آخرین رمان آتوود به ایران رسید، بذر جادو در بازار نشر

به گزارش مجله گوگل ایرانی، به گزارش خبرنگاران، نشر ستاک آخرین اثر داستانی منتشر شده از مارگارت آتوود را با عنوان بذر جادو با ترجمه نیلوفر خوش زبان منتشر و روانه بازار کتاب کرد.

آخرین رمان آتوود به ایران رسید، بذر جادو در بازار نشر

این کتاب روایتی است از زندگی فیلیکس فیلیپس، کارگردان تئاتر که در پی دسیسه چینی نزدیکترین همکارش که در حقیقت دشمن دیرینه او بوده است، مجبور به ترک حرفه اش در تئاتر می گردد و تن به تبعیدی خود خواسته می دهد. تبعیدی که زمینه ساز انتقام او از مسببان آن می گردد؛ انتقام از تمامی افرادی که او را از کارگردانی اثر محبوبش، محروم نموده اند.

این رمان که در امسال میلادی منتشر شده؛ آخرین اثر داستانی منتشر شده از آتوود به شمار می رود.

آتوود نویسنده کانادایی است که با دریافت جایزه بوکر و انتخاب به عنوان یکی از 20 زن نویسنده تاثیرگذار در دنیا، توانسته یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان دنیا در سال های اخیر باشد.

وی همچنین با انتشار رمان هایی چون سرگذشت ندیمه، عروس فریبکار و آدمکش کور نزد فارسی زبانان شناخته شده است و در رمان آخر خود نیز نمایشنامه طوفان اثر شکسپیر را دستمایه و محور یک اثر داستانی قرار داده که اجرا شدن یا نشدن آن در واقع دستمایه خلق یک اثر قرار داده است تا جایی که این رمان را می توان بازخوانی این نمایشنامه از شکسپیر توسط آتوود دانست.

در فصل افتتاحیه از این کتاب می خوانیم:

فیلیکس دندان هایش را مسواک می زند. دندان های دیگرش را هم مسواک می زند، دندان مصنوعی اش را و توی دهان جایش می دهد. دندان ها حتی با آن لایه چسب صورتی باز هم توی دهانش راحت نیستند. انگار دهانش دارد آب می رود. لبخند می زند، توهم یک لبخند، تظاهر، ادا، کی می داند؟

آن روزها به دکترش زنگ می زد و وقت می گرفت، روی جایگاه چرم مصنوعی لوکس می نشست، نگاه دقیق و مشتاق دکتر با دهانی که بوی دهانشویه نعنایی می داد و دست هایی که ماهرانه با ابزار دقیق دندانپزشکی کار می کرد. آها...خب، مسئله ای نیست. نگران نباش، برات درستش می کنم. انگار ماشینش را برای تنظیم موتور به تعمیرگاه برده باشد. حتی می توانست یک قرص نیمه خواب آور بالا بیاندازد و هدفون توی گوش بگذارد و خودش را بسپرد به دست دکتر.

حالا اما وسعش به این سرویس های ویژه نمی رسد. پولی برای تعمیر دندان ها ندارد، این است که باید با همین دندان های نیم بند بسازد. گندش بزنند، همین یکی را کم داشت، آخرین بخش نمایش باقی مانده و دندان مصنوعی اش بازی درآورده...

این رمان را نشر ستاک در 360 صفحه با قیمت 28 هزار تومان منتشر نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 466

به "آخرین رمان آتوود به ایران رسید، بذر جادو در بازار نشر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین رمان آتوود به ایران رسید، بذر جادو در بازار نشر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید