گوجه فرنگی در بازار به چند تومان رسید؟

به گزارش مجله گوگل ایرانی، خبرنگاران: براساس اعلام رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، حداکثر قیمت گوجه فرنگی بوته ای درجه 1 در خرده فروشی ها 9500 تومان است. این در حالی است که براساس مشاهدات میدانی، این محصول جالیزی در خرده فروشی ها با قیمت 10 هزار و 500 تومان به فروش می رسد.

گوجه فرنگی در بازار به چند تومان رسید؟

جهت دریافت مشاوره خدمات تعرفه طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا؛ با وجود وعده بعضی مسئولان مربوطه مبنی بر فراوری زمستانه گوجه فرنگی، تزریق آن به بازار و کاهش قیمت این محصول جالیزی؛ به نظر می رسد هنوز بازار این محصول متلاطم بوده و قیمت آن فرایند نزولی نداشته است؛ به طوری که براساس مشاهدات میدانی، قیمت گوجه فرنگی بوته ای درجه 1 در بعضی خرده فروشی های مرکز شهر 10 هزار و 500 تومان است.

در این رابطه اسدالله کارگر - رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی - در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که چرا گوجه فرنگی ارزان نشده است؟ گفت: جنوب کشور تامین نماینده صیفی جات است و سیل اخیر در آن مناطق خساراتی را به این بخش وارد نموده است. این خسارات باعث شد که در قیمت محصولات جالیزی نوساناتی ایجاد گردد. گوجه فرنگی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و آن مقدار گوجه فرنگی هایی که قرار بود از جنوب کشور به بازار تزریق گردد، به دلیل سیل تزریق نشد و فرایند نزولی قیمت گوجه متوقف شد.

وی ادامه داد: به دنبال همان سیل شاهد بودیم که در چند هفته پیش، در دیگر محصولات جالیزی همچون پیاز، لوبیا و بادمجان هم با افزایش قیمت روبرو شدیم.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی افزود: اما در حال حاضر قیمت گوجه فرنگی بوته ای در عمده فروشی ها بین 4000 تا 7000 تومان است و این محصول جالیزی در خرده فروشی ها با اعمال سود 35 درصدی با قیمت 5400 تا 9500 تومان به فروش می رسد.

وی در پاسخ به اینکه پس چرا در بعضی خرده فروشی ها گوجه فرنگی به قیمت بین 10 هزار تا 10 هزار و 500 تومان به فروش می رسد؟ گفت: اینکه بگوییم هیچگونه تخلفی در سطح شهر صورت نمی گیرد، درست نیست، اما اگر این گرانفروشی توسط ماموران تعزیرات و بازرسان مربوطه محرز گردد، قطعا با آنها برخورد خواهد شد. به عبارت دیگر ماموران و بازرسان فاکتور خرید خرده فروشی ها را آنالیز می نمایند و اگر قیمت نهایی محصولات با فاکتور خرید همخوانی نداشته باشد، تخلف بوده و با آن برخورد می گردد.

کارگر در خاتمه گفت: مردم می توانند گرانفروشی محصولات در خرده فروشی ها را به شماره 55662380 021 که مختص به اتحادیه میوه و سبزی است، اطلاع دهند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 693

به "گوجه فرنگی در بازار به چند تومان رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوجه فرنگی در بازار به چند تومان رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید