هواشناسی هشدار داد، وقوع رگبار و رعد و برق در این 11 استان

به گزارش مجله گوگل ایرانی، خبرنگاران : سازمان هواشناسی از وقوع رگبارو رعد و برق، وزش باد شدید و احتمال وقوع تگرگ در 11 استان خبر داد و نسبت به خودداری از کوهنوردی در این استان ها توصیه کرد.

هواشناسی هشدار داد، وقوع رگبار و رعد و برق در این 11 استان

به گزارش به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: وقوع رگبارو رعد و برق، وزش باد شدید و احتمال وقوع تگرگ امروز (7 اردیبهشت ماه) برای استان های آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، شمال زنجان، غرب کردستان، جنوب یزد و خراسان جنوبی، چهارشنبه (8 اردیبهشت ماه) برای استان های آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل و قزوین، پنج شنبه (9 اردیبهشت ماه) برای شمال اردبیل و آذربایجان شرقی، نیمه غربی خراسان رضوی، خراسان شمالی و شرق یزد و جمعه (10 اردیبهشت ماه) برای نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی، خراسان جنوبی، جنوب کرمان و شمال هرمزگان پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی بالاآمدن ناگهانی سطح آب مسیل ها و رودخانه ها، وقوع صاعقه و برق گرفتگی در مناطق مرتفع و مستعد، احتمال شکستن درختان فرسوده، وزش باد شدید موقت همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی و نسبت به خودداری از تردد وتوقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها، امتناع از هرگونه فعالیت های کوهنوردی، حفظ دام ها در مراتع و دوری از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، حفظ و تقویت سازه های موقتی به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب توصیه می شود.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1581

به "هواشناسی هشدار داد، وقوع رگبار و رعد و برق در این 11 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی هشدار داد، وقوع رگبار و رعد و برق در این 11 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید