این چهار کتاب را بخوانید و خودتان را بیشتر دوست داشته باشید

به گزارش مجله گوگل ایرانی، خبرنگاران ؛ ممکن است بدون اینکه متوجه باشید همواره خودتان را دست کم بگیرید یا برای به دست آوردن رضایت دیگر، رضایت و خوشحالی خودتان را قربانی کنید. جمع شدن نتایح این رفتارها منجر می گردد عزت نفس تان را از دست بدهید و نسبت به خودتان که مهم ترین فرد زندگی تان هستید، بی مهری کنید. اگر دل تان می خواهد این رفتارها را حذف کنید و خودتان را از ته دل دوست داشته باشید، چهار کتاب معرفی شده در این مقاله را از دست ندهید.

این چهار کتاب را بخوانید و خودتان را بیشتر دوست داشته باشید

اگر میخواهید کتاب های بیشتری درباره دوست داشتن خود بیشتر بخوانید اینجا را مطالعه کنید.

خودت باش دختر

این روزها از هر طرف که بروید، تصاویری از زن ایده آل ارائه می گردد که شباهتی به واقعیت ندارد. شبکه های اجتماعی پر از عکس هایی از زنان به ظاهر بی عیب و نقص هستند و نقل قول هایی ارائه می دهند از آنچه که زنان باید باشند؛ اما این تصاویر بیشتر از آنکه انگیزه بخش باشند، ناراحت نماینده هستند. به همین دلیل است که این روزها فشاری که بر زنان تحمیل می گردد، بسیار زیاد است و همین مسئله هم منجر به احساسات ضد و نقیضی مثل خشم پنهان یا افسردگی در آن ها خواهد شد.

ریچل هالیس، کتاب خودت باش دختر را خطاب به زنان جهانی امروز و برای برداشتن همین فشارها از روی آن ها نوشته است؛ کتابی که برای به مدت سه ماه در صدر فهرست کتاب های پر فروش آمریکا قرار داشت و هفت ماه هم در فهرست 10 کتاب برتر بود. هالیس که نویسنده ای جوان است و خودش هم بسیاری از مسائل را تجربه نموده، در کتاب خود 20 دروغ رایجی را معرفی می نماید که جهان به خورد زنان و دختران می دهد. دروغ هایی مثل اینکه تو به اندازه کافی خوب نیستی، در روابطت خوب عمل نمی کنی، می توانی مادر بهتری باشی و ...

تک تک این دروغ ها باعث می شوند دختران و زنان برای رسیدن به ایده آل های جامعه کوشش مضاعفی نمایند که جز خستگی بیشتر و افسردگی نتیجه ای به دنبال نخواهد داشت. ریچل هالیس اولین قدم برای تشویق زنان به رها کردن ایده آل ها را با انتخاب عنوان کتاب خود، خودت باش دختر برداشته است. با خرید نسخه کامل خودت باش دختر و خواندن آن قدم به قدم با این نویسنده همراه خواهید شد و تک تک تله هایی را که جامعه امروزی برای آزار شما کار می گذارد، خواهید شناخت. بعد از خواندن خودت باش دختر، شما به زن متفاوتی تبدیل خواهید شد که آرامش بیشتری دارد و مسرور تر است.

چطور از خودم راضی باشم؟

تا به حال مچ خودتان را در حالی که بدون مهربانی و با لحنی سرزنشگر با خودتان حرف می زنید، گرفته اید؟ این حالت ممکن است اظهار نظرهایی درباره این باشد که کاش زیباتر بودید یا ای کاش پیروز تر عمل می کردید. این اظهار نظرهای منفی به مرور رضایت شما را از خودتان کم خواهد نمود و ممکن است روزی به خودتان بیایید و متوجه شوید ناخواسته به فردی غمگین و بدون اعتماد به نفس تبدیل شده اید. کتاب چطور از خودم راضی باشم؟ نوشته آندریا اون، کتابی است که قرار است مانع از وقوع این اتفاقات گردد.

چطور از خودم راضی باشم یا 14 عادتی که مسروری را از شما می گیرند، شما را عادت هایی که احتمالا هر روز یک یا چند نمونه از آن ها را انجام می دهید و نسبت به تاثیراتشان مطلعی ندارید، آشنا خواهد نمود. این کتاب ذهن مطلع شما را نسبت به آنچه که ناخودمطلع با خودتان انجام می دهید، آشنا خواهد نمود و یاری تان می نماید عادت های نامناسب را به موقع کنار بگذارید. نتیجه خواندن چطور از خودم راضی باشم، اعتماد به نفس بالاتر و قائل شدن احترام بیشتر برای خودتان است که در نهایت منجر به حس دوست داشتنی بودن در شما خواهد شد.

خودت را به فنا نده

اگر از خواندن کتاب های خودیاری که ده ها صفحه را صرف توصیف یک مسئله می نمایند و پشت سر هم قصه می بافند، خسته شده اید و دوست دارید با نویسنده ای آشنا شوید که مستقیم سر اصل مطلب می رود، این شما و این گری جان بیشاپ، نویسنده کتاب خودت را به فنا نده؛ کتابی که در آن خبری از مقدمه چینی نیست و همه چیز به ساده ترین شکل بیان شده است.

خودت را به فنا نده که خوشبختانه به فارسی هم ترجمه شده و یکی از بهترین ترجمه های آن متعلق به فرشته ابراهیمی خواه بوده که توسط نشر یوشیتا منتشر شده است.

در جملاتی از کتاب با یک سوال ساده و تامل برانگیز رو به رو خواهید شد:آیا تا به حال احساس نموده اید که مانند یک همستر دائما داخل یک چرخ می دوید و در راستا زندگی قدم برمی دارید، ولی به هیچ جا نمی رسید؟ در تمام مدتی که شما مشغول این دور باطل هستید و دور خودتان می چرخید، نجوا و قضاوتی که هرگز انتها پذیر نیست، در درون تان با صدایی آرام زمزمه می نماید و می گوید تو تنبل یا احمق هستی یا به اندازه کافی خوب نیستی.آیا تا به حال توجه نموده ای که چقدر به این صداها معتقدی؟

گری جان بیشاپ در این کتاب به شما یاد می دهد که چطور روی نجوای درون تان کنترل داشته باشید. کتاب او فاقد شعار است و پر از راهکارهایی که خود نویسنده از آن ها نتیجه گرفته. بنابراین خواندن این کتاب را برای داشتن عشق بی قید و شرط به خودتان به شدت توصیه می کنیم.

چگونه خودمان را دوست بداریم؛ دانستن قدر و ارزش خود بسیاری از روانشناس ها معتقدند بیشترین بخش شخصیت ما در سال های اولیه زندگی شکل می گیرد و مسائلی که در بزرگسالی ایجاد می گردد، نتیجه عدم مطلعی نسبت به نحوه رفع کردن این مسائل است. دوست نداشتن خود یا انواع رفتارهای آسیب زننده به خود هم می تواند به راحتی در این گروه قرار بگیرد.

شارون وگشیدر کروز، کتاب چگونه خودمان را دوست بداریم در کتابش مسائل زیادی را آنالیز نموده؛ از جمله تاثیری که احساسات شکل گرفته در کودکی بر روی بزرگسالی انسان می گذارد و منجر به دوست داشتن یا عدم دوست داشتن خود می گردد. او کتاب هشت فصلی خود را با سفری به خود باوری در فصل اول آغاز می نماید و در فصل دوم به والدین و نقش آن ها در خودباوری می رسد. شارون کروز به خواننده اش یاری می نماید اولا خود واقعی اش را بشناسد، سپس بپذیرد و بعد دوست داشته باشد. به همین دلیل است که این کتاب سال هاست همچنان در فهرست بهترین کتاب های آموزشی برای خود دوستی به شمار می رود. خواندن این کتاب را به ویژه به کسانی توصیه می کنیم که دوست دارند ریشه های عواطف انسانی را آنالیز نمایند و به عمق و دلیل رفتارها پی ببرند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1458

به "این چهار کتاب را بخوانید و خودتان را بیشتر دوست داشته باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این چهار کتاب را بخوانید و خودتان را بیشتر دوست داشته باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید