ارسال پیامک از خارج از کشور برای واریز پول به حساب بازیگران

به گزارش مجله گوگل ایرانی، تهران (پانا) - در نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهم امامی و دیگر متهمان به ریاست قاضی مسعودی،وکیل فرزان راد به دفاع از موکلش پرداخت.

ارسال پیامک از خارج از کشور برای واریز پول به حساب بازیگران

به گزارش قوه قضاییه، نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهم امامی و دیگر متهمان به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

در ابتدای این جلسه قاضی مسعودی مقام از وکیل متهم امامی خواست در صندلی قرار گیرد و با توجه به اینکه وکیل این متهم حضور نداشت، خطاب به متهم امامی گفت: باید وکیل در دادگاه حضور داشته باشد البته ایشان وقت دارد در صدا و سیما برود یا با دیگران مصاحبه کند، اما در دادگاه حضور ندارد در صورت حاضر نبودن باید از دیگر متهمان آغاز کنیم.

در ادامه این جلسه دادگاه قاضی از وکیل متهم امیرفرزان راد خواست در صندلی قرار گیرد.

وکیل این متهم در صندلی نهاده شد و گفت: اینجانب به عنوان وکیل امیر فرزان راد در تمامی جلسات حضور داشتم و فقط شاهد خطابه گویی از طرف سایر اصحاب دعوی بودم. با توجه به جرم موکل بنده باید اعلام کنم که من از موکل خودم اطلاع دقیقی ندارم و در حالی که برادر ایشان هم در دادگاه حضور دارند، اما هیچ یاریی به من در این رابطه نشده است.

این وکیل ادامه داد: آیا با برخورد مجرمانه با فعالان اقتصادی آنان را از پذیرش هرگونه ریسک محروم نمی کنیم؟ آیا نظارتی به رفتار بانک وارد نیست؟ نگاه بانک مرکزی بر روی نظام بانکی ما کجا نهاده شده است؟

وکیل متهم فرزان راد گفت: او از سال 91 از کشور خارج شده است.

این وکیل ادامه داد: گفته شده است چمدان های پول از ایران خارج و تحویل فرزان راد شده است و در نهایت او با پیغامک گفته است که پول را به فلان کارگردان و فلان بازیگر وارد کنید این را موضوعی برای تفهیم اتهام نمی دانم.

در این بخش از دادگاه نماینده دادستان در صندلی نهاده شد و درباره کلیپ های پخش شده از تیم رسانه ای امامی در فضای مجازی، گفت: در چند روز گذشته مطالبی منتشر شده که ضروری است پاسخ دهم، در ابتدا این سوال مطرح می شود که چگونه جلسات دادگاه از طرف برخی افراد ضبط می شود، برداشت از مستندات این است که امامی سکانس های نمایشنامه ای که دیگران نوشته اند را اجرا می نماید و آقایان دیگر آن را در قالب کلیپ بعد از دادگاه در فضای مجازی منتشر می نمایند.

قهرمانی ادامه داد: در کجای کیفرخواست آمده است که امامی به خانم شیخی رشوه داده است که آنان در کلیپ آن را منتشر نموده اند همچنین در این کلیپ آمده است که امامی به توسلی رشوه داده است در کجای کیفرخواست چنین کلمه ای وجود دارد حتی سازمان بازرسی نگفته است.

نماینده دادستان خطاب به متهم امامی گفت: آقای امامی شما درباره رشوه هایی که به زاهدی داده اید شرح دهید.

قهرمانی افزود: امامی حرف هایی را به ما منتسب می نماید بعد می فرایند جواب حرف های انتسابی امامی به ما را در کلیپ می دهند.

نماینده دادستان ادامه داد: در ردیابی های پول متوجه شدیم که پول ها به حساب عاشوری رفته است، بعد به ما می گویند شما می دانید عاشوری کیست؛ عاشوری هرکه می خواهد باشد.

قهرمانی ادامه داد: یک وکیلی به نام محمودی زاد تمام کارهای شرکت های متهم فرزان را انجام می داده است و با هماهنگی برای همه شرکت ها ورشکستگی گرفته است. وقتی بازپرسی کردیم چند شرکت معرفی کرد یکی از همین شرکت ها پاک تجارت طوس است، اما در رابطه با اقدامات امامی و عاشوری هنوز کیفرخواستی صادر ننموده ایم و در حال آنالیز موضوع هستیم. نماینده دادستان ادامه داد: امامی به جای اینکه دفاع از پفراینده داشته باشد، کارهای بازیگری انجام می دهد.

قاضی گفت: ما به این کلیپ ها توجه نداریم آزادند هرکاری می خواهند بنمایند. دادگستری وارد این مقوله ها نمی شود، متهم یا وکیل اگر توانایی دفاع داشته باشند آن مهم است، حواشی مهم نیست آزادند علیه من همه حرفی بزنند.

قاضی ادامه داد: شاید چند صباحی مطالبی را مطرح نمایند، اما واقعیت تعیین خواهد شد قاطعانه می گویم که وکیل امامی کیفرخواست را نخوانده و پیوست ها را نخوانده است، حالا چه کسانی به این افراد می گویند اینطوری دفاع کنید نمی دانم، ولی آزادند هرطور می خواهند بنویسند، اما جواب آن ها از طرف خداوند متعال انجام خواهد شد.

قاضی مسعودی مقام ادامه داد: حداقل باید یک جلسه دفاع ماهیتی داشته باشند و بگویند کجای اتهامات و کیفرخواست غلط است، اگر ادعای دادستان را رد کردند حکم به نفعشان است، اگر ادعای دادستان را رد نکردند حکم به ضررشان است.

در ادامه این جلسه دادگاه نماینده دادستان گفت: در پاسخ به صحبت های وکیل فرزان باید بگویم که تسهیلاتی که از بانک های سرمایه، رفاه و مسکن گرفته شده اند، در هیچکدام صلاحیت وجود نداشته است و در جاهایی سند مردم آورده شده است. به عنوان مثال سند برای بنیاد شهید بوده است جعل کردند و آن را به بانک دادند و تسهیلات گرفتند یا در جای دیگر سندی به نام آقای الف بوده است به نام آقای ب جعل کردند و تسهیلات گرفتند. این فعالیت اقتصادی نیست.

نماینده دادستان در ادامه پیغام های مبادله شده بین امامی و فرزان راد را در جلسه دادگاه قرائت کرد که این پیغام ها نشان از آن داشت که بخشی از پول ها به حساب افرادی واریز شده است.

در ادامه قهرمانی، نماینده دادستان اضافه نمود: اگر چه نقش فرزان راد در صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت توسعه ساختمان محرز نشده، اما نقش او در بانک کاملاً تعیین است که در این میان برادر او، فرشاد نیز نقش مهمی داشت و اسناد را نگهداری می نموده است.

نماینده دادستان گفت: در مورد حضور آقای سید سعید حسینی در جلسه دادگاه برخی صحبت هایی مطرح شد که گفتند او به عنوان شاهد حضور پیدا نموده این در حالی است که ما وی را به عنوان آگاه آوردیم. از سویی دیگر اظهارات وی نیز ارزیابی می شود. گفتنی است که صحبت های نامبرده مقرون به واقع است.

در ادامه وکیل متهم فرزان راد از قاضی خواست که از محمد تقی روحی و دولتشاهی در مورد خروج وجوه از ایران تحقیقات بیشتری به عمل آید که نماینده دادستان خطاب به وکیل متهم گفت: این ضمانت نامه ها به صورت مستقیم خارج نشده بلکه کالاهایی اعم از گندم، فولاد، گوشت و قیر گرفته شده است.

قهرمانی گفت: اینکه بنده در جلسات قبل اعلام کردم که امامی رب فروش بوده است جهت مزاح نبوده بلکه بنده پفراینده شخصیت ایشان را گفتم؛ امامی در زمان ازدواج خانه ای 60 متری داشت که بابت بدهی هایش این خانه را فروخت و مستاجر شد و نهایتاً زمانی که به بانک وارد می شود ناگهان زندگی شان زیر و رو می شود.

در ادامه قاضی مسعودی مقام گفت: برخی از وکلا فرق بین دادگاه و دادسرا را نمی دانند و این بی سوادی محض است. در حالی که می توانند اگر مستنداتی دارند ارائه نمایند تا مورد آنالیز قرار گیرد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر بسیاری از متهمین پفراینده بانک سرمایه با هم مشارکت دارند؛ اعم از هیئت مدیره و تسهیلات گیرنده ها. برخی از تسهیلات گیرنده ها با هم هستند که در آراء ذکر خواهد شد که این مشارکت ها در کجا صورت می گیرد.

در ادامه قاضی از متهم مهدی محمدی خواست در صندلی قرار گیرد و بعد از تفهیم اتهام، از او خواست شرحات خود را بیان کند.

متهم محمدی در صندلی نهاده شد و ضمن رد اتهامات خود گفت: من ابتدا می خواهم یک رزومه از خودم را بیان کنم؛ بنده از سال 80 و زمانی که 20 ساله بودم فعالیت اقتصادی ام را آغاز کردم و از ابتدا کار خرید و فروش اتومبیل انجام می دادم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ممکن است هر گونه مشتری ای داشته باشم لذا از این طریق آشناهایی پیدا کردم و در این بین گاهی کارهای جانبی دیگری از جمله خرید و فروش و یا ساخت و ساز ساختمان را انجام می دادم.

این متهم با اشاره به آشنایی خود با متهم امامی، اضافه نمود: بنده در سال 90 یا 91 به وسیله فرزاد شفیعی با امامی آشنا شدم. در آن زمان امامی به کارهای بیزینسی و اقتصادی مشغول بود در ابتدا شفیعی به من گفت که امامی حدود 9 الی 10 خودروی بنز برای فروش دارد که می خواهد آن ها را بفروشد.

متهم محمدی ادامه داد: بنده با مراجعه به دفتر او این خودروها را خریداری کردم و لذا از آن روز آشنایی ما با امامی بیشتر شد.

وی گفت: در این بین کار عرف بازار را آغاز کردیم یعنی بنده به ایشان اتومبیل بدهم و ایشان 30 الی 40 درصد پول را به عنوان پیش پرداخت به من داده و مابقی را چک بدهد.

قاضی از متهم پرسید: این خودروها به نام چه کسی بود؟

متهم پاسخ داد: یک خودرو به نام آقای محفوظی، یک خودرو به نام همسر ایشان و چند خودرو برای تجهیز دفتر تهیه کردیم که به نام آقای قادری یا فرشاد صادقی بود.

وی ادامه داد: همچنین بنده به جهت آنکه در شرف ازدواج بودم به دنبال آپارتمان 150 متری می گشتم و از امامی خواستم آپارتمانی را به من معرفی کند که در نهایت بنده یک آپارتمان به مبلغ 760 میلیون تومان از ایشان خریدم.

متهم مهدی محمدی گفت: در مراحل تجهیز آپارتمان بام نیاوران، امامی آقای غندالی و خانم شامانی را به من معرفی کرد و گفت که آپارتمان را بعد از تجهیز به این ها تحویل دهم؛ از اینجا بود که من با خانم شامانی ارتباط برقرار کردم؛ سپس امامی در حالیکه یک چک از خرید آپارتمان بام نیاوران مانده بود از من خواست که سند آپارتمان را به نام خانم شامانی انتقال بدهم.

وی گفت: چند ماه بعد یک لکسوز سفید را از بوشهر خریدم و به درخواست امامی به دفتر وی منتقل کردم و سپس امامی گفت که لکسوز را به نام خانم شامانی منتقل کنم.

متهم مهدی محمدی ادامه داد: من یک آپارتمان دیگر در خیابان مریم نیاوران را که مالک آن آقای سعید بالاپور بود به مبلغ 4 میلیارد و 400 میلیون به امامی منتقل کردم و بابت آن 4 چک یک میلیارد و 100 میلیونی از امامی گرفتم و از این معامله 100 میلیون کمیسیون نصیب من شد.

این متهم اضافه نمود: امامی در سال 95 و 96 بازداشت شد؛ در آن زمان پلیس اقتصادی با من تماس گرفت و گفت به دفترخانه مراجعه کنم و سند آپارتمان خیابان مریم را به نام بانک منتقل کنم؛ من در آن زمان متوجه شدم ممنوع المعامله شده ام لذا از من اقرارنامه گرفتند که سند آپارتمان مزبور را به نام بانک منتقل کنم، اما نماینده بانک حاضر نشد و اقرارنامه من را پس دادند.

وی گفت:، چون سند آپارتمان مذبور به نام من بود امامی به من گفت که آن را به نام آقای فریدون قربانیان که داماد خانواده حمید حاجیان بود مبایعه نامه کنم و من 4 میلیارد و 800 یا 900 چک روز گرفتم و چک ها را بعد از آزادی امامی به او دادم.

متهم مهدی محمدی در ادامه بیان داشت: من یک دستگاه ویلا در شهرک فردوس شهرستان نور را برای امامی پیش خرید کردم که مبلغ آن 2 میلیارد و 870 میلیون تومان بود؛ امامی تقریباً یک میلیارد به من بیعانه داد تا این ویلا را پیش خرید و تجهیز کنم، اما امامی به مشکل نقدینگی خورد لذا این معامله منتفی شد و ویلا را آقای بالاپور برداشت و به جای آن یک میلیارد که امامی بابت پیش خرید ویلا داده بود، اتومبیل از بالاپور به امامی منتقل شد.

متهم مهدی محمدی در ادامه بیان داشت: سال 96 یک آپارتمان حدوداً 200 متری در خیابان عدالت اندرزگو به مبلغ 3 میلیارد و خورده ای از آقای نقره کار خریدم که سرمایه گذار آن آقای بالاپور بود و امامی این آپارتمان را می خواست برای خواهرش بخرد لذا من آپارتمان را به امامی تحویل دادم و بعد از یکسال و نیم سند آپارتمان به صورت مبایعه نامه به امامی منتقل شد.

متهم مهدی محمدی گفت: در کیفرخواست شماره 12 ماشین قید شده که تمام پلاک های آن متعلق به من است و این پلاک ها بر روی اتومبیل های مختلفی نصب شده و الان فقط 2 الی 3 پلاک وجود دارد و بقیه پلاک ها توسط پلیس راهور فک شده است.

در این بخش از دادگاه نماینده دادستان در صندلی نهاده شد و گفت: محمدی شفاف صحبت نکرد و آنطور که قبلاً اظهار نموده بود الان نگفت. او خودروهای لوکس را می فروخت و به برخی از مدیران بانکی و هنرپیشه ها داده و پول آن را از امامی گرفته است.

متهم محمدی پاسخ داد: اگر منظورتان خودروی (بی ام و) است که به امامی فروختم و بعد از دریافت چک آقای امامی کپی زاهدی را به من داد و گفت به نام زاهدی بزنم.

نماینده دادستان خطاب به این متهم گفت: یک ملک هم برای زاهدی خریدی؟

این متهم گفت: نه این کار را نکردم. امامی یک آپارتمان 200 تا 250 متری می خواست که بعد از مدتی یک آپارتمان در اندرزگو و عدالت را معرفی کردم آن زمان به من گفتند که برای خودش می خواهد.

نماینده دادستان ادامه داد: آقای زاهدی که بعد از بازداشت اول غیب شده بود در این ملک پیدا شده است.

در ادامه این جلسه دادگاه پیغامک های امامی و زاهدی از سوی دادستان قرائت شد.

متهم محمدی در ادامه گفت: بعد از اینکه این ملک را خریدم امامی زاهدی را فرستاد. بنده واقعاً اطلاعی نداشتم که موضوع زاهدی چه بوده است.

متهم مهدی محمدی گفت: خودروها را به صورت امانی از حمید حاجیان تحویل گرفتم و در کف دفتر خودم که 300 متر بود قرار دادم.

قاضی مسعودی مقام پرسید: آقای حاجیان وقتی خودش نمایشگاه داشت چرا خودروها را به شما می داد؟

متهم گفت: تقسیم می کرد.

قهرمانی نماینده دادستان گفت: این ماشین ها برای امامی است؛ مهدی محمدی یک پورشه هم برای احسان دلاویز به دستور امامی خریداری می نماید.

متهم محمدی گفت: من در دفتر امامی با دلاویز آشنا شدم؛ امامی یک پورشه کاین می خواست که من آن را به دفترش فرستادم. یک مقدار از مبلغ آن را به صورت چک احسان دلاویز و یک مقدارش را فرشاد صادقی داد و کلاً مبلغ 640 میلیون تومان بود.

متهم محمدی ادامه داد: یک روز قبل از دادگاه دلاویز، از من بازپرسی شد و من گفتم پورشه دلاویز بابت کمیسیون معامله یکی از اقوام دلاویز برای امامی بود.

متهم محمدی گفت: پس از آنکه وارد بیزینس قیر شدم با فردی در شرکت نفت پاسارگاد آشنا شده و امین کریمی را دیدم، در حالی که نماینده دادستان می گوید اصلاً این شخص وجود ندارد؛ اما من وی را دیدم و حتی او به من گفت بنده با شرکت نفت پاسارگاد قرارداد دارم و از من خواستند که با او همکاری کنم؛ لذا قراری را در رستورانی در سعادت آباد گذاشت تا در این زمینه با بنده صحبت کند.

وی ادامه داد: اولین قرارداد و اولین خرید، 5 هزار تن بود و برای پیگیری کار خودم با یاری امامی آغاز به کار در حوزه قیر کردم.

در ادامه نماینده دادستان از متهم محمدی پرسید: سئوال اینجاست که آقای محمدی قیرها را برای چه کسی فروخته و با چه کسی معامله نموده است؟

متهم محمدی پاسخ داد: من با امین کریمی معامله کردم.

نماینده دادستان خطاب به متهم گفت: اسناد به ما می گوید که نفت های شرکت راهبرد پویان را آقای مدرسی ترخیص کرد و قیرها تحویل او شده است.

در ادامه قاضی از متهم پرسید که چقدر قیر معامله کردید؟

متهم پاسخ داد: تقریباً 70 تا 80 هزار تن قیر را معامله کردم.

نماینده دادستان خطاب به قاضی گفت: قیرها را مهدی محمدی فروخته و تمام اسناد آن وجود دارد و توسط مدرسی ترخیص شده است.

وی ادامه داد: بر اساس سوابق اقتصادی امین کریمی، او نمی توانست این حجم معامله داشته باشد شما از او هیولا می سازید.

قهرمانی از متهم محمدی پرسید: درباره جلسه ای که در دبی با حضور شما، محمد امامی و حمید حاجیان برگزار گشت که منجر به دعوا گشت شرح دهید.

متهم محمدی پاسخ داد: این جلسه درباره تسویه ضمانتنامه ها بود تا ضمانت نامه های 5 شرکت تسویه شوند و بتوانیم پول ها به بانک را پس دهیم و قیرهای فروخته شده تحویل داده شود.

نماینده دادستان از متهم پرسید: شما یک خودرو تویوتا لندکروز برای خانی مدیرعامل سابق بانک سرمایه خریدید درباره این شرح دهید.

متهم پاسخ داد: خرید خودرو به درخواست امامی بوده و من با هیچکس ارتباط نداشتم.

قاضی از متهم پرسید: قیمت خودرو چند بود؟

متهم پاسخ داد: در سال 96 حدود 450 میلیون تومان خودرو را فروختم که خودروی کم کارکرد بود که چند روز بعد امامی از من خواست که خودرو را پس بگیرم لذا به من گفت که به خیابان زعفرانیه بروم و خودرو را از شخصی به نام خانی تحویل گرفتم؛ در آن زمان متوجه شدم خودرو بیش از هزار کیلومتر کار نموده و خلافی هم دارد.

وی ادامه داد: پس از آن امامی اتومبیل را به من پس داد و ضرر و زیان آن را نیز پرداخت کرد.

نماینده دادستان از متهم خواست درباره تجهیز و خرید ملک برای غندالی و فاطمه شامانی شرح دهد.

در ادامه قهرمانی بر این نکته تاکید نمود که تجهیز یک خانه نوساز برای آنکه آقایان بتوانند غندالی را نرم نمایند باعث شد که کل تجهیزات آشپزخانه به بهترین شکل به روز شود تا جایی که یک قهوه ساز در زمانی که پراید قیمت 20 میلیونی داشت برای آن ها فاکتور 27 میلیون تومانی به همراه داشت و حتی سرویس قاشق و چنگال از امارات آورده شد.

قهرمانی گفت: حتی امامی از آقای محمدی خواسته بود که دو دست وسایل اسکی خریداری کند.

متهم محمدی گفت: با توجه به آنکه من سفر زیاد می رفتم آقای امامی از من خواست که از دوبی این وسایل اسکی را خریداری کنم، بنده به آقای امامی نگفتم، اما آن ها را از تهران خریداری کردم.

قاضی مسعودی مقام گفت: یعنی گفتند که از دبی بخرید، اما شما از منیریه تهران خریدید؟

متهم محمدی پاسخ داد: همان برند در منیریه هم نمایندگی داشت.

خبر در حال تکمیل است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1268

به "ارسال پیامک از خارج از کشور برای واریز پول به حساب بازیگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال پیامک از خارج از کشور برای واریز پول به حساب بازیگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید