کارگروه های میراث فرهنگی در استان اصفهان فعال شود

به گزارش مجله گوگل ایرانی، استاندار اصفهان خواستار فعال تر شدن کارگروه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهرستان ها شد و گفت: در این کارگروه ها پیگیری های مسائل و مسائل این بخش به صورت سریع تر انجام می شود.

کارگروه های میراث فرهنگی در استان اصفهان فعال شود

به گزارش خبرنگاران از شهرضا، رسول زرگرپور عصر امروز در جلسه مجمع کنندگان استان اصفهان که در فرمانداری شهرضا برگزار شد با بیان اینکه بزرگترین طرح رفاه اجتماعی کشور طرح تحول نظام سلامت است که در دولت یازدهم رخ داد گفت: در طرح تحول نظام سلامت تا به امروز 650 میلیارد تومان در استان اصفهان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه از 650 میلیارد تومان اعتبار بیش از 16 میلیارد تومان مربوط به شهرستان شهرضا بوده، افزود: در طول سه سال گذشته بیش از 5 هزار پروژه در استان اصفهان افتتاح شده است اعتبار این پروژه ها بیش از 50 هزار میلیارد ریال بوده که 75 درصد آن مربوط به بخش غیردولتی است.

استاندار اصفهان بیان نمود: از استان اصفهان انتظار می رود که بیشترین استفاده را از ظرفیت های موجود در استان در بخش غیر دولتی داشته باشد چرا که بودجه های دولتی بسیار محدود است.

وی افزود: باید در استان اصفهان با توجه به این ظرفیت ها، تولید بودجه کنیم و ورزشگاه نقش جهان نیز نمونه استفاده از این ظرفیت ها است چرا که در 15 ماه ، 30 میلیارد تومان برای تکمیل این ورزشگاه هزینه شد که تنها 3 و نیم میلیارد آن بودجه دولتی بوده است.

زرگرپور خواستار فعال تر شدن کارگروه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهرستان ها شد و گفت: در این کارگروه ها پیگیری های مسائل و مسائل این بخش به صورت سریعتر انجام می شود.

وی با اشاره به شرایط استان در بخش آب و خشکسالی گفت: امسال اصفهان وارد نهمین سال خشکسالی شده است و 85 درصد خاک استان در خشکسالی شدید قرار گرفته است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه میزان بارش در اصفهان 50 درصد و در سرشاخه های زاینده رود 25 درصد کاهش داشته است گفت: در حال حاضر حجم آب سد زاینده رود 170 میلیون متر مکعب است.

وی با اشاره به اینکه بحث آب شرب با دقت و ظرافت کنترل می شود افزود: به دلیل اینکه در پاییز بارش ها با تأخیر شروع می شود شرایط تامین آب نگران کننده است و باید مدیریت خوبی در این زمینه انجام شود.

زرگرپور با بیان اینکه جلسات مجمع کنندگان استان در شهرستان های مختلف مفید و موثر است گفت: این جلسات می تواند نتایج بسیارخوبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه مجمع کنندگان استان در نشست های این مجمع مسائل کلان استان را مطرح و پیگیری کنند شرح داد: کنندگان در نظر داشته باشند که 4 محور اصلی مسائل و مسائل استان آب، محیط زیست، آسیب های اجتماعی و مسائل اشتغال و کارگری است که باید به صورت تخصصی با همکاری مدیران استان پیگیری شود و مسائل مربوط به شهرستان ها در شهرستانها در جلسات خاص خود بررسی شود.

منبع: تسنیم
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 776

به "کارگروه های میراث فرهنگی در استان اصفهان فعال شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگروه های میراث فرهنگی در استان اصفهان فعال شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید