اوضاع وخیم دو پرتابگر دیسک ایران در بلاروس، نه پول دارند و نه جا و مکان!

به گزارش مجله گوگل ایرانی، دو پرتابگر دیسک ایران که در اردوی آماده سازی بلاروس به سر می برند، از نظر اقتصادی و محل اسکان شرایط مناسبی ندارند.

اوضاع وخیم دو پرتابگر دیسک ایران در بلاروس، نه پول دارند و نه جا و مکان!

به گزارش خبرنگاران، حسین رسولی و بهنام شیری دو پرتابگر دیسک ایران هستند که بهمن ماه 98 توسط فدراسیون دوومیدانی به اردوی بلاروس اعزام شدند. هدف از این اردو آماده سازی این دو ورزشکار برای کسب سهمیه المپیک 2020 به وسیله رنکینگ یا رکورد ورودی بود. با شیوع ویروس کرونا و لغو پروازهای بین المللی امکان بازگشت این ورزشکاران فراهم نشد در نتیجه اردوی آنها تا خاتمه اردیبهشت ماه تمدید شد. با این حال آنها شرایط مناسبی ندارند و درگیر مشکلاتی چون محل اسکان و هزینه های جاری هستند به گونه ای که حتی اعلام نموده اند تمریناتشان به دلیل نداشتن پول مربی متوقف شده است.

حسین رسولی در خصوص شرایط خود و شیری در بلاروس به خبرنگاران گفت: من و بهنام شیری روزهای خیلی سختی را سپری می کنیم و هیچ کس جویای حالمان نیست. اگر فدراسیون خزانه اش خالی بود چرا ما را به اردویی پر از استرس فرستاد؟ اکنون سه هفته است که غذای درست و حسابی نخورده ایم و هر روز ضعیف تر از دیروز می شویم حتی صاحبخانه به دلیل ندادن اجاره می خواهد که ما را از خانه بیرون کند. فدراسیون دوومیدانی با این کار آبروی من و بهنام شیری را نبرد بلکه آبروی ایران را برد. این بلایی که فدراسیون سر ما اورد از 100 بار کرونا دریافت برایمان بدتر بود.

او در این مورد اضافه نمود: زمانی که اردوی سه ماهه ما فه خاتمه رسید به دنبال بازگشت به ایران بودیم اما پروازی نبود و به اجبار ویزایمان را یک ماه دیگر تمدید کردیم و هزینه های آن را هم خودمان دادیم. اکنون 15 روز است که از این ماجرا می گذرد و برای این مدت اجاره خانه را نداده ایم و از صاحبخانه فرصت گرفته ایم.

رسولی در خصوص توقف تمرینات آماده سازی خود گفت: از آنجایی که فدراسیون پول مربی رو هم نداده ، تمریناتمان متوقف شده است. برای این 15 روز از دوستم400 دلار قرض کردم تا غذای خود را فراهم کنیم. فدراسیون پنج روز قبل 500 دلار برای من و 500 دلار برای بهنام فرستاد که بلافاصله از این مبلغ، 400 دلار بدهی به دوستم را پرداخت کردیم و 250 دلار هم به صاحبخانه دادیم اما اکنون صاحبخانه برای پونزده روز بعدی 250 دلار می خواهد، در صورتی که ما حتی پول برای غذا خوردن نداریم.

این پرتابگر دیسک اعلام کرد: اینجا شرایط تمرین، مربی و امکانات داریم اما فدراسیون ما را در قرنطینه خانگی در کشور غریب قرار داده است.

به گزارش خبرنگاران، مهدی مبینی، سرپرست فدراسیون دوومیدانی پیش از این اعلام نموده بود که به وسیله سفارت ایران در بلاروس و فدراسیون این کشور پیگیر شرایط رسولی و شیری است اما با این حال و طبق گفته رسولی شرایط این دو ورزشکار در بلاروس مناسب نیست و فشار روانی زیادی را تحمل می نمایند. با توجه به محدودیت هایی که با شیوع کرونا به وجود آمده، لازم است که مسئولان ورزشی کشور نسبت به معین تکلیف شرایط پرتابگران دیسک ایران اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 991

به "اوضاع وخیم دو پرتابگر دیسک ایران در بلاروس، نه پول دارند و نه جا و مکان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوضاع وخیم دو پرتابگر دیسک ایران در بلاروس، نه پول دارند و نه جا و مکان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید