جام جهانی شمشیربازی سابر، بازگشت دوباره کاپیتان به اوج، عابدینی برنز گرفت

به گزارش مجله گوگل ایرانی، مسابقات جام جهانی شمشیربازی در بخش انفرادی اسلحه سابر با دستیابی مجتبی عابدینی به مدال برنز به سرانجام رسید.

جام جهانی شمشیربازی سابر، بازگشت دوباره کاپیتان به اوج، عابدینی برنز گرفت

به گزارش خبرنگار ورزشی مجله گوگل ایرانی، در دومین روز از جام جهانی شمشیربازی در بوداپست مجارستان و در جدول 64 نفره محمد رهبری برابر ماکسیم فرانسوی 15 بر 12 به فزونی رسید تا اوه سابریست قدرتمند کره حریف بعدی رهبری برای صعود به جمع 16 نفر برتر باشد ، اما وی با شکست 15 بر 7 برابر سابریست پرقدرت کره جنوبی از رسیدن به جمع 16 نفر برتر بازماند.

همچنین محمد فتوحی 15 بر 12 برابر تببریو از رومانی مغلوب شد و از رسیدن به جدول 32 نفره باز ماند و چهل و هشتم شد.

علی پاکدامن، دیگر نماینده کشورمان در جدول 64 نفره با نتیجه 15 بر 14 برابر ماتیاس سابو آلمانی به پیروزی رسید، اما در ادامه با نتیجه 15 بر 13 برابر تیبریو از رومانی مغلوب شد و به جمع 16 نفر نرسید.

مجتبی عابدینی نیز 15 بر 9 برابر واگنر آلمانی به پیروزی رسید و راهی دور بعد شد. وی در جدول 32 نفره حریف فرزاد باهر شد. باهر با پیروزی 15 بر 9 برابر کستنکو از روسیه به جدول 32 نفره رسیده بود. دیدار عابدینی و باهر با نتیجه 15 بر 11 به سود عابدینی به انتها رسید و او به جدول 16 نفره صعود کرد.

براساس این گزارش، مجتبی عابدینی در ادامه و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه 15 بر 13 برابر گو شمشیرباز مطرح کره جنوبی به فزونی رسید و راهی دور یک چهارم نهایی شد.

نماینده کشورمان در ادامه با فزونی 15 بر 9 برابر ایلیا از روسیه به نیمه نهایی رسید و حریف اوه از کره، نفر سوم رنکینگ جهانی شد.

مجتبی عابدینی اما با شکست 15 بر 10 برابر اوه از کره جنوبی از صعود به فینال بازماند. او کوشش زیادی کرد تا امتیازات عقب افتاده را جبران کند، اما در نهایت این حریف قدرتمند کره ای بود که به فینال رسید و حریف هارتونگ آلمانی شد. عابدینی با شکست برابر اوه از کره جنوبی همراه با تیبریو از رومانی به مدال برنز مشترک جام جهانی بوداپست رسید.

کمتر از یک ماه پیش نیز عابدینی همراه با تیم ملی در جام جهانی پادووا به مدال نقره رسیده بود.

رده بندی نمایندگان ایران در جام جهانی سابر بوداپست 2019:

علی پاکدامن در صندلی نوزدهم

محمد رهبری در صندلی بیست و سوم

فرزاد باهرارسباران در صندلی سی و یکم

محمد فتوحی در صندلی چهل و هشتم

مجتبی عابدینی در صندلی سوم

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 134

به "جام جهانی شمشیربازی سابر، بازگشت دوباره کاپیتان به اوج، عابدینی برنز گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جام جهانی شمشیربازی سابر، بازگشت دوباره کاپیتان به اوج، عابدینی برنز گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید