خبرنگاران باغ موزه دفاع مقدس خراسان شمالی 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، بجنورد- خبرنگاران- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: مرحله نخست باغ موزه این استان 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای ساخت این مجموعه فرهنگی 100 میلیارد ریال هزینه شده است.

خبرنگاران باغ موزه دفاع مقدس خراسان شمالی 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

جهت دریافت خدمات طراحی مدرن ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

امیر سرتیپ محمد نجاتی روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: مرحله نخست این مجموعه فرهنگی شامل ساختمانی است که به عنوان بخش اسناد و اداری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی اضافه نمود: عملیات اجرایی باغ موزه این استان در سال 96 شروع شد اما تنها مطالعات و تا حدودی خاکبرداری آن انجام شد اما از سال 98 عملیات اجرایی ساخت و ساز آن با جدیت دنبال و شتاب بیشتری دنبال شد.

وی با بیان اینکه این باغ موزه در زمینی به مساحت 12 هکتار ایجاد می گردد، گفت: طبق نقشه باید 6 هزار و 300 متر بنا مشتمل بر پنج ساختمان در باغ موزه استان ایجاد گردد که در مرحه اول ساختمانی به زیربنای 900 متر مربع ساخته شده است و کوشش ما بر آن است تا دهه فجر آن را به بهره برداری رسانده و در اختیار جامعه ایثارگری قرار دهیم.

امیر نجاتی با بیان اینکه این ساختمان در 2 طبقه ایجاد شده است، اضافه نمود: بنا هم اینک در مرحله نازک کاری است و با وجود شرایط آب و هوایی نامساعد و سرد کوشش داریم آنرا آماده بهره برداری کنیم.

وی گفت: در مرحله اول برآورد شده بود که برای تکمیل و بهره برداری از مجموعه فرهنگی باغ موزه 540 میلیارد ریال اعتبار هزینه گردد اما با توجه به افزایش قیمت ها اعتبار مورد احتیاج بیش از این میزان خواهد بود.

وی گفت: برای مرحله نخست شامل یک ساختمان 2 طبقه 75 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده بود که با احتساب محوطه سازی این رقم به 100 میلیارد ریال خواهد رسید و علاوه بر این اعتبارات، دستگاه ها و شهرداری نیز مساعدت هایی برای اجرای آن دارند.

ساخت باغ موزه دفاع مقدس خراسان شمالی از سال 96 در زمینی با گستره 12 هکتار در جنوب بجنورد و در محدوده بوستان جنگلی دوبرار شروع شده است.

خراسان شمالی که بعد از سال ها کشمکش بر سر مکان نمایی و معین زمینی برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس، این زمین را در اختیار گرفت، تنها استانی است که باغ موزه دفاع مقدس ندارد و حال آنکه اکنون حتی 9 شهرستان غیرمرکز استان در کشور دارای باغ موزه دفاع مقدس هستند.

خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب نموده است، همچنین بیش از 35 هزار رزمنده این خطه در دوران دفاع مقدس در عملیات ها حضور داشته اند.

تعداد کل ایثارگران این استان 10 هزار 277 نفر، آزادگان 397 نفر و جانبازان آن هفت هزار و 232 نفر است.

خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد و در شمال شرق کشور واقع است.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1329

به "خبرنگاران باغ موزه دفاع مقدس خراسان شمالی 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران باغ موزه دفاع مقدس خراسان شمالی 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید