یادی از مراسم تشییع پیکر امام(ره) با مرور 14 عکس

به گزارش مجله گوگل ایرانی، تاریخ عصر ما باشکوه ترین استقبال و بدرقه را به نام بنیانگذار جمهوری اسلامی ثبت کرد. خرداد 32 سال قبل بود که خیابان های تهران به صحنه تلخ بدرقه بنیانگذار انقلاب بدل شد. روایت شلوغیِ آن روز را یا به چشم دیده ایم و اگر هم سنمان اجازه نداده است، بارها و بارها شنیده ایم؛ اما شاید تصاویر به جا مانده از آن روزها، گویاترین روایت بدون قضاوتی باشد که می توان به آن رجوع کرد.

یادی از مراسم تشییع پیکر امام(ره) با مرور 14 عکس

به گزارش خبرنگاران، 14 و 15 خرداد ماه، سال هاست که در تقویم با نام امام خمینی(ره) پیوند خورده است؛ از مراسم عظیم و استثنایی تشییع آن روز هنوز روایت های زیادی شنیده می گردد؛ روزی که جوانان انقلابی برای خداحافظی ابدی با رهبرشان باز هم در کنار هم پا به همان خیابان هایی گذاشتند که چند سال پیش صحنه مبارزه شان بود.

سال جاری اما به مناسبت سی و دومین سالگرد مراسم بدرقه بنیانگذار انقلاب، نمایشگاهی مجازی از عکس های مراسم تشییع پیکر امام خمینی (ره) برگزار شده است. تصاویر نمایشگاه هجرت آفتاب روایت گر بدون کلام از این مراسم هستند که در ادامه می توانید بعضی از آنها را تماشا کنید.

در این نمایشگاه عکس هایی به نمایش درآمده که تا به امروز کمتر در رسانه ها منتشر شده است اما متاسفانه نامی از عکاسان آن ها به ثبت نرسیده است که بتوان در این گزارش به آن اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1649

به "یادی از مراسم تشییع پیکر امام(ره) با مرور 14 عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادی از مراسم تشییع پیکر امام(ره) با مرور 14 عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید