هشت راز افراد باریک اندام

به گزارش مجله گوگل ایرانی، همه ی ما یک دوست باریک اندام داریم، همان دوستی که هرگز دچار وسوسه ی سبد نان نمی گردد و وقتی می گوید: من یک تکه ی کوچک بر می دارم، واقعاً همین کار را می نماید. واقعاً او چطور می تواند؟ تحقیقات نشان می دهد که افراد باریک اندام اصولاً مانند باقی افراد به غذا فکر نمی نمایند. از طرف دیگر، افرادی که اضافه وزن دارند مدام به غذا فکر می نمایند. آنها تمام اوقات به اندازه و تعداد دفعات غذا خوردن توجه می نمایند و در نتیجه، زمان صرف غذا از مشغولیات دائمی فکر و مغز آنهاست.

هشت راز افراد باریک اندام

هشت راز افراد باریک اندام

نویسنده: روژین

همه ی ما یک دوست باریک اندام داریم، همان دوستی که هرگز دچار وسوسه ی سبد نان نمی گردد و وقتی می گوید: من یک تکه ی کوچک بر می دارم، واقعاً همین کار را می نماید. واقعاً او چطور می تواند؟ تحقیقات نشان می دهد که افراد باریک اندام اصولاً مانند باقی افراد به غذا فکر نمی نمایند. از طرف دیگر، افرادی که اضافه وزن دارند مدام به غذا فکر می نمایند. آنها تمام اوقات به اندازه و تعداد دفعات غذا خوردن توجه می نمایند و در نتیجه، زمان صرف غذا از مشغولیات دائمی فکر و مغز آنهاست.

متخصصین کاهش وزن به آنالیز فکر اسرار آمیز افراد ذاتاً باریک اندام پرداخت و به شما می گویند که آنها چگونه رفتار نموده و شما چطور می توانید مانند آنان باشید.

آنها سیر شدن را به پر شدن معده ترجیح می دهند.

به گفته ی جیل فلمینگ (JiII FIEming) نویسنده ی کتاب لاغرها بشقاب شان را پاک نمی نمایند، اگر برای پر شدن معده مقیاس از یک تا ده را در نظر بگیریم، باریک ها در حدود درجه ی شش و هفت دست از خوردن می کشند. اما باقی افراد، از جمله من و شما، تا درجه هشت تا ده هم پیش می رویم. شاید علت این کار اشتباه گرفتن حس پر بودن یا سیر شدن است و ما تصور می کنیم اگر زود دست از خوردن بکشیم، خود را از غذاها محروم ساخته ایم. یا شاید عادت داریم بدون توجه به این که احتیاج بدن مان چقدر است، هر چه در مقابل مان باشد تمام کنیم. بیایید از لاغرها تقلید کنیم. هنگام صرف وعده ی بعدی غذای تان، در میانه ی غذا خوردن قاشق و چنگال را کنار بگذارید و با استفاده از مقیاس یک تا ده پری معده، درجه ی پری خود را بسنجید. یک بار دیگر هنگامی که حدود پنج لقمه از غذای تان به جای مانده، این کار را انجام دهید. هدف از این کار افزایش آگاهی شما از مقدار سیری در طی صرف غذاست و از طرف دیگر، این مکث ها، موجب می گردد که احساس سیری فرصتی برای خودنمایی یافته و شما زودتر از قبل سیری را حس کنید.

آنها دریافته اند که گرسنگی یک مورد اورژانس نیست.

بسیاری از ما که مدام با کیلوگرم های اضافه درگیریم، گرسنگی را به اسم شرایطی در نظر می گیریم که باید به سرعت رفع گردد. اگر از گرسنگی وحشت داشته باشید، مدام برای پرهیز از آن به خوردن می پردازید. افراد باریک گرسنگی را تحمل می نمایند، زیرا می دانند که حمله های گرسنگی همیشه می آیند و می فرایند، پس از اقدام فوری خودداری می نمایند.

آنها از غذا برای تسکین غصه های خود استفاده نمی نمایند.

مساله این نیست که زنان باریک اندام نسبت به خوردن احساسی ایمن هستند، اما آنها می توانند این حالت را تشخیص داده و از خوردن دست بکشند. چه کنیم که مانند آنها باشیم؟ افزودن لعنتایست به مجموعه ی لغات روزمره بسیار مفید است. این کلمه با فرمان هایی چون از خوردن باقی بیسکویت ها دست بکش فرق دارد، ما باید بیاموزیم که در زمان هایی چون گرسنگی، خشم، تنهایی یا خستگی که چهار علت اصلی خوردن احساسی هستند، به خود آمده و فرمان ایست را صادر می کنیم.

اگر واقعاً گرسنه هستید، یک میان وعده ی متعادل مانند یک مشت آجیل خام انتخاب کنید که بتواند شما را تا وعده ی بعدی غذا نگه دارد. اما اگر خشمگین، تنها یا خسته هستید، برای تسکین احساسات خود در پی یک راهکار جایگزین و بدون کالری باشید. خشم خود را با پیاده روی یا تنها با بالا و پایین پریدن کنترل کنید، زیرا بالا رفتن ضربان قلب می تواند از مقدار عصبانیت شما بکاهد. اگر تنها هستید به یک دوست تلفن کنید، به اقوام و دوستان یک ایمیل بفرستید یا برای قدم زدن به پارک یا فروشگاه بروید.

آنها میوه ی بیشتری می خورند

براساس تحقیقی از جامعه ی متخصصین تغذیه ی آمریکا، افراد لاغر در طول روز بطور میانه یک وعده میوه بیشتر از اشخاص چاق مصرف نموده و بیشتر از آنکه به مصرف مواد چرب تمایل داشته باشند، به مواد فیبری علاقه مندند. پس میوه را به غذاهای خود وارد کنید. ببینید در رژیم روزانه ی شما چه امکاناتی برای افزودن میوه وجود دارد. هدف شما باید افزودن دو یا سه وعده میوه به غذای روزانه باشد. می توانید میوه را در ماست ریخته، برش های میوه را به ساندویچ خود افزوده یا برای دسر از سیب پخته بهره ببرید. همیشه یک ظرف میوه روی میز داشته باشید تا هنگام گرسنگی اولین ماده ی دم دست تان باشد.

آنها بنده عادتند

هر متخصص تغذیه به شما خواهد گفت که داشتن رژیم غذایی متنوع بسیار مفید است، اما تنوع بیش از حد می تواند نتیجه ی معکوس به بار آورد. تحقیقات نشان داده اند که مزه ها و بافت های بیش از حد متنوع، افراد را به پرخوری تشویق می نمایند. به گفته ی دکتر بک: افراد باریک اندام دارای چیزی هستند که من آن را عادت غذایی می نامم. بیشتر غذاهای این افراد از مواد اولیه یی که با دقت انتخاب شده اند تشکیل می شوند. این غذاها از موارد تنوع بخش برخوردارند و در کل، رژیم غذایی آنها قابل پیش بینی است. برای در پیش گرفتن این روش باید در خصوص وعده های اصلی غذای تان تا حد امکان برنامه ریزی شده و ثابت باشد و برای مثال صبحانه شامل برشتوک و شیر، سالاد برای ناهار و... باشد. افزودن مرغ آب پز یا کبابی به سالاد در یک روز و ماهی تن در روز دیگر اشکالی ندارد، مهم این است که دنبال کردن یک برنامه ی غذایی تقریباً از پیش معین شده، امکان افراط را از شما سلب می نماید.

آنها دارای ژن اراده و خویشتن داری هستند.

محققین در دانشگاه تافتز(TUfTs) متوجه شدند که بزرگترین عمل معین نماینده ی افزایش وزن زنان در سنین پنجاه و شصت سالگی مقدار رفتارهای بی قیدانه یا به عبارت دیگر نامحدود آنهاست. زنانی که رفتارهای بی قید کمتری دارند و در مقابل از حس خودداری متعادلی برخوردارند، از کمترین مقدار اضافه وزن برخوردارند. بی قیدی بیشتر و در نتیجه خودداری کمتر، به افزایش وزن تا پانزده کیلو در سنین بالاتر منجر می گردد. برای تقلید از این خصیصه، برای زمان هایی که مقدار خودداری تان در کمترین مقدار آن است، مانند میهمانی ها و حضور در گروه بزرگی از دوستان، آماده شوید. اگر در مهمانی هستید، با خود قرار بگذارید که هر چهار پیش غذایی که به شما تعارف می گردد، یکی را بردارید. اگر برای شام بیرون رفته اید، برای غذای اصلی، یک پیش غذا سفارش دهید و دسر خود را با یکی از دوستان شریک شوید.

آنها اهل حرکت هستند.

لاغر اندام ها، بطور میانه هر روز دو ونیم ساعت بیش از افراد دیگر سرپا هستند. این مدت برای سوزاندن 15 کیلو در سال کافی است. اگر قصد دارید بر مقدار تحرک خود بیفزایید، قبل از هر چیز باید صادقانه اندازه حرکت خود را ارزیابی کنید. بسیاری از افراد در بر آورد اندازه تحرک خود غلو می نمایند. بیشتر مردم شانزده تا بیست ساعت از روز خود را در حالت نشسته می گذرانند. روز شما باید شامل سی دقیقه تمرین ورزشی با برنامه و مجموعه یی از عادات مفید استفاده از پله به جای آسانسور یا تمیز کردن منزل با سرعت و انرژی بیشتر باشد.

آنها خوب می خوابند.

افراد باریک در مقایسه با افراد دارای اضافه وزن، هفته یی دو ساعت بیشتر می خوابند. بنا به نظر محقق، کمبود استراحت با چشمان بسته، با کاهش هورمون های کنترل نماینده ی اشتها مانند لپتین و افزایش هورمون های بالا برنده ی اشتها مانند گرلین ارتباط مستقیم دارد. تا می توانید برنامه ی خود را به طوری تنظیم کنید که هر شب هشت ساعت بخوابید.

توصیه مهم

صبحانه بخورید! 78% از رژیم گیرندگان پیروز، هر روز خود را با صبحانه شروع می نمایند.

منبع:نشریه 7 روز زندگی-ش86.

منبع: راسخون
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1790

به "هشت راز افراد باریک اندام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشت راز افراد باریک اندام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید