اروپا شکایت قضایی علیه شرکت آسترازنکا را آنالیز می نماید

به گزارش مجله گوگل ایرانی، کمیسیون اروپا در حال آنالیز اقدامات قانونی علیه شرکت سوئدی-بریتانیایی آسترازنکاست چراکه تحویل واکسن ضد کووید-19 این شرکت به اروپا، به طور قابل توجهی کمتر از ارقام برنامه ریزی شده اولیه است.

اروپا شکایت قضایی علیه شرکت آسترازنکا را آنالیز می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بازوی اجرایی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه سفرای 27 کشور عضو را از اهداف خود مطلع نموده است. کمیسیون اروپا معتقد است که آسترازنکا به تعهدات خود مطابق قرارداد امضا شده با اتحادیه اروپا عمل ننموده است.

به گزارش یورونیوز، طبق گفته منابع اروپایی، این قرارداد تحت قوانین بلژیک است و اقدام قانونی نیز باید در دادگاه های بلژیک پیگیری گردد.

یک منبع دیپلماتیک به خبرگزاری فرانسه گفت که تمام کشورها موافق اقدام قانونی نیستند.

استفان دکرسماکر، سخنگوی کمیسیون اروپا در این باره گفت که هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است. وی شرح داد: آنچه مهم است (...) این است که ما بتوانیم تحویل به موقع تعداد کافی واکسن آسترازنکا را تضمین کنیم.

وی اضافه کرد: به همین دلیل است که همراه با کشورهای عضو همه گزینه های موجود را آنالیز می کنیم.

شرکت آسترازنکا قرار بود در سه ماهه نخست سال 120 میلیون دُز واکسن طبق قرارداد تحویل دهد اما تنها 30 میلیون دُز تحویل داده شده است. پیش بینی می گردد این شرکت در سه ماهه دوم سال تنها 70 میلیون دُز از 180 میلیون دُز برنامه ریزی شده را تحویل دهد.

با این حال سخنگوی آسترازنکا توضیح داد که از اقدام قانونی علیه این شرکت اطلاعی ندارد و به بحث و گفت وگوی منظم درباره عرضه واکسن با کمیسیون و کشورهای عضو ادامه می دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1590

به "اروپا شکایت قضایی علیه شرکت آسترازنکا را آنالیز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا شکایت قضایی علیه شرکت آسترازنکا را آنالیز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید