پروژه بومی همراه اول رتبه دوم جشنواره خوارزمی شد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، پروژه بومی پیمانه سخت افزاری امن همراه اول به دلیل پیچیدگی طراحی و اهمیت کاربرد، حائز رتبه دوم جشنواره خوارزمی شد.

پروژه بومی همراه اول رتبه دوم جشنواره خوارزمی شد

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، پروژه بومی پیمانه سخت افزاری امن (HSM) از پنج سال گذشته در راستای حمایت از فراوری داخلی و همچنین براساس نیازمندی شرکت ارتباطات سیار ایران در حوزه امنیت، شروع و سرمایه گذاری شد.

محصول مذکور که توسط پژوهشکده پارسا شریف به عنوان شریک استراتژیک شرکت ارتباطات سیار ایران فراوری و بومی سازی شده است، پس از توسعه، برای نخستین بار سال گذشته در فرآیند شخصی سازی سیم کارت استفاده شد.

ماژول سخت افزاری امن، اصلی ترین ابزار نگهداری و فراوری کلیدهای رمزنگاری و حفظ حریم خصوصی مشترکان است که در زیرساخت شبکه های تلفن همراه و حوزه های کارت هوشمند، مانند کارت های بانکی، کارت ملی و کارت سوخت مورد استفاده قرار می گیرد. طبیعتا بدون این ابزار، زیرساخت ها مجبور به بارگذاری داده ها در حافظه موقت و سپس رمزگشایی آن هستند که با استفاده از حملات مختلف امکان استخراج و نشت آنها وجود دارد.

از طرف دیگر بکارگیری ابزارهای خارجی امکان وجود درهای پشتی (Backdoor) را داشته که فراوری کنندگان یا متخاصمان در زمان حملات سایبری امکان بهره برداری از آنها را خواهند داشت.

محصول مذکور با توجه به پیچیدگی طراحی و کاربرد بسیار مهم، سال جاری به سی و سومین جشنواره خوارزمی راه یافت و حائز رتبه دوم جشنواره شد که توسط رئیس جمهور تقدیر گشت.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 791

به "پروژه بومی همراه اول رتبه دوم جشنواره خوارزمی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه بومی همراه اول رتبه دوم جشنواره خوارزمی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید