همایش چالش نوآوری باز در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی برگزار می شود

به گزارش مجله گوگل ایرانی به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، رویداد چشم انداز نوآوری با هدف توجه و تمرکز بر موضوع نوآوری در یکی از مهمترین صنایع ایران یعنی صنعت نفت و گاز و پتروشیمی شکل گرفته است. این رویداد قصد دارد تا با ترسیم چشم انداز نوآوری در صنعت به معرفی، توسعه و ترویج ابزارهای مورد نیاز در دستیابی به این اهداف بپردازد.

همایش چالش نوآوری باز در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی برگزار می شود

در این راستا ضمن بهره برداری از ابزارهای توسعه و ترویج دانش تخصصی نوآوری و ارائه تجربیات ارزشمند بین المللی و داخلی در این حوزه، به رویکرد نوآوری باز و پتانسیل شرکت های فناور نیز در این حوزه توجه ویژه شده است به طوری که با برپایی اولین نمایشگاه اختصاصی شرکت های فناور، دانش بنیان و استارتاپ های فعال در این صنعت، گردهمایی ویژه ای از توانمندی های اکوسیستم نوآوری در این حوزه گرد هم آمده است.

ضمناًً با برگزاری بزرگترین چالش نوآوری باز در صنعت، تلاش شده است تا ارتباط ویژه ای میان نیازمندی های صنعت و توانمندی های شرکت های فناور و دانش بنیان ایجاد شده و در نهایت با ارزیابی و انتخاب طرح های فناورانه و نواورانه برتر توسط متخصصان صنعت و دانشگاه، از آن ها تقدیر به عمل آید.

این همایش تخصصی با هدف بحث و بررسی در رابطه با فرصت ها و چالش های نوآوری در صنعت، انتقال رویکردهای نوین، دانش تخصصی و تجارب پیروز داخلی و بین المللی در حوزه نوآوری برگزار خواهد شد و با بهره گیری از دانش اساتید نوآوری و نیز متخصصان صنعت، سعی خواهد کرد تا همایشی تخصصی، کاربردی و منطبق بر نیازهای روز صنعت ارائه کند.

در چالش نوآوری باز، ضمن انتقال اولویت های کلیدی صنعت به شرکت های فناور، دانش بنیان و استارتاپ ها، با شناسایی، ارزیابی و انتخاب طرح های فناورانه و نواورانه ارائه شده توسط این شرکت ها و با داوری مشترک متخصصان صنعت و دانشگاه، طی مراسم اختتامیه همایش با اهدای جوایز 300، 200 و 100 میلیون ریالی از 3 طرح برتر تقدیر به عمل خواهد آمد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 305

به "همایش چالش نوآوری باز در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همایش چالش نوآوری باز در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید