یک انسان در شرایط مناسب حداکثر چند سال می تواند عمر کند؟

به گزارش مجله گوگل ایرانی، روزیاتو/انسان ها هیچگاه قادر نخواهند بود بیش از 150 سال عمر نمایند و این نتیجه تحقیقاتی است که دانشمندان با توسعه یک اپلیکیشن برای پیش بینی حداکثر طول عمر انسان بدست آورده اند. کارشناسان بیولوژی و بیوفیزیک با استفاده از یک سیستم هوش مصنوعی و تزریق مقادیر زیادی داده های دی ان ای و داده های پزشکی به آن از صدها هزار داوطلب در بریتانیا و ایالات متحده به این نتیجه دست یافته اند. این سیستم به دانشمندان امکان داده تا یک اپلیکیشن مبتنی بر هوش مصنوعی در گوش های آیفون را توسعه دهند که با ورودی هایی ساده از جانب کاربر می تواند به شکلی دقیق نرخ پیرشدگی بیولوژیکی و حداکثر طول عمر شخص را اعلام نماید.

یک انسان در شرایط مناسب حداکثر چند سال می تواند عمر کند؟

به اسم بخشی از یک مطالعه ابر داده ای، محققان دریافتند که دو پارامتر کلیدی در مشخص طول عمر انسان موثرند که هر دو فاکتور در خصوص سبک زندگی و واکنش بدن ما نسبت به محرک هاست. اولین فاکتور سن بیولوژیکی ماست که به استرس، سبک زندگی و بیماری مرتبط است و دومین فاکتور هم انعطاف پذیری است که منعکس نماینده اندازه سرعت بازگشت فاکتور اول به شرایط نرمال است. این اطلاعات به تیم تحقیق امکان داد تا بتوانند نتیجه گیری نمایند که طولانی ترین عمر یک انسان می تواند حداکثر 150 سال باشد، رقمی که تقریباً دو برابر میانه طول عمر در میان شهروندان بریتانیایی است که اکنون 81 سال اعلام شده است.

این کشف جالب بر اساس نمونه هایخونی گرفته شده از دو تحقیق متفاوت بر روی طول عمر دی ان ای گرفته شده که به وسیله یک کمپانی سنگاپوری فعال در حوزه تکنولوژی زیستی به نام Gero و مرکز سرطان راسول پارک در بوفالو، نیویورک تحلیل شده اند. محققان با استفاده از ابزاری به نام DOSI (نشانگر شرایط ارگانیسم دینامیک) که سن، بیماری و سبک زندگی را مورد نظر قرار می دهد به آنالیز اندازه انعطاف پذیری بدن انسان- برای مثال توانایی بهبود بعد از بیماری یا جراحت- پرداختند. دکتر تیم پیرکوف از محققان این پروژه از موسسه Gero در این باره می گوید: محاسبه انعطاف پذیری بر اساس رشته داده های فعالیت فیزیکی در اپلیکیشن GeroSense روی آیفون اجرا شده است. این مطالعه از دست دادن کامل انعطاف پذیری بدن انسان در حدود 120 تا 150 سالگی را نشان می دهد که همان توانایی بهبود است.

دانشمندان بر این باورند که سلول های زامبی یا Senescent نقش مهمی در قرص های موسوم به اکسیر جوانی دارند، سلول هایی که به گفته محققان در بدن انسان وجود داشته اما غیرفعال هستند. این سلول ها با بیماری های متعددی از آرتروز گرفته تا آلزایمر مرتبط شده اند. این تحقیق اطلاعاتی جدیدی در خصوص سلول های زامبی در اختیار محققان قرار می دهد که می توان از آن ها برای آنالیز فرآیند پیری و جلوگیری از آن استفاده کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1703

به "یک انسان در شرایط مناسب حداکثر چند سال می تواند عمر کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک انسان در شرایط مناسب حداکثر چند سال می تواند عمر کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید