اعلام گم شدن آلبوم ناصری کاخ گلستان

به گزارش مجله گوگل ایرانی، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، گم شدن آلبوم ناصری کاخ گلستان صورت گرفت.

اعلام گم شدن آلبوم ناصری کاخ گلستان

داستان چیست؟

به تازگی مسئولان مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ موزه گلستان متوجه شده اند یکی از آلبوم های تاریخی کاخ گلستان که از آلبوم های غنی این مجموعه و متعلق به دوره ناصری (قاجار) بود، مفقود شده است.

تا به امروز به این نتیجه رسیده ایم که اصل موضوع تا این لحظه تایید شده اما، ظاهرا با توجه به در دست آنالیز بودن این مساله برای رسیدن به جزئیات آن، کسی از مسئولان امر آن را بطور رسمی تایید نمی کند که ماجرا از قول او نقل گردد.

همچنین گویا هنوز زمان مفقود شدن این آلبوم قدیمی معین نشده است و ظاهرا بدلیل احتیاج به مراجعه به آن، امین اموال این بخش از مجموعه متوجه نبودن آلبوم می گردد.

هرچند نباید این نکته را از ذهن دور داشت که علاوه بر سابقه گم شدن اثری تاریخی از همین مجموعه، سابقه مفقود و پیدا شدن آثار موزه ای دیگری نیز در خاطرها هست.

بیش از پنج سال قبل و در زمانیکه کاخ اصلی مجموعه گلستان در اختیار یک تیم فیلمبردار برای ساخت مجموعه ای تاریخی بود، دو گلدان در آن مجموعه مفقود شد که بعدها خبر دقیقی از سرنوشت آنها منتشر نشد.

از سوی دیگر پس از انتشار خبر گم شدن قدیمی ترین ظرف انیمیشن دنیا که در شهر سوخته بدست آمده بود، در حدود 10 سال قبل، در نهایت با حضور مسئول آن بخش از موزه، معین شد که این ظرف قدیمی در نقطه دیگری از آن فضای موزه ای قرار داشته است.

منبع: همگردی
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1118

به "اعلام گم شدن آلبوم ناصری کاخ گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام گم شدن آلبوم ناصری کاخ گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید