اماکن و تجهیزات تئاتر به اندازه هنرمندان فعال این عرصه نیست ، اجرای 99 هزار تئاتر در سال گذشته

به گزارش مجله گوگل ایرانی، سیدمجتبی حسینی به دانشجو گفت: تجهیزات هنری به اندازه منابع انسانی موجود نیست، در تمام رشته های هنری اعم از سینما، تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و ... با کمبود فضاهای ارائه آثار روبرو هستیم.

اماکن و تجهیزات تئاتر به اندازه هنرمندان فعال این عرصه نیست ، اجرای 99 هزار تئاتر در سال گذشته

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، در مراسمی با حضور مدیران ارشد فرهنگی از جمله؛ سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، و هنرمندان کشور از جمله داریوش ارجمند، نادر مشایخی، بهروز رضوی تماشاخانه ایران مال جهت برگزاری تئاتر در ایام مختلف سال افتتاح شد.

در حاشیه این مراسم سید مجتبی حسینی معاون امور هنری در مورد ترویج سالن های تئاتری در مجموعه های تجاری در جهت کمک به هنرهای نمایشی گفت: یکی از موضوعات مهم این است که ابنیه و تجهیزات هنری ما به اندازه منابع انسانی موجود نیست، در تمام رشته های هنری اعم از سینما، تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و ... با کمبود فضاهای ارائه آثار روبرو هستیم.

حسینی تاکید کرد: در سال گذشته 6415 عنوان تئاتر مجوز اجرا گرفته و بیش از 99هزار اجرا بروی صحنه رفته است، در چنین شرایطی حدود 18هزار نفر از هنرمندان تئاتر پیروز شدند در یک اثر مشارکت داشته باشند، اما تعداد فعالان، هنرآموختگان و کسانی که در آموزشگاه ها مسلط شده و مهارت تئاتری پیدا کردند حداقل 5برابر تعدادی است که پیروز شدند در آثار هنری مشارکت داشته باشند، این نشان می دهد که ما در اجرای تئاتر با کمبود فضا روبرو هستیم بنابراین باید تعداد سالن ها و عرصه های اجرا ما متناسب با نیروی انسانی باشد که آموزش دیده است.

وی ادامه داد: این موضوع که امروزه مراکز تجاری بخشی از فضای خود را به ارائه آثار هنری اختصاص می دهند؛ اگرچه در سال های اخیر به عنوان پروژه ای تازه به نظر می رسد اما این اتفاق پیشینه ای دارد که اگر تاریخ را مطالعه کنیم می بینیم که تجار و بازرگانان ایران همیشه به فرهنگ علاقه داشته و خودشان را از حامیان فرهنگ و هنر به شمار می رفتند، نمونه پیروزی از آن را می توان در یادگارهای فرهنگی هنری بازمانده از آقای حاج حسین خان ملک در قالب کتابخانه، موزه و آثار نهفته در آن دید.

معاون امور هنری یادآور شد: اینکه در مجموعه هایی چون بازار بزرگ ایران مال و در کنار سالن های سینما به تئاتر نیز پرداخته می شود و یک عرصه ای برای هنرهای نمایشی فراهم می شود اتفاق مبارکی است که امیدواریم نمایش های خوبی در آن نیز به نمایش گذاشته شود.

وی در پایان گفت: سیستم به کار رفته در این تماشاخانه متناسب با استاندارهای روز دنیا است و از کیفیت لازم برای ارائه به گروه های نمایشی برخودار است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1184

به "اماکن و تجهیزات تئاتر به اندازه هنرمندان فعال این عرصه نیست ، اجرای 99 هزار تئاتر در سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اماکن و تجهیزات تئاتر به اندازه هنرمندان فعال این عرصه نیست ، اجرای 99 هزار تئاتر در سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید