تور آلمان: کرویتزبرگ، آمیزه ای از هنر گرافیتی و بقایای جنگ سرد در قلب برلین

به گزارش مجله گوگل ایرانی، کرویتزبرگ، محله ای واقع در برلین غربی، هر آن چیزی را که جهانگرد در شوق آن است دارد: تاریخی عجیب، آثار هنرمندانه و غذاهای لذیذ. با خبرنگاران همراه باشید.

تور آلمان: کرویتزبرگ، آمیزه ای از هنر گرافیتی و بقایای جنگ سرد در قلب برلین

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

کرویتزبرگ یکی از لگدمال شده ترین نواحی برلین غربی است که مدت ها زیر سایه سنگین دیوار برلین محل گردهمایی مهاجران، هنرمندان و آنارشیست ها بوده و یکی از هیپی ترین قسمت های شهر به شمار میرود.

کرویتزبرگ که مملو از کلوب های شبانه، غذاهای خیابانی و گالری های هنری است برای نسل جوان و به روز جذابیت ویژه ای دارد.

در این مطلب می خواهیم 10 تماشای برتر این محله را معرفی کنیم.

بازار ترکی

کرویتزبرگ میزبان مهاجران فراوانی از ترکیه بوده و هر هفته سه شنبه و پنجشنبه دست فروشان بساط خود را در راستای کانالی پهن می نمایند و روح ترکی حاکم بر محله بیش از پیش آشکار می گردد.

غذاهای خیابانی غریب، دکه های میوه و سبزی فروشی رنگارنگ و شاداب و پیشخوان هایی که آکنده از پارچه هایی خوش رنگ است، محلی ها و جهانگرد ها را برای خرید بیشتر ترغیب می نمایند.

همراه داشتن پول نقد لازم است و چانه زدن امری طبیعی محسوب می گردد.

اگر به برنامه های خیابانی و سوغاتی های خاص علاقه مندید این بازار منحصربه فرد بعد از ظهری همراه با غافل گیری های خوشمزه و اشیای غیرمنتظره را برایتان فراهم می آورد.

 • آدرس: Turkish Market, Maybachufer, Berlin, Germany

هنر خیابانی

کرویتزبرگ پوشیده از آثار گرافیتی و هنر خیابانی است و از نوشته هایی که به دشواری خوانده می گردد تا شاهکارهای نقاشی با اسپری در آن یافت می گردد.

ذات موقتی این آثار گرافیکی شهری که به صورت مدام تغییر می یابند باعث می گردد نمای خارجی محله جذابیتی دائمی داشته باشد.

آثاری از هنرمندان آماتور جاه طلب در کنار نام های شناخته شده ای مانند ویکتور اش، Blu و ROA قرار دارند.

دیوارهای کرویزبرگ برای طرفداران هنر خیابانی مانند یک فستیوال دیداری است. برای تماشا آثار می توان در تور شرکت کرد یا به تنهایی به کشف آثار پرداخت.

پاسگاه بازرسی چارلی

پاسگاه بازرسی چارلی که در مرز کرویتزبرگ و میته (Mitte) قرار گرفته، مشهورترین نقطه عبور بین برلین شرقی و برلین غربی در زمان جنگ سرد بوده است.

این محل با کشمکش های کوچک، کوشش هایی برای فرار و رهایی شناخته می گردد و نماد جدایی در جنگ سرد است.

اگرچه پاسگاه اصلی در زمان نابودی دیوار تخریب شده، بازسازی آینده خانه گارد معروف آن را به هدف جهانگردی مهمی تبدیل نموده و جزو تماشای های بسیار مهم کرویتزبرگ است.

 • آدرس: Checkpoint Charlie, Friedrichstraße 43-45, Berlin, Germany

گالری برلین

این گالری آثار هنرهای زیبای بومی، عکاسی، معماری و مجسمه سازی را در انبار سابق شیشه به نمایش می گذارد. دیواره های سفید و فضای داخلی غارمانند آن میزبان آثاری است که در برلین و اطراف آن خلق شده اند.

مجموعه ثابت گالری برلین مدرن است و آثاری از جنبش هایی مهم از 1870 مانند دادائیسم، اکسپرسیونیسم و نئو ابژکتیویته را در بر می گیرد.

نمایشگاه های موقت از هنرمندان مدرن و معاصر حمایت نموده و ستاره های در حال رشد برلین را از طریق ایستالیشن ها و نمایشگاه های فردی به عموم معرفی می نماید.

 • آدرس: Berlinische Galerie, Alte Jakobstraße 124, Berlin, Germany
 • تلفن: +49 30 78902600

گالری بلوک شرقی (East Side Gallery)

در امتداد رودخانه اسپری (Spree) و در جایی که دیوار برلین زمانی شرق را از غرب جدا می ساخت، طولانی ترین قطعه دیوار به یک گالری هنری در فضای باز تغییر کاربری داده است.

این دیوار نما که به طول یک کیلومتر گسترده است در اصل در سال 1990 رنگ شده و با رنج فراوان برای 20امین جشن سالانه آن در 2010 بازسازی شده است.

آثاری از 100 هنرمند داخلی و بین المللی در گالری به چشم می خورد. دیوارنما یادمانی است از دوران باشکوه سقوط دیوار برلین و به گذشته پیچیده شهر دلالت می نماید.

پرسه زنی در امتداد این دیوار برای هر جهانگرد برلین یک باید است و این نه فقط به علت ظاهر زیباشناسانه آن بلکه به علت اهمیت تاریخی حیاتی آن است.

 • آدرس: East Side Gallery, Mühlenstraße, Berlin, Germany

حسیر کرویتزبرگ

برای چشیدن لذیذترین دونر کباب های برلین به سمت حسیر، رستوران های زنجیره ای ترکیه ای، حرکت کنید. محمود آیگون، بنیان گذار رستوران ها، این غذای خیابانی کلاسیک را به سال 1971 پایه گذاری نموده است.

پس از گذشت سال ها این رستوران همچنان برترین دونر را همراه با سایر غذاهای ترکیه ای اشتها آور به مشتریان خود عرضه می نماید. گارسون ها با سرعت تمام و در حالی که بشقاب های غذای پر بخار در دست شان است به این سو و آن سو در حرکت هستند.

می توانید تنها برای صرف کباب به این محل مراجعه کنید اما باید بدانید که سایر غذاهای آن نیز اصیل بوده و مزه ای منحصربه فرد دارند.

آدرس:

 • Hasir Kreuzberg, Adalbertstraße 10, Berlin, Germany
 • تلفن: +49 30 6142373

کوری 36 (Curry 36)

برای میل کردن برترین سوسیس های طعم دار در برلین به سمت اسنک بار کوری 36 بروید. حدود 30 سال است که طعم دوست داشتنی و سنتی سس های ویژه سوسیس با کچاپ مخصوص مشتریان کوری را به غایت رضایتمند نگاه داشته است.

در کنار سوسیس مشهور آن، سیب زمینی سرخ شده فوق العاده و سایر غذاهای خیابانی آلمان سرو می گردد. صف ممکن است بسیار طولانی گردد اما به سرعت به جلو می رود و در نهایت خواهید فهمید که انتظارتان واقعا ارزش داشته است.

برای وعده غذایی خوشمزه، سیر نماینده و ارزان در کرویتزبرگ کوری 36 به شدت توصیه می گردد.

 • آدرس: Curry 36, Mehringdamm 36, Berlin, Germany

موزه یهود

موز ه یهود در برلین یکی از بزرگ ترین موزه های فرهنگ و تاریخ یهودی در سراسر اروپا است و از طریق مجموعه ثابت آن، نمایشگاه های ویژه، کتابخانه و مرکز آرشیو، جامعه یهودی - آلمانی را در بازه زمانی دوهزاره گذشته زیر ذره بین قرار می دهد.

ساختمان موزه که از دو قسمت اصلی تشکیل شده شایان توجه است: قصری قدیمی به سبک باروک که از طریق قسمت الحاقی مدرن (ساخته شده از طریق معمار دنیل لیبزکیند) با پانل هایی به جنس روی تکمیل شده است.

قسمت الحاقی مدرن غنای مفهومی بالایی دارد، لیبزکیند از طریق ایجاد بعضی فضاهای خالی در کل ساختمان سعی در بازنمایی آنچه که نمی توان در باب تاریخ یهودیت در برلین به نمایش گذاشت: بشریت تقلیل یافته به خاکستر دارد.

 • آدرس: Jewish Museum, Lindenstraße 9-14, Berlin, Germany
 • تلفن: +49 30 25993300

پارک ویکتوریا

این پارک با یادمانی ملی و آبشاری مصنوعی، بسیار فراتر از یک جای استراحت صرف است. ویکتوریای سرسبز و شاداب در بالاترین ارتفاع طبیعی برلین واقع شده و می توان از آنجا مدت ها به دورنمای شهر خیره ماند.

مهم ترین تماشای پارک مجسمه ای فلزی است که یادمان جنگ های آزادی در اوایل قرن نوزدهم است. ویکتوریا پارک آبشاری مصنوعی به ارتفاع 24 متر دارد.

 • آدرس: Viktoriapark, Kreuzbergstraße, Berlin, Germany

SO36

کرویتزبرگ مرکز فرهنگ پانک در برلین است. این کلوب بسیار معروف از 1978 در رشد پانک تاثیری شگرف داشته است.

اسامی معروفی مانند Iggy Pop و David Bowie با نام کلاب عجین شده اند و SO36 رقیبی برای کلاب نیویورکی CBGB بوده است.

این کلاب امروزه نیز به ریشه های آلترناتیو خود پایبند بوده ترکیبی دلپذیر از سبک های پانک، متال، تکنو و الکترونیک را پشتیبانی می نماید.

منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1912

به "تور آلمان: کرویتزبرگ، آمیزه ای از هنر گرافیتی و بقایای جنگ سرد در قلب برلین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان: کرویتزبرگ، آمیزه ای از هنر گرافیتی و بقایای جنگ سرد در قلب برلین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید