دستگیری نوجوان 16 ساله با 600 میلیون کلاهبرداری اینترنتی

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ از دستگیری نوجوان 16 ساله ای اطلاع داد که با سرقت اطلاعات کارت بانکی افراد اقدام به 21 فقره برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان در کشور نموده بود.

دستگیری نوجوان 16 ساله با 600 میلیون کلاهبرداری اینترنتی

به گزارش، سرهنگ مهدی فضلی علیشاه گفت: در پی مراجعه فردی به پلیس فتا و اعلام شکایتی مبنی بر این که طی دو مرحله مبلغ 25 میلیون ریال به صورت غیر مجاز از کارت بانکی وی برداشت شده است، پیگیری موضوع در دستورکار پلیس فتای شهرستان ساوجبلاغ نهاده شد.

وی اضافه کرد: در نهایت پسر 16 ساله ای در شهر جدید هشتگرد دستگیر شدکه در مواجهه با مستندات موجود، به 21 فقره کلاهبرداری اینترنتی با سوء استفاده از اطلاعات حساب افراد در شهرهای مختلف کشور اقرار کرد. سرهنگ فضلی علیشاه توضیح داد: این پسر 16 ساله در مورد تبلیغات خرید اپلیکیشن در گروه های شبکه های اجتماعی افراد را به ورود به درگاه خرید اینترنتی ترغیب و از این طریق اطلاعات حساب طعمه های خود را سرقت و متعاقبا حساب آن ها را خالی می کرد. فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ با بیان این که میزان کلاهبرداری متهم 600 میلیون ریال تخمین زده شده است اظهار کرد: کوشش برای شناسایی مال باختگان ادامه دارد.

منبع:ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 325

به "دستگیری نوجوان 16 ساله با 600 میلیون کلاهبرداری اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری نوجوان 16 ساله با 600 میلیون کلاهبرداری اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید