20 تا از مجذوب کننده ترین مکان های تفریحی اسپانیا

به گزارش مجله گوگل ایرانی، اسپانیا مقصد مناسبی برای مسافرانی است که در پی یک سفر اروپایی فوق العاده هستند. مکان های تفریحی اسپانیا از شهرهای شلوغ گرفته تا روستاهای کوهستانی عجیب آن قدر زیاد و مجذوب کننده هستند که دل هر گردشگری را می ربایند. در ادامه با ما همراه باشید تا 20 تا از مکان های تفریحی اسپانیایی مجذوب کننده را بشناسید و برای سفر به این کشور زیبا فرصت را از دست ندهید.

20 تا از مجذوب کننده ترین مکان های تفریحی اسپانیا

آنچه در این مطلب می خوانید

 • 1- پارک گوئل (Park Guell)
 • 2- ایبیزا (Ibiza)
 • 3- گرانادا
 • 4- کاستا براوا
 • 5- جزایر قناری
 • 6- ساحل کاستا دل سول
 • 7- مسجد بزرگ کوردوبا
 • 8- شهرهای سفید اندلس
 • 9- لارامبلا
 • 10- آلیکانته
 • 11- مرکز خرید مودا
 • 12- لاساگرادافامیلیا
 • 13- پارک دل رتیرو
 • 14- میدان اسپانیا
 • 15- سیام پارک
 • 16- محله گوتیک
 • 17- کاسا باتلو (Casa Batlló)
 • 18- لورو پارک
 • 19- کاخ موسیقی کاتالان
 • 20- فواره جادویی
 • سخن آخر
 • سوالات متداول

1- پارک گوئل (Park Guell)

پارک گوئل از زیباترین و رنگارنگ ترین مکان های تفریحی اسپانیا در بارسلونا است. پارک گوئل که به طور رسمی در سال 1926 افتتاح شد با موزاییک های رنگارنگ عجیب وغریب و منحنی های مواج، امضای معمار افسانه ای کاتالانی آنتونی گائودی است که بسیاری از عناصر این پارک را طراحی نموده است. این جاذبه گردشگری بارسلون اسپانیا، نمونه عالی مدرنیسم کاتالان است و از محبوب ترین جاذبه های شهر و مکان های تفریحی اسپانیا در محله گارسیا است.

پارک گوئل همه روز هفته از 9:30 صبح تا 7:30 عصر باز است. برای ورود به پارک بلیط ضروری است که بهتر است به صورت آنلاین آن را تهیه کنید و پیشنهاد می کنیم بین یک الی دو ساعت را به بازدید از این پارک زیبا در سفرتان به بارسلونا، اختصاص دهید. (رزرو)

2- ایبیزا (Ibiza)

ایبیزا از مکان های تفریحی اسپانیا دارای بیش از 100 مایل خط ساحلی با حدود 50 ساحل، به علاوه رستوران ها، بارها و ورزش های آبی و البته باشگاه ها است. شهر قدیمی ایبیزا به نام دالت ویلا از دیگر جاذبه های ایبیزا است. این مکان که به وسیله یونسکو به ثبت دنیای رسیده و از مکان های تفریحی اسپانیا است، نمونه ای خیره نماینده از معماری کلاسیک نظامی دوره رنسانس است که بقایای تاریخی بسیاری از فرهنگ های هزاران ساله ایبیزا را در آن می توان مشاهده کرد.

ایبیزا امروزه بیشتر به خاطر کلوپ های شبانه اش که معروفیت دنیای دارند، شناخته می شود و از مکان های با تفریحات لاکچری در اسپانیا به شمار می رود. جزیره صخره ای افسانه ای اس ودرا در ساحل جنوب غربی جزیره، ساحل تماشای کالا کنته و قلعه ایبیزا از نقاط تماشای و مکان های تفریحی اسپانیا در جزیره هستند.

3- گرانادا

گرانادا از شهرهای تماشای اسپانیا و از مهم ترین و قدیمی ترین شهرهای تاریخی منطقه اندلس است که در دامنه کوه های سیرا نوادا در جنوب اسپانیا واقع شده است. ترکیب معماری اسلامی، کلیساهای تاریخی، بارهای تاپاس قدیمی و هنر گرافیتی این شهر را به یکی از مکان های تفریحی اسپانیا تبدیل نموده است.

الحمرا با کاخ های ارزشمند، باغ های سرسبز و حیاط های درخشان مهم ترین جاذبه تماشای و مکان های تفریحی اسپانیا در گرانادا است. خیابان های گرانادا، مملو از بارها، غواصی های دانشجویی، کافه های بی نظیر و کلوپ های صمیمی فلامنکو آن قدر زیبا است که تأثیری ماندگار بر روی بازدیدنمایندگان می گذارد.

بیشتر بخوانید…

4- کاستا براوا

کوستا براوا بخش خوش چشم انداز ای از خط ساحلی کاتالونیا است که از مرز فرانسه در شمال تا شهر بلنز در جنوب امتداد دارد. خلیج های ناهموار، دهکده های قرون وسطایی، سواحل شنی، تاکستان ها و آثار سالوادور دالی آن را یکی از مکان های تفریحی اسپانیا تبدیل نموده که سالانه مسافران زیادی را به این منطقه زیبا از اسپانیا جذب می نماید.

کاستا براوا در 60 کیلومتری بارسلونا نهاده شده است و بعضی از برترین سواحل اسپانیا در آن واقع شده اند. خیرونای رنگارنگ، از مجذوب نماینده ترین مکان های تفریحی اسپانیا، مانند مرکز و دروازه منطقه کاستا براوا است. بدون شک این منطقه، مکانی عالی برای لذت بردن از آب وهوای دلپذیر مدیترانه و غذا خوردن در بعضی از رستوران های ستاره دار میشلن و از مکان های تفریحی اسپانیا است.

5- جزایر قناری

جزایر قناری شامل هشت جزیره است که جزو مکان های تفریحی اسپانیا محسوب می شوند: بزرگ ترین جزیره مجمع الجزایر تنریف است و پس ازآن گرن کاناریا، لانزاروته، فوئرتونتورا، لا پالما، لا گومرا و ال هیرو دیگر جزایر هستند. کوچک ترین آن ها لا گراسیوز نام دارد. مقدار این جزایر فرق دارد و هرکدام ویژگی های متمایز خود را دارند. این مجمع الجزایر فاصله چندانی با سواحل آفریقا ندارند و از مکان های جهانگردی اسپانیا هستند.

تنریف به عنوان بزرگ ترین و پیشرفته ترین جزیره با هتل های شیک و غذاهای عالی یکی از برترین مکان های تفریحی اسپانیا است. جزایر قناری با جنگل های کاج معطر، چشم مقدارای فوق العاده رؤیایی، آتشفشان های شگفت انگیز، منظره ها ماه مانند، خلیج های شنی، هنر و معماری خیره نماینده از برترین مکان های تفریحی اسپانیا برای بازدید و لذت بردن به شمار می روند.

6- ساحل کاستا دل سول

کوستا دل سول با خط ساحلی که به طول 159 کیلومتر در امتداد جنوب اسپانیا امتداد دارد، سواحل فوق العاده زیبایی دارد و از مجذوب نماینده ترین مکان های تفریحی اسپانیا است. این منطقه سرشار از غذاهای متنوع، تاریخ و فرهنگ غنی است؛ اما چنانچه گفتیم سواحل کوستا دل سول بزرگ ترین جاذبه گردشگری آن محسوب می شود.

125 ساحل کوستا دل سول از مکان های تفریحی اسپانیا، بهشتی است از آب های گرم دریای مدیترانه، جایی که خورشید بیش از 325 روز در سال می تابد. این منطقه به علت داشتن صدها ساحل برای لذت بردن در امتداد ساحل معروف است، از خلیج های آرام گرفته تا سواحل شلوغ و شیک که افراد مشهور و زیبا از سرتاسر دنیا از آن ها تماشا می نمایند.

بیشتر بخوانید…

7- مسجد بزرگ کوردوبا

زیبایی مسجد بزرگ کوردوبا، با فضای بی نظیرش غیرقابل وصف است. مسجد بزرگ کوردوبا از مکان های تفریحی اسپانیا و از بزرگ ترین آثار معماری اسلامی دنیا است. در معماری این کلیسای کاتولیک رومی که زمانی مسجد بود، سبک های زیادی با یکدیگر تلفیق شده اند و بنای آن در طول قرن ها تکامل یافته است. از جاذبه های این مسجد که از مکان های تماشای و جهانگردی اسپانیا در کوردوبا است، می توان پاسیو د لس نارانخوس، برج ناقوس و محراب و مکسوره آن را نام برد.

قیمت بلیط آن بسته به جاهایی که می خواهید در مجموعه از آن ها بازدید کنید از رایگان برای بچه ها تا 20 یورو برای تورهای شبانه، متغیر است. ساعات کاری مجموعه از دوشنبه تا شنبه از ساعت 10 صبح تا 7 بعدازظهر و در روزهای یکشنبه و تعطیلات از 8.30 تا 11.30 صبح و از 3 تا 7 بعدازظهر است. مدت زمان پیشنهادی برای بازدید از مسجد کوردوبا و جاذبه های آن بین یک الی دو ساعت است.

8- شهرهای سفید اندلس

اندلس مملو از منظره ها باشکوه و روستاهای تماشای است. شهرهای سفید اندلس مجموعه ای از 19 شهر سفید و روستاهای بزرگ در بخش شمالی استان های کادیز و مالاگا در جنوب اسپانیا هستند که عمدتاً در پارک طبیعی سیرا د گرازالما قرار دارند و از به شمار می روند.

روندا از شهر های اسپانیا، معروف ترین شهر سفید اندلس است که موقعیتی تماشای بر فراز دره ال تاجو دارد و به عنوان بزرگ ترین شهر سفید آندلس از مکان های تفریحی اسپانیایی استکه در بین گردشگران بسیار محبوب است.

روستای خارق العاده اولورا، بر فراز تپه ای با کلیسای زیبایی که مشرف به آن است، یکی از زیباترین روستاهای سفید اندلس و از دیگر مکان های تفریحی اسپانیا است و آرکوس د لا فرونترا که در بالای صخره ای تسخیرناپذیر نهاده شده و برای مایل ها از اطراف قابل مشاهده است، شاید چشمگیرترین روستای سفید آندلس باشد. تمامی این روستاها از جاذبه ها و مکان های تفریحی اسپانیا هستند که بازدیدنمایندگان زیادی از آن ها تماشا می نمایند.

برای مشاهده قیمت و خرید تور اسپانیا از خبرنگاران کلیک کنید.

خرید تور اسپانیا

9- لارامبلا

پیاده راه لا رامبلا در بارسلونا از معروف ترین مکان های تفریحی اسپانیا برای جهانگرد ها است. این بلوار که 1.2 کیلومتر طول دارد پوشیده از درخت است. این گردشگاه از میدان کاتالونیا تا محله گوتیک امتداد میابد و از محبوب ترین مقاصد گردشگری در شهر است که ترکیبی منحصربه فرد از تاریخ، فرهنگ و تفریح در آن یافت می شود.

لا رامبلا که بین مردم محلی مسافران بسیار محبوب است، یکی از گذرگاه های اصلی شهر است. این بلوار همواره مملو از کیوسک ها، غرفه های گل، هنرمندان، مجسمه های زنده، تراس ها، رستوران ها و مغازه ها است و مکانی عالی برای خرید سوغاتی است. لا رامبلا از نقاط مهم گردشگری بارسلون و از پرطرفدارترین مکان های تفریحی اسپانیا محسوب می شود.

10- آلیکانته

خورشید، دریا و یک قله صخره ای سر به فلک کشیده آلیکانته را به مقصد ساحلی عالی و یکی از مکان های تفریحی اسپانیا در کاستا بلانکا تبدیل نموده است. این شهر بندری، دارای ساحلی پرشور و سرزنده است که کوه بناکانتیل در پس زمینه آن نهاده شده است. قلعه سانتا باربارا که قدمت آن به قرن نهم بازمی شود، در بالای آن نهاده شده است.

این شهر ممکن است بیشتر به خاطر سواحل عمومی گسترده، تفریحات شبانه پر جنب وجوش و رستوران های بی نظیرش شناخته شود، اما آلیکانته مملو از میراث فرهنگی است و علاوه بر آنکه از مکان های تفریحی اسپانیا است، یک نقطه فوق العاده برای علاقه مندان به تاریخ نیز است و می توانید عصرها قبل از رفتن به تاپاس بارها در شهر قدیمی، در کنار اسکله تفریحی قدم بزنید و لذت ببرید.

بیشتر بخوانید…

11- مرکز خرید مودا

مرکز خرید مودا در قلب منطقه تجاری مادرید در بین ساختمان های نمادینی مانند برج پیکاسو و برج اروپا، نزدیک به کاخ کنگره و ورزشگاه سانتیاگو برنابئو واقع شده است. این مرکز خرید که با مساحت 60000 مترمربع در 10 طبقه ساخته شده در سال 1988 افتتاح شد و از سرگرم نماینده ترین مکان های تفریحی اسپانیا برای خرید دوستان است.

علاوه بر اینکه مرکز دنیای خرید مادرید است، رویدادها، معرفی محصولات و نمایشگاه های بسیاری نیز در آن برگزار می شود. ساعت کاری آن در روزهای هفته به جز شنبه ها و یکشنبه ها از 7 صبح تا 1 صبح است و آخر هفته ها از 10 صبح باز می شود.

12- لاساگرادافامیلیا

کلیسای ساگرادا فامیلیا از مهم ترین جاذبه های گردشگری بارسلونا و مکان های تماشای اسپانیا است. این کلیسای بزرگ کاتولیک روم که به وسیله معمار بزرگ و معروف اسپانیایی آنتونی گائودی ساخته شده از مکان های تفریحی اسپانیا محسوب می شود.

ساخت آن به وسیله گائودی در سال 1882 شروع شد اما با مرگ آنتونی گائودی در سال 1926 با مشکل روبرو شد. ساگرادا فامیلیا که یکی از طولانی ترین پروژه های معماری است که تا به امروز اجرا شده است. پس از 144 سال طولانی قراراست در صدمین سالگرد مرگ آنتونی گائودی در سال 2026 تکمیل شود.

13- پارک دل رتیرو

پارک دل رتیرو از مکان های تفریحی اسپانیا، پارک شهری آرامی است که در اطراف یک دریاچه زیبا در مادرید واقع شده است. این پارک که از بزرگ ترین پارک های مادرید است تا اواخر قرن نوزدهم به حکومت سلطنتی اسپانیا تعلق داشت و پس ازآن به یک پارک عمومی تبدیل شد. در سال 2021، این پارک با 118 هکتار مساحت و بیش از 15000 درخت در لیست میراث دنیای یونسکو نهاده شد.

از این پارک زیبا و واحه سبز آرامش در مادرید در بهار و تابستان به صورت شبانه روزی و در پاییز و زمستان در تمامی روزهای هفته از 6 صبح تا 10 شب می توانید بازدید کنید و بهتراست حداقل 3 ساعت زمان برای گشت زدن و لذت بردن از آن در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید…

14- میدان اسپانیا

میدان اسپانیا در سویل، یک میدان-کاخ منحصربه فرد در دنیا و از مکان های تفریحی اسپانیا است که در پارک ماریا لوئیزا نهاده شده است و به وسیله معمار بزرگ سویل آنیبال گونزالس به عنوان فضایی نمادین برای نمایشگاه ایبرو-آمریکن در سال 1929 طراحی شده است. مساحت کلی آن 50000 مترمربع است و بدون شک یکی از باشکوه ترین میدان های اسپانیا است. از تفریحات مجذوب نماینده در این میدان قایق سواری بسیار مجذوب نماینده و رمانتیک در کل محیط میدان در کانالی به طول 515 متر است.

این میدان تماشای با آب نمای بزرگ، صندلی هایی با کاشی های سرامیکی نقاشی شده و آلاچیق پر آذین از مکان های تفریحی اسپانیا است. ورودی آن رایگان است و تمام روزهای هفته از 8 صبح تا 10 شب می توانید از آن بازدید کنید. بهتر است بیش از 3 ساعت زمان برای گردش در این مکان تفریحی، در نظر بگیرید.

15- سیام پارک

سیام پارک از برترین تفریحات اسپانیا در شهر آدخه در تنریف است. سیام پارک در پس زمینه ای از معماری تماشایی تایلندی، از رودخانه های پرپیچ وخم گرفته تا سرسره های سقوط آزاد همه جور ماجراجویی را دارد. سیام پارک برترین پارک آبی دنیا از مکان های تفریحی اسپانیا است که فعالیت های متنوع آرامش بخش و هیجان انگیز پر آدرنالین را در آن می توانید تجربه کنید و لذت ببرید.

در بهار و تابستان هر روز از ساعت 10 صبح الی 6 بعدازظهر و در پاییز و زمستان از ساعت 10 صبح تا 5 بعدازظهر می توانید از این پارک آبی تفریحی مهیج بازدید کنید و بهتر است بیش از 3 ساعت زمان برای استفاده از تفریحات آن اختصاص دهید.

16- محله گوتیک

محله گوتیک از مکان های تفریحی اسپانیا در بارسلون است. این محله زیبا با خیابان ها و کوچه های نمادین و قدیمی اروپایی، قلب بارسلون است. در این محله می توانید از آثار تاریخی دوران سلطه روم تا جنگ داخلی اسپانیا را ببینید و از فرهنگ مدرن و بافت شهری پرجنب وجوش آن با مغازه های صنایع دستی و رستوران های متنوع لذت ببرید.

در اینجا می توانید در مرکز تاریخی قرون وسطایی بارسلون گردش کنید و از بعضی از مهم ترین ساختمان های سیاسی و معماری گوتیک شهر تماشا کنید. پیشنهاد می کنیم دست کم 2 الی 3 ساعت برای گشت شهری در این محله تفریحی و زیبا با کافه ها و مغازه های کوچک مجذوب نماینده، زمان اختصاص دهید.

17- کاسا باتلو (Casa Batlló)

این خانه خصوصی که به علت نمای خارجی متمایزش به خانه استخوان ها ملقب شده است، به وسیله معمار مشهور اسپانیایی آنتونیو گائودی طراحی شده است و در سال 1904 به وسیله او بازسازی شده است. کاسا باتلو از شاهکارهای گائودی در مرکز بارسلون واقع شده و از مکان های تفریحی اسپانیا به شمار میرود. بلوک آپارتمانی خارق العاده ای با فرم منحنی و عجیب وغریب که اکنون به موزه تبدیل شده است.

از دوشنبه تا آدینه از ساعت 9 صبح تا 8:30 شب و شنبه و یکشنبه از 9 صبح تا 10 شب می توانید از این بنای تماشای بازدید کنید. بهتر است بلیط خود را آنلاین از سایت بخرید و یک الی دو ساعت زمان برای بازدید به آن اختصاص دهید.

بیشتر بخوانید…

18- لورو پارک

لورو پارک از دیگر مکان های تفریحی اسپانیا در پورتو د لا کروز است. پارک لورو پارکی با معروفیت دنیای در جزایر قناری برای حیوان دوستان است که گونه های جانوری و گیاهی متنوعی را در خود جای داده است. این باغ وحش مدرن با وال ها، دلفین ها، میمون های بزرگ، گربه سانان، پرندگان و بسیاری از گونه های دیگر از محبوب ترین مکان های تفریحی اسپانیا برای بچه ها است.

قیمت بلیط معمولی آن 28 یورو است که بهتر است از سایت به صورت آنلاین آن را تهیه کنید. هر روز از 9:30 صبح تا 5:30 بعدازظهر می توانید از این مکان تفریحی تماشا کنید. بهتر است بیش از سه ساعت زمان برای بازدید از این پارک در نظر بگیرید.

19- کاخ موسیقی کاتالان

یکی از جالب ترین مکان های تفریحی اسپانیا در بارسلونا کاخ موسیقی کاتالان است. پالائو، نماد معماری مدرنیستی در مرکز شهر بارسلونا از معروف ترین جاهای تماشای و گردشگری اسپانیا است. کاخ موسیقی کاتالان بین سال های 1905 و 1908 به وسیله معمار بزرگ لوئیس دومنک ای مونتانر ساخته شده و چون جواهری در معماری کاتالونیا می درخشد. این بنای تاریخی از مکان های تفریحی اسپانیا است که بازید از آن را باید حتماً در برنامه خود قرار دهید.

این بنا در سال 1997 به وسیله یونسکو به عنوان میراث دنیای ثبت شد و حضور در آن تجربه ای آن قدر جادویی است که بازدیدنمایندگان عاشق آن می شوند. هر روز هفته از 9:00 صبح تا 3:30 بعدازظهر می توانید از آن بازدید کنید. بهتر است بلیط خود را به صورت آنلاین بخرید و حدود یک ساعت برای بازدید از آن موقع بگذارید.

20- فواره جادویی

فواره جادویی یکی دیگر از مکان های تفریحی اسپانیا در بارسلونا است. ترکیبی از آب، موسیقی و نور که در ابتدا در سال 1929 ساخته شد. در سال 1992 بازسازی شد و هر نیم ساعت یک نمایش تماشای ارائه می دهد. فواره جادویی به خاطر نمایش های مجذوب نماینده و فوق العاده اش از تماشای های بسیار محبوب و مکان های تفریحی اسپانیا محسوب می شود.

هر روز هفته به جز دوشنبه ها از 11 صبح تا 1 بعدازظهر و از ساعت 4 تا 6 عصر باز است. مدت زمان پیشنهادی برای بازدید و لذت بردن از فواره جادویی بین یک الی دو ساعت است.

سخن آخر

در این مطلب کوشیدیم به صورت مختصر و اجمالی 20 تا از مجذوب نماینده ترین مکان های تفریحی اسپانیا را به شما معرفی کنیم. تا در سفر خود به اسپانیا، مهد غذا، موسیقی و پایکوبی فلامنکو، گاوبازی، هنر و ادبیات، معماری با بازدید از جالب ترین مکان های تفریحی اسپانیا، خاطراتی عالی برای خود رقم بزنید.

سوالات متداول

برترین مکان های تفریحی اسپانیا چه هستند؟

ساگرادا فامیلیا، کاسا باتلو، میدان اسپانیا، پارک گوئل، پارک دل رتیرو و سیام پارک از برترین مکان های تفریحی اسپانیا هستند.

کدام مکان های تفریحی اسپانیا رایگان هستند؟

پارک دل رتیرو، میدان اسپانیا، محله گوتیک و فواره جادویی از مکان های تفریحی اسپانیا هستند که بازدید از آن ها کاملاً رایگان است.

برای مشاهده قیمت و خرید تور اسپانیا از خبرنگاران کلیک کنید.

خرید تور اسپانیامنبع: ستاره ونک
انتشار: 13 فروردین 1402 بروزرسانی: 13 فروردین 1402 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 2189

به "20 تا از مجذوب کننده ترین مکان های تفریحی اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 تا از مجذوب کننده ترین مکان های تفریحی اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید