چه کسی رئیس صندوق بین المللی پول می شود؟

به گزارش مجله گوگل ایرانی، وزیر دارایی فرانسه گفت اروپایی ها باید یک جایگزین مناسب برای کریستین لاگارد بیابند.

چه کسی رئیس صندوق بین المللی پول می شود؟

به گزارش مجله گوگل ایرانی به نقل از رویترز، برونو لومر خواهان یافتن یک جایگزین مناسب برای کریستین لاگارد توسط وزرای دارایی اروپایی شد تا هدایت صندوق بین المللی پول را بر عهده گیرد. رهبران اروپایی هفته گذشته خانم لاگارد را برای ریاست بر بانک مرکزی اروپا معرفی کردند تا جایگزین ماریو دراگی، رئیس ایتالیایی فعلی آن شود.

لو مر که در حاشیه یک کنفرانس تجاری و اقتصادی در جنوب فرانسه سخن می گفت از تعهد اروپایی به یافتن گزینه مناسب جایگزینی لاگارد خبر داد و اضافه نمود که این موضوع در نشست روز سه شنبه وزرای اروپایی به بحث گذاشته خواهد شد.

وزیر دارایی فرانسه در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال مارک کارنی، رئیس فعلی بانک مرکزی انگلیس برای ریاست بر صندوق بین المللی پول گفت: اگر یک کاندیدای اروپایی خوب داشته باشیم وی را معرفی خواهیم کرد. مارک کارنی که در کانادا به دنیا آمده است، دارای سه تابعیت کانادایی، انگلیسی و ایرلندی است و قبل از ریاست بانک مرکزی انگلیس، رئیس بانک مرکزی کانادا بوده است.

به طور سنتی ریاست صندوق بین المللی پول بر عهده یک فرد اروپایی بوده است و بانک دنیای را یک آمریکایی اداره کرده است، هر چند که برخی کشورهای نوظهور در حال تلاش برای تغییر این قانون نانوشته هستند.

یک منبع آگاه به رویترز گفته است که علاوه بر مارک کارنی، مارگارت وستاجر، کمیسر رقابت اتحادیه اروپا و یورن دیزلبوئم، وزیر دارایی سابق هلند نیز از جمله گزینه های ریاست بر صندوق بین المللی پول هستند.

لو مر در پاسخ به سوالی مبنی بر تمایلش برای ریاست بر صندوق بین المللی پول نیز پاسخ داد که ترجیح می دهد تا خاتمه دوره پنج ساله ریاست جمهوری امانوئل ماکرون در سمت وزیر دارایی فرانسه باقی بماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 402

به "چه کسی رئیس صندوق بین المللی پول می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسی رئیس صندوق بین المللی پول می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید