز ساختمان پلاسکو اختصاص یابد.

3. شهرداری تهران در جهت تعدیل و کاهش حضور خودرو در بافت مرکزی شهر و تسریع فرایند نوسازی بافت ناکارآمد موجود و همچنین افزایش سهم حمل و نقل عمومی در بافت موصوف، ضوابط تأمین پارکینگ در این بافت را مورد بازنگری قرار داده و پس از طی فرآیند قانونی لازم به دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1661

به "مشکل تامین پارکینگ ساختمان جدید پلاسکو حل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل تامین پارکینگ ساختمان جدید پلاسکو حل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید