اختراع اپل برای سلفی گروهی با رعایت فاصله اجتماعی

به گزارش مجله گوگل ایرانی، اپل اختراع جدیدی را به ثبت رسانده که به موجب آن تهیه عکس های سلفی گروهی با رعایت فاصله اجتماعی و بدون نگرانی از ابتلا به کرونا ممکن می شود.

اختراع اپل برای سلفی گروهی با رعایت فاصله اجتماعی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله گوگل ایرانی به نقل از انگجت، تهیه عکس های سلفی گروهی در شرایط شیوع ویروس کرونا کار صحیحی نیست، زیرا ممکن است موجب انتقال این ویروس از فردی به فرد دیگر شود. اما اپل اختراع جدیدی را به ثبت رسانده که تهیه عکس های سلفی گروهی را با حفظ فاصله لازم ممکن می کند.

با استفاده از این اختراع، نرم افزاری خاص بر روی مدل های آینده گوشی آیفون نصب می شود که افرادی را که در پشت سر عکاس هستند به طور اتوماتیک شناسایی کرده و قاب دوربین را به گونه ای تنظیم می کند که همه این افراد در تصویر جای بگیرند.

این اختراع تهیه ویدئوهای سلفی و پخش زنده را نیز با استفاده از دوربین های جلوی گوشی ها تسهیل می کند و مشارکت کنندگان می توانند با ویرایش تصاویر موقعیت خود را در کادر تغییر داده و به عقب یا جلو منتقل کنند.

البته اختراع یادشده توسط اپل در جولای سال 2018 و قبل از شیوع ویروس کرونا ثبت شده است و هنوز مشخص نیست آیا اپل برنامه ای برای استفاده از آن در تولیدات آینده خود دارد یا خیر. ممکن است شیوع ویروس کرونا موجب شود تا اپل مدل بعدی آیفون را به این ابزار تازه مجهز کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1021

به "اختراع اپل برای سلفی گروهی با رعایت فاصله اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختراع اپل برای سلفی گروهی با رعایت فاصله اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید